Chilli při kojení. Jak to je? Co udělat, aby následky byly co nejmenší?

2. dub 2021

Zdravím všechny!
Prosím, muzu se zeptat, jak s palivym jídlem při kojení?
Dneska jsem si dala PadThai. Mě palive vůbec nepřišlo, ale když ochutnal manžel, malém mu uhořela pusa (prý tam bylo dost chilli). Až pak mi došlo, ze vlastně pro maličkou (měsíc) to možná nebude úplně to prave ořechové 😔
Muzu teď něco udělat pro to, aby pripadne následky byly co nejmenší? Fenyklový caj nebo něco jiného? 🙏

keksik002
2. dub 2021

Zalezi asi jak moc dlouho pred kojenim jste jedla.. A ne kazde dite je na tyto jidla citlive, vim ze sestrenka u prvni dcery mohla jist cokoliv a u druhe mohla jen par veci protoze ji ze vseho bylo spatne a nadymalo 🤷‍♀️ jinak udajne pomaha vice pit, mleko pokud vam nevadi

autor
2. dub 2021

@keksik002 Měla jsem to teď půl hodiny zpátky a malicka zatím chrni. Kojit budu předpokládám tak za 2 hodky 😊

slunea
2. dub 2021

Možná odstříkat, ale kdoví, kdy to do toho mléka přijde. Však uvidíš, co bude...

autor
2. dub 2021

@slunea Mám děsný vycitky, ze malicka bude plakat 😭

keksik002
2. dub 2021

To uz by melo byt v poradku ;) drzim pesti

malinkaelinka
2. dub 2021

Já jedla opravdu velmi palive téměř od porodu a bez problémů. Jakože pro většinu lidí v mém okolí tak palive až nepozivatelne.

autor
2. dub 2021

@malinkaelinka Moc moc dekuju za uklidnění 🙏 Snad bude malicka v pořádku 😊

merope
2. dub 2021

Hlavně pozor, části miminek naopak vůbec nesedne fenyklový čaj.

lenickakl
3. dub 2021

nevím, já v šestinedělí žrala chilli fazole a takový blbosti jsem neřešila..

kikca88
3. dub 2021

Ja jedla vsechno od porodu a tez pikantni a to dost a me 2 deti nikdy zadne nasledky nemeli....

slunea
3. dub 2021

Jak to dopadlo?

autor
3. dub 2021

@slunea Musím zaklepat, ale vůbec nic 🙏 Je fakt, ze v těhotenství jsem se ladovala pikantním jídlem jak o závod (mám dost plechovou pusu), tak jestli to muže byt tím.. Tetko říct 😊 Ale dikybohu za to

aneta_v
3. dub 2021

Podle mě by se mohla maximálně osypat 🤷‍♀️

baraskaska
Autor odpověď smazal
Zobraz