Jak dlouho jste kojily své děti a proč jste přestaly?

Zajímalo by mě, jak dlouho jste své děti kojili a jaká byla příčina konce kojení.
Svoji první dceru jsem kojila 9 měsíců - přestali jsme kvůli nedostatku mléka.
Syna jsem kojila 3 měsíce, nyní odstřikávám a dávám mléko z lahve, protože syn u kojení pláče a odmítá prso.
miska85
21. čer 2013
Kojila jsem 8 měsíců, Tomík mě začal sám odmítat.
barborynka
21. čer 2013
já sem kojila do 8 měsícu svou dceru ale potom už sama nechtěla tak sem jí nenutila postupně jsme přešly na UM
katie82
21. čer 2013
1,5 roku dceru a kolem roku syna, nechala jsem to na nich, když už nebudou kojení vyžadovat....
anieanne
21. čer 2013
Syna jsem kojila tři týdny, kojení jsem ukončila kvůli jeho bolestem bříška - ať jsem (ne)jedla cokoliv, měl hrozné bolesti, po přechodu na UM jako by jsme doma měli jiné, spokojené miminko 🙂
Dceru ( skoro 13 měsíců ) kojím stále, teď tedy máme díky její nemoci trochu krizi, ale ráda bych to ještě nějakou chvíli udržela.
terkajesterka
21. čer 2013
syna jsem kojila 9 měsíců, pak začal kojení bojkotovat, dcera se naopak kojení vzdát nechtěla a tu jsem kojila 1,5 roku, pak byl ještě trochu boj s ukončováním, ale zvládli jsme to.
werunka21
21. čer 2013
27měsíců, převážně proto, že to byl prostředek uspávání než nějaká závislost. Ale nějak zvlášť mi to nevadilo. S novou postelí si po MM zasteskl snad jednou.
bzubzalka
21. čer 2013
kojila jsem 5,5měsíce - syn se odstavil sám, začal se u kojení vztekat, prso odmítal, v noci s ena jídlo budil po hodině apůl, tento stav jsme vydržela 14dní, pak jsme to vzdala a přešla na UM
ratatooy
21. čer 2013
nekojila vubec,syn odmital prso už od začatku,a ja sem nemela stejne ani kapku mlika
gabulda
21. čer 2013
Rok a měsíc 😃 ,odstavila se sama ,měla chut už na jiné papání,máma šla stranou,mlíko a jogurty do ní rvu do ted....Ve 3 měsících máš problém ?Možná by to byl růstový spurt,pokud mu více vyhovuje láhev?
jitnik
21. čer 2013
Já kojila 17 měsíců. Pak jsem dostala zánět močových cest a antibiotika, při kterých je kojení zakázáno.
maminka088
21. čer 2013
Starší dcerku jsem kojila devět měsíců, pak se odstavila sama - odmítala mě a mléko vůbec nechtěla. Mladší jsem kojila do 18 měsíců, pak jsem musela ze dne na den na důrazné lékařské doporučení přestat, protože moje tělo začalo protestovat a už to nešlo dál udržet.
anty
21. čer 2013
syna jsem kojila 15 měs. a pak jsem musela přestat, protože jsem zjistila, že jsem těhu 🙂
ivca_doubek
21. čer 2013
Matýska jsem kojila 3 měsíce - nepřibíral, špatná technika, málo mléka.
Kubíčka jsem kojila 11 měsíců - odstavil se sám, začal úplně odmítat mléko nejen moje, ale i jakékoliv z lahve
dana3262
21. čer 2013
1.14mesicu. Nejevil o kojení zájem a ja byla v 5.mes těhotenství a bylo mi hodne zlé. Od začátku jsem jen ležela a po 3.mes uz jen lezla po čtyřech ba WC. I tak jsem to jeste 2mes udržovala, ale pak uz to nešlo ani z jedné strany. Jinak se kojil v noci vic nez 3x a od 9.mes byl pricucnuty nonstop do tech 14mes. Nesmělo mu prso z pusy vubec vypadnout 🙂
2. 11mesicu. Z toho jsem 5 mes udsavala denně 500ml i pro staršího. Mladsi ale neměl diky staršímu ke kojení klid a byl to hrozný boj od začátku. V tech 11.mes jednoho dne uz ho nešlo ke kojení zlomit a byl konec. Odsavat uz jsem neměla silu (zhubla jsem 12kg od původní váhy a mam psychické problémy). Konečně ted (mladšímu je 20mes) to začínám radikálně řešit.
Hrozne jsem se těšila jak budu kojit dlooouho a klidně oba, ale realita je jiná 😞
dzejnab
21. čer 2013
Miminko se mi narodilo se špatně vyvynutým sacím reflexem. K prsu se nikdy nepřicucla a už z porodnice jsme odcházeli s odsávačkou. Krmení bylo po 3 hodinách a trvalo ji cca 40 minut, pak ji uspat a 45min odsávat, bylo to zatrest, nic jsem doma nestíhala, nemohli jsme ani na procházku, pořád jsem myslela na to, že musím připravit mlíčko. Bohužel ho nebylo tolik, abych si nadělala zásoby. Po 6 týdnech mi začaly bradavky protestovat a já se dostala do čím dál větší stresové situace. 8. týden jsem to úplně vzdala.
