Existuje příkrm pro měsíční miminko?

rendlik86
11. dub 2019

Dobrý den,mám měsíční miminko, kojim,ale nepřibírá na váze. Podle doktora bych měla začít s prikrmem. Jaký příkrm zvolit a jak ho podávat,aby pak chtělo pít ode mě z prsa? Podotýkám,že dcera se narodila o měsíc dřív.

lenkajan
Autor odpověď smazal
Zobraz
matkacekatelka
11. dub 2019

Umělé mléko

sabcav
11. dub 2019

@rendlik86 doktor určitě neříkal příkrm, ale dokrm, tzn. nakojit a pak ještě dát buď své odstříkané mléko nebo umělé mléko v alternativní formě, aby miminko nepřestalo brát prso . Alternativní způsoby jsou lžička, kádinka, suplementor, stříkačkou přes prst , viz : http://www.kojeni.net/technika-kojeni/alternati... Měsíc starému dítěti, které je navíc narozené o měsíc dřív, se rozhodně nedává nic jiného, než mateřské mléko nebo umělé mléko, takže rozhodně ne žádný příkrm. Příkrm je např. mrkev apod. . Zkus zavolat laktační poradkyni, ať se na Vás přijde podívat, v čem je problém, zda je málo mléko, nebo mimčo místo sání spí, nebo saje špatně, nebo špatná poloha ...

maqggienka
11. dub 2019

Jediny způsob, co nekazí kojení, je dokrm cévkou po prsu. Bud odsatym mateřským mlékem nebo umělým.

pe_tu_ss_ka
11. dub 2019

Malý se nám narodil o 7 týdnů dříve a byl měsíc v nemocnici a pořádnou sílu na sání z prsa mel až skoro po dalším měsíci doma.. Nejlepší kamarádka byla dvoufázová odsávačka mléka od medely (určitě jsou i jine) nemusí se kupovat jsou i místa, kde je zapůjčují.. My jsme pak dokrmovali stříkačkou přes malíček.. Ale vždy dostal první prso a museli jsme tedy vážit před a po, což byl strašný opruz, ale u malého to bylo potřeba, protože byl po operaci na trávicím traktu, a mohl první měsíc doma při každém kojení vypít maximálně 50ml.. Určitě zvaž laktační poradkyni... A za mě doporučuji na rozjetí laktace homeopatika riccinus communis 5 ch (1 den 5 kuliček při každém kojení, 2 den 5x denně 5 kuliček a od 3 dne do zlepšení i 3x denně 5 kuliček) nechat rozpustit pod jazykem, ale pozor min 30 minut před a 30 minut po nejíst, nepít, nečistit zuby ani výplach ovát ústní vodou, ničí to účinky homeopatik. Pak mi zabralo alespoň 3x denně caro nebo meltu s mlékem, a 2x denně gravimilk (má hodně vitamínů a minerálů a doplní kalorie), jinak denně dodržuj alespoň 3 litry v pitném režimu, počítá se tam i vývar a podobně, a pak jsem pila 3x denně kojící čaj od weledy a 1l HIPP kojícího granulovaného čaje (na 1l vody 20 lžiček caje, když se to zlepšilo a ustálilo, tak už píšu dle doporučení jen 2 hrnečky čaje), po tomhle koktejlu jsem měla prsa nalitá a odsavala jsem malému do nemocnice i 600ml denně, a to jsme spolu nemohly být 3 týdny, jen jsem za ním jezdila a nemohla jsem ho ani přikládat... do teď je malý plně kojený.. určitě se nestresuj. Taky jsem nevěřila hláškám, že na to prostě nemá sílu. . Opravdu neměl. . Ale UM jsem mu tedy dávat nemusela . Vládne ani nechtěla, byla jsem rozhodnutá kojit, jen pozor na lahvičku, oni pak prso nechtějí, protože u něj se musí snažit..

hamamelis
11. dub 2019

@rendlik86 Dokrmovala jsem Hipp Combiotic 1 (davali synovi v porodnici) a davala jsem to do flasky Medella Calma. (Je dost draha, ale mohu jen doporucit) Problem se stridanim lahev - prso nebyl vubec zadny. Vyuzivala jsem ji pak i pozdeji, kdyz jsem sla treba cvicit a muz z ni krmil UM.

