Jak odstavit od kojení dětátko závisláčka?

vysocanka
8. lis 2011

mamci snad poradite, predate zkusenosti... poznatky
stale kojim a jak to tak jiz byva maly je velky zavislak / v rijnu rok/, ale uz to proste nejak nedavam v noci kojim stale cca 10x a je uz to moc vycerpavajici. Jenom se bojim jak to bude s usinanim protoze prakticky u niceho jineho nez u prsa mi mrnous neusina. Vcera jsme byli u dr na rocni prohlidce a doporucila mi abych to ukoncila.. Na jednu stranu vim ze uz je mozna pomalu cas hlavne i kvuli tem nocim silenym, ale na druhou stranu vubec nevim jak to zvladnem, vim ze to obulime oba dva.

diky moc

mates22
13. led 2012

Jé, přesně náš případ, pokus o odstavení už 2*, malej ale absolutně odmítá sunary (co my už v tom nechali penez) a nechce ani jogurty a mlíko, takže trochu blbý. Nicméně poprvé to krachlo na tom, že měl průjem jako hrom a potřebovala sem, aby pil, tak jsem zase kojila-peklo, jak mě prsa bolela. Podruhý nedávno sem se zařekla, že mu už přes den nedám, ale nějak to nejde, ty jeho očička smutný. V noci se mi budil hrozně často až do 18-ti měsíců, teď už je to dobrý, ale tak 1-2* za noc si stejně fňukne a chce mlíko. Takže asi vydržet.... a jestli Vám to pomůže, dcera se odstavila na roce a v noci stejně vstávala tak 5* až do tří let, takže jenom tím kojením to není...a pak přišel na svět malej řvoun, takže suma sumárum už jsem 6 let nepřetržitě nevyspalá 🙄 .

helcenka
13. led 2012

@vysocanka - máš alespoň jednu výhodu a to je, že máš jen jednu prďolku. My co máme ještě jedno (když už je jich víc, tak si alespoň spolu pohrají) dítě, tak je to horší. Protože i když bych si chtěla s malou přes den lehnout, tak mám doma čerstvého čtyřleťáčka, který vždycky čeká, až malá usne, abych si s ním pohrála nebo dělala, co s malou nemůžeme... A vžhledem k tomu, že malá přes den moc nespí, tak se mu snažím věnovat co to jde. 😀

@mates22 - to já zase u syna byla v pohodě, v půl roce spal celou noc, do roka a půl spal hodinku dopoledne a dvě odpoledne, takže já si uklidila, uvařila, v pohodě jsem měla čas i sama pro sebe. Ještě teď spí odpoledne jednu až dvě hodinky, takže když jsem byla s dcerou těhu, krásně jsem se vyspala i přes den... Musím říct, že mě dcera naprosto vyléčila s dalšího mimíška, protože to už bych asi nedala 😉.

Jojo, uvidíme, jak to půjde dál. Moje prďolka je ještě malá, tak snad mám šanci, že to vybojujeme. 😉

mates22
13. led 2012

@helcenka bledá závist, mně už nespí ten malej přes den vůbec, takže veškeré domácí práce čekají až na večer, až usne...a že to už se mi do nich fakt vůbec nechce ☹ 😝

vysocanka
autor
14. led 2012

@mates22 to je docela hrozna predstava sest let :( ja nespim dva roky a sem fakt hotova :( tak to klobouk dolu jenomze co jineho zbyva ze :(

mates22
14. led 2012

@vysocanka nějak mi přišlo, že sem si zvykla, jen když je těch horších nocí za sebou několik, tak to už bejvám dost protivná 😀

vysocanka
autor
15. led 2012

@mates22 to se nedivim :D ja zkusim az se maly uzdravy odstaveni s pomoci homeopatik. Snat to tentokrate dotahneme do konce. Vcera mi tak znicil bradavku auuuuuuuuuuuuuuu do krve :(

vysocanka
autor
6. dub 2012

Po tydnu bez kojeni mohu hrde rici, ze je to za nami a konecne se mi podarilo Lukaska v 17,5 mesicich odstavit. Moc dekuji vsem maminkam , ktere mne podporovaly a radily... Nechapu uz nyni, ceho jsem se tolik bala, nebylo to tak hrozne!!!!! 😀

adriana1506
27. led 2013

Ahojte.Ja mam 2 roky a 4 mesicnu kolcicku.Kojit som ju prestala az ted pred tydnem co sem musela odcestovat a ju nechat s manzelem.S manzelem prespala celou noc. Vratila sem se a ona mne chtela ale ja sem ji nedla a je to dufam uz zanama.No v noci se zbudi poplace a spi. Ona totiz nepije zadne mleko ani caj jenom vodu. Takze v noci nepije nic.☹ No mam ale problem s mlekem.Stale sa mi dela:Doktorka mi žekla at se stahnu a neodstikavam. Ale nevim jak na dlouho to mam delat.Prsa se mi nalejvaji a boli mne uz na dotik.Tak vas prosim poradi mne nekdo ako dal.Dekuji moc.Adriana 🙂

lencak80
29. led 2013

právě řeším co a jak dál... Vojta má 13měsíců a od jeho narození se v kojení moc nezmněnilo, tedy hlavně v noci... řekla bych že ještě tak 4-5x za noc kojítm a to už mně opravdu unavuje, jsem fakt ko a hlavně když ráno vstane ještě v 6hod...
teď mám dokonce tak porabněnou bardavku, až mi zní teče krev, jenže alepsoň 2x za den mu z ní napít dám, abych nemeěla přeplněné prso...
ale nejhorší na tom je, že se v noci vzbudí a vzteká se, vyloženě chce prostě prso a nelépe poslední dobou i dumlat místo dudlíku, hned jak v noci po kojení vytáhnu peso, tak mu vrazím dudlík, jinak řve... nechápu to, myslíte že rto mohou mít na svědomí zoubky, takové vztekání... poslední dobou to vůbec není on... vzteká se i přes den a je prostě úplně někdo jiný...
jak nejlépe dítě odstavit? dala bych mu mlíčko před spaním a pak bych chtěla až ráno... ale v noci už ne? jak na to? budu ráda za každou radu, díky moc