elastiq
21. čer 2013
Já malého kojila pouze 2 měsíce, měl zadní rýmu a špatně se mu u toho dýchalo a bylo to velké trápení, tak jsem odstříkávala a dávala z lahve, pak už prso nechtěl vůbec. A po čase jsem přešla na umělou výživu..malý je ale naprosto zdravý kluk, takže mu to, že jsem ho nekojila dlouho vůbec nijak neublížilo.
selu
21. čer 2013
prvni dceru jsem kojila 13 mesicu, odstavila se sama
druhou dceru jsem kojila sedum mesicu, v noci chtela po hodine a pul az dvou, coz jsem vazne nedavala, tak jsem ji zacala davat UM a pak jsem na nej plynule presla i pres den + v te dobe uz prikrmy
cuma
21. čer 2013
14dní, už byla přikrmovaná v nemocnici a doma mléko došlo úplně 😞
marinka
21. čer 2013
První dcera - necelý rok, už nevím přesně - přestala jsem kvůli svým zdravotním problémům
Druhá dcera - rok a půl - přišlo mi, že už je ten správný čas, navíc se nám velice zhoršilo spaní kvůli kojení. Když jsem odstavila, začala spát celou noc..
kacenkax
21. čer 2013
Malému je 17 měsíců a stále kojím,jsem v pátém měsíci těhotenství, tak uvidím jak to půjde dál 🙂
kozlenka
21. čer 2013
Oba kluky jsem plně kojila 7 měsíců a přiznávám se, že jsem u obou přestala z vlastní iniciativy :-N
paja214
21. čer 2013
Synovi je 8 měsíců a stále kojím, uvidím jak dlouho to půjde. Chtěla bych kojit dokud se sám neodstaví nebo tak max. do těch 1,5 -2 let.
hpaja
21. čer 2013
Syna jsem kojila 13 měsíců a odstavila jsem ho kvůli dalšímu těhotenství - měla jsem hodně citlivá prsa a a mléka už jsem měla málo. Dceru jsem kojila 18 měsíců a přestala jsem ji kojit kvůli nástupu do nemocnice se synem (odstranění krčních a nosních mandlí, byla jsem tam s ním týden).
arinikac
21. čer 2013
Kojila jsem 3,5 měsíce. Měla jsem pocit, že mléka bylo dost, ale malýmu prostě nestačilo. Možná jsme jen nezvládli spurt, to už dneska nezjistím.
romcovaklarka
21. čer 2013
Staršímu byly teď dva roky a kojený je stále - v těhotenství mě sice docela bolely bradavky při přisávání a taky mi přišlo, že snad mlíko ani nemám, ale měl to rád a připadal mi ještě hrozně maličkej 😃 tak jsem ho neodstavila. A teď už to dost dobře nejde - výmluva že mlíčko došlo by neobstála, pač teď mám k tomu ještě nového kojence, dceři jsou 4 měsíce - takže hádám budu i staršího kojit, dokud se neodstaví sám.
lendik1983
21. čer 2013
Prvního syna jsem kojila 20 měsíců, přestala jsem ho kojit ve 12. tt s dcerou (syn se potom ke kojení vrátil po porodu a já "najela" na tandem 🙂 ). Dceru jsem kojila 10 měsíců - odstavila se sama. Narodilo se další miminko, opět syn a ten byl kojený 18 měsíců. Ukončení bylo kvůli tomu, že se kojení jednoduše zvrhlo v celodenní a noční nepřetržité přísátí a dožadování se maminky. Nejte to nazvat jinak, než terorem 🙂
monad
21. čer 2013
jen skoro 3měsíce, zdravotní důvody ukončení kojení..😉
elielizabeth
21. čer 2013
Dcerku jsem odstavila v 11 měsících. Vždycky pěkně pila a v noci se budila jen jednou, ale 10. a 11. měsíc byl šílený. Budila se v noci co 20 minut a pořád pila. Poté, co jsem, možná i vyčerpáním, přišla o druhé miminko jsem se rozhodla ji dát večer kaši a přes noc UM. Ve dne jí normálně vařím.
tuliberka
21. čer 2013
já jsem první dítko kojila 23 měsíců 🙂 Vyhovovalo nám to oboum, kojení bylo jen doma. 😉 Přestala jsem, protože už se mi zdála vhodná doba skončit že byl tak akorát velký 😃 Tak jsme postupně odstavili. 🙂
petrajurinova
21. čer 2013
Syn se v 8 měsících odstavil sám - a od té doby nepije žádné mlíko. Dcerku jsem odstavila ve 2 letech, tak trošku proti její vůli, ale už mi připadala velká a vzhledem k tomu, že kojení vyžadovala v noci (přes den si ani nevzpomněla), tak mi přišlo, že je tak akorát na čase, aby jsme v noci všichni pořádně spali.

Začni psát odpověď...

Odešli