merope
11. dub 2019

Náš mrňous má Nenatal od Nutrilonu - má ho mít do 3,5 kg váhy. Pokud jsem dobře chytla, že je tvůj taky nedonošený, tak bych ho zvážila - nebo se ptej po jiném mléku pro nedonošence. Mají jiné složení než to pro donošené děti.

merope
11. dub 2019

@pe_tu_ss_ka Můj mrňous pije z lahvičky, z prsa málo, ale když ho nechám dýl na prsu, tak mi i flašku pak cintá všude kolem, protože u toho spí. Takže dost závisí na velikosti a síle toho miminka. Pokud je toho troška, volila bych alternativu, ale já zpočátku kojit nemohla vůbec kvůli lékům (mým) a to měl vše z flašky a postupně pak si zvykal na prso - a ani ne pokaždé, takže prostě na flašce je už z porodnice. Jednu bradavku ani nenacpe do pusy, kojím když tak s kloboučkem. Jediné co, tak doufám, že až bude větší, tak ještě pochopí, jak sát z bradavky bez kloboučku. Ale co vidím, jak je tuhý teď z prsa, tak si říkám, že minimálně na "termín porodu" počkám.

merope
11. dub 2019

Jo a ještě mě teď napadlo jedno - pokud jenom kojíš a neodstřikuješ, může dost energie spotřebovat na sání a možná ani pořádně nevysaje, takže jak už tu i zaznělo - je dost možné, že by mu tvoje mléko stačilo, ale musíš to odsát a dát mu to nějakým jednodušším způsobem.

Ale to už je na probrání s doktorkou nebo laktační poradkyní.

Což mě tedy napadá - kde jsi rodila a jak byla velká, že ti tohle všechno nepodchytili už v porodnici? I když tedy 36tt už nemusí skončit na neonatologii a můžou vás pustit rovnou domů ☹.

pe_tu_ss_ka
12. dub 2019

@merope já musela první měsíc dávat fortifikaci pro nedonošené od beby.. Aby to moje mléko bylo výživnější... Takže já když nezvládl vypít z prsa 50ml, tak jsem tohle rozmíchávala do zbytku odstříkaného.. Ale z doby kdy byl v nemocnici, jsem měla na mrazáku asi 3l, takže jsem nemusela drtit prsa, když jsme už byly doma.. Což byla velká výhoda.. Jinak určitě neodsuzuji nebo nezavehuji UM, někdy to jinak nejde 🙂

pesulinkaa
12. dub 2019

My máme flašky od medely které jsou dělané pro kojence děti a malá takhle ji už tři měsíce a prso neodmítá...

merope
12. dub 2019

@pe_tu_ss_ka Tak to my naopak nemuseli - ale nevím, kolik % měl v porodnici mého a kolik umělého. Zpočátku vím, že ho krmili dárcovským (moje nešlo kvůli těm lékům) a potom nějaký mix tuším a pak když už šlo moje, tak mým, ale to v podstatě nikdy pořádně nestačilo. Teď má zhruba z 8 dávek jednu UM a zbytek moje. A přibírá dobře, ale mít jen moje, bude mít hlad.

gabi_k
12. dub 2019

Mozna zkuste miminko pred a po kojeni zvazit, abyste videla, kolik toho vypije. Pokud vypije dost vaseho mleka, tak nepribirani muze mit jine priciny a zavedenim UM zbytecne snizite tvorbu vlastniho mleka. Nevim presne, kolik ma mesicni miminko vypit - mozna tak 80-90ml? Takze kdyz po kojeni ma aspon o 80g vic, tak asi pije dobre.

O dokrmech uz psaly maminky vyse. Ja jen doplnim, ze hodne kaloricke mleka jsou prave ty pro nedonosene deti a pokud by miminko potrebovalo poradne kalorie, tak vam lekar muze napsat Infatrini (vysokokaloricke mlicko pro kojence).