Jak podpořit tvorbu MM?

lucifux
7. kvě 2019

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak mohu podpořit tvorbu MM mléka. Piju každý den čaj pro kojící matky, vypiji cca 1,5l tekutiny. Baštím jogurty, sýry... (Mléčné výrobky). Celkem často přikládám k prsům malého, protože i on sám to vyžaduje, stane se, že je přisátý třeba i 2 hodiny. Samozřejmě tahá jak potřebuje.

A i přesto mi přijde, že se mi nestačí tvořit dostatečné množství. Prostě si myslím, že ho mám nedostatek, protože večer musím přikrmovat.

martiniquest
7. kvě 2019

Z čeho usuzuješ, že je MM málo? Dokrmování je cesta do pekel. Skonči s tím. Nejlepší recept na zvýšení laktace je kontakt skin to skin. Opravdu to funguje, bohužel se o tom moc nemluví. Stačí na den dva zalézt nahatí do postele (plínka nevadí) a mlíka je dost.

kafr
7. kvě 2019

Mi pomohlo pivo! Tedy aspoň Birell 🤭.
Normálně jsem pivo nepila, ale na mlíko bylo nejlepší. A z kojících čajů měla malá prdíky 😒

pavlina212
7. kvě 2019

Pozvi si kvalitní laktační poradkyni, ať ti zkontroluje efektivitu sání a polohu - to považuju za to nejhlavnější. Pak jsou další možnosti: kůže na kůži, střídání prsou při kojení, homeopatika, stlačování prsou apod., ale to bych řešila, až po kroku jedna. A rozhodně přestat přikrmovat.

uzivatelkapetra
7. kvě 2019

Určitě ho nech dudlat klidně celý den(tedy žádný dudlík) , můžeš si koupit homeopatika ricinus communis a pij i více než 2 litry denně. Já pila střídavě kojo čaj a meltu.
Příkrm nedávej pokud to nebude opravdu nezbytně nutné

lucifux
autor
7. kvě 2019

@uzivatelkapetra
@pavlina212 ricinus baštím 3krát denně.

diva_ziva
7. kvě 2019

AKo pisu ostatne zeny, laktacna poradkyna a potom spolocne spanie, nositko, kontakt koza na ozu a hlavne vylucit separacne pomocky (flasa, dudlik, postielka, kociarik). A este na zaver si zacat verit, ze mlieka mas dost. <3

olga_
7. kvě 2019

Přestaň přikrmovat. Večer je fyziologicky mléka nejméně a pro kojení je velmi důležité noční kojení a POHODA!

terezuka
8. kvě 2019

@lucifux Je super, ze ho nechavate dudlat, jak potrebuje! Rozhodne bych pila vic, naopak konzumace mlecnych vyrobku nema vliv. A skoncit s prikrmy (opravdu rve dite hlady? Nema vecerni nespokojenost jinou pricinu - bolest bricha (treba kvuli tem mlecnym vyrobkum nebo kojicim cajum), pretizeni podnety za cely den atp.?), naopak spolecne spat.

ladyhacek
8. kvě 2019

1,5litru je dle mě málo, já pila kolem 3l ze začátku - i jsem teda měla žízeň.
Jezte hodně vývary, ten ricinus 5 kuliček 3x denně, zkusila bych i to pivo - to říkali naše prababičky že černé pivo je na klikou ( já to alespoň slyšela - samozřejmě jen sklenička denně 🙂)
Mléko nedělá mléko, jíst se musí kvalitní pestrá
strava ( jogurt, ovoce, zelenina, maso - hodně hovězí...)
Přikládáte tak přikládat - dítě si vezme co potřebuje

puhelin
9. kvě 2019

Dcerka mivala od narozeni odbitim 18. vecerni plactivou. Nikdo nechapal proc, poznala i posun casu. Takze jsem ji mela od te 18. hodiny na prsu, klidne i dve tri hodiny (stridala jsem obe prsa), dokud ta jeji depka neprestala. Koupal ji manzel, ja nad vanickou stala s prsem venku a pri tom ji kojila. Ona si dudlala, bud sala, nebo jen na prazdno pro uklidneni. Mleku jsem pomahala hlavne pitim Cara, to jsem rano mela prsa uplne plna.
Drzim pesti, at to brzo je klidnejsi.