Jak naučit kojit odstřík. MM krmené nedonošené miminko?

marinca
28. pro 2016

Malá se narodila v 34 týdnu s váhou 1610g a byla krmená mým mlékem nejprve sondou, pak stříkačkou a nakonec z lahve. V porodnici vypila z prsu max. 5ml a pak nás propustili. Stále krmím odstříkaným mlékem, je jí 6 týdnů, váží skoro tři kila a z prsu víc než 5ml nedá (vážím před i po přiložení). Zkoušela jsem jen přikládat, ale je hladová, vzteklá.. mléko prostě nevytáhne. Možná je to tím, že ho mám asi málo, nespouští se samo, abych odsála 60ml musím použít oba prsy. Krmím co tři hodiny a pořád běhám ke sterilizátoru, navíc malá řve když čeká, až čerstvé mléko odstříkám. Naštěstí mám elektrickou odsávačku. V porodnici jsem odstříkala klidně 150ml najednou a teď jsem navzdory pití čajů na hraně spotřeby. Celý mi to přijde špatně, takhle jsem si to nepředstavovala. Chtěla bych kojit, ale je tak malá, že se bojím, aby ještě nepropadla s váhou. Nemám na to odvahu. Nemáte někdo radu, jak se dopracovat ke kojení, nebo se s tím můžu rozloučit a až tohle přestanu zvládat, mám přejít na UM? Venku totiž asi neodstříkám a moje mléko se převážet nedá..

kekulice
28. pro 2016

@marinca moje dcera narozena v 32tt na tom byla stejne. Poridila jsem si suplementor, dvoufazovou Medelu a kapsle more milk. Do tydne se vse upravilo. Diky suplementoru a more milku se spustila laktace. Mliko jsem pak mela i na horsi casy v mrazaku. Tenhle postup mi doporucila laktacni poradkyne a zafungoval skvele. U syna uz jsem jela na jistotu, mam obe deti nedonošené a cisařem. Držím palce, ať se Ti daří.