Zdá se, že postupem dne ztrácím mlíko

geilinka
9. srp 2016

Ahoj mám syna beží nám 4. týden. Mám problém kojim co 2-3 hodiny, ale nějak postupem dne ztrácím mlíko nebo co. Během noci je kojení v pohodě, ale přes den jako bych měla po každym kojení mín a mín mlíka a nestíhalo se tvořit či co. Malej mě saje třeba i hodinu oba prsy a stejně odpoledne po kojení už křičí že má ještě pořád hlad a vyžunkne mi 100 ml nutrilonu k tomu co vypil. Co mám dělat po každym kojení vypiju hrnek štávy dvakrát až třikrát denně si dávám kojící čaj,piju mlíko jim sýry a stejně prostě odpoledne kolem 4 hodinu musim přidat flašku a pak cca kolem 8 jinak se to víceméně pokrývá ale musí dlouho tahat. Co mám dělat aby se dělalo mlíka víc. Už sem ho měla u prsu i co půl hodiny a stejně se laktace nezvedla dohromady vypiju minálně 4 l a stejně je to málo.

lv
9. srp 2016

píšu svoji zkušenost: kolem 3.týdne je spurt, to je spojeno s větší plačtivostí, hkadem, neklidem a možná se i uklidňuje prsem, což je jen dobře. Pomohlo mi zalézt si do postele a 2dny se jen dotýkat/ležet spolu kůže na kůži, jo nahá já i dítě (krom plenky). Trvá 3dny až týden, než se množství mléka navýší, co deci piva? po tom bych ukojila 3 🙂
Pití, přikládání, to vše děláš dobře. Ten Nutrilon měla holka večer do 6týdnů, než se to rozjelo pořádně..
Co homeo?

geilinka
autor
9. srp 2016

homeo moc nevěřím ale jestli je něco osvědčenýho zkusím to už máme nutrilon přes týden a nijak mi nepřijde e by se to lepšilov posteli s prsem je jediná doba kdy malej nebrečí, ještě vydrží denně půl hodiny venku v kočárku pak už jen pláče a pláče.doma je to jak po výbuchu protože mám malýho u prsu každou chvilku...pivo nesnesu zvracím všechy krom grizzliho a to je silnější a já sem z něj opilá po jedný skleničce tak že nejsem schopná jít rovně...co přesně je ten spurt z toho co je na netu nejsem moudrá

hankaros
9. srp 2016

Me na laktaci dost pomohly bylinky - benedikt a piskavice. Prodava se to v kapslich, ze zacatku jsem brala 3 kapsle 3x denne. Pak uz jen jednu 3x denne. A hodne pit, opravdu hodne.

katchies
9. srp 2016

@geilinka Ja homeo zkusila prvně, s tím ze kvůli kojení udělám všechno. A funguje to. Ricinus communis ch5...

geilinka
autor
9. srp 2016

@hankaros kd eto koupim....4 l mi přijdee dost když se všude udává 2-3

geilinka
autor
9. srp 2016

@katchies co to je a kde to koupim ?? v životě jsem to nezkoušela tak nevim

hankaros
9. srp 2016

Kupovala jsem v lekarne, ale da se i na internetu. Mam Swanson.

liska01
9. srp 2016

Tvorba mléka reaguje na poptávku, takže když dáte 100ml dokrmu, tak se o to v budoucnu utvoří méně mléka. A k večeru se už prostě mléka tvoří méně, takže to chce kojit častěji. Časem se to srovná. Kamarádka v tomto období měla dcerku na prsou pořád, je to trochu vopruz, ale pokud nepotřebuje pozornost ještě starší ratolest, tak se to vydržet dá a vyplatí se to. 🙂

astyna
9. srp 2016

souhlasím s tím, že při dokrmu se mléko bude tvořit méně a méně. Já jsem toho příkladem. Kojila jsem jakžtakž do 4.měsíce, pak jsem začala dokrmovat umělým a do měsíce bylo mléko komplet v háji.

Zkuste takové ty osvědčené klasiky, které se všude dočtete 🙂

geilinka
autor
9. srp 2016

@liska01 dokrm jsem poprvý dala po tom co jsem ho 4 hodiny po půl hodinách krmila z obou prsů a pak už jsem měla problém vůbec něco vymáčknout a malý mi stále usedavě plakal a hledal z rpsu už se potom pouštěl protože nic nebylo...a i ted dávám flašku až když vidim že prostě nic neni a když náhodou se udělá víc než vypije tak to co zbyde odsaju a dostane to eventuelně místo nutrilonu...

katchies
9. srp 2016

Já měla 20 ml v obou dohromady, přikládání nepomohlo, Ricinus se dá běžně koupit v lékárně...

liska01
9. srp 2016

@geilinka Já vím, je to těžké. ☹ Ale flaška i dokrm jsou cestou k ukončení kojení. Hlavně vydržet. Jestli do teď hezky přibíral, tak to za pár dní bude zase dobré! Různé rady se dají najít na kojení.cz nebo mamila.sk Na fb jsou různé skupinky třeba: laktační poradkyně/poradci, zastánci a milovníci kojení spojme se. Tam poradí přímo laktační poradkyně.

katievee
9. srp 2016

Podobně jsem to mela ja, akorat ze me teda mléko teklo furt po litrech :D rikala jsem si, ze prostě z hladu brecet nemůže, pac mléka mam dost. Malej jecel furt a furt jsem ho mela u prsa, cely dny jsem jen seděla a kojila, no strašný. Nechtěla jsem mu dávat umělé mléko, furt jsem se nějakým zpusobem snažila to oddálit, aby mel to nejlepsi-MT. No ale kdyz uz jsem byla z toho neustálého breku s nervama v kyblu (v měsíci a pul mi vydržel treba 14 hodin vzhůru a to nezamhouril oka ani na minutu jak mel chudinka hlad a ja kráva to nevěděla, pac mliko teklo, ale asi mu vyzivove nestačilo a to jsem jedla fakt vsechno možný a také pila čaje pro kojící) tak jsem mu dala jeste tehdy Bebu a vzápětí byl klid a usnul snad na 7 hodin.

zahradnice44
9. srp 2016

Tvorba mléka je hodně o psychice,čím víc se budeš nervovat o to horší to bude!!!Je dobré během jednoho kojení prsa několikrát prostřídat (levé,pravé,znovu levé a zase pravé a příště opačně),pak pauza aspoň hodinka,lépe hodinka a půl.Miminko Ti může plakat i třeba že ho bolí bříško ,ale sání mu pomáhá se uklidnit.Nemusí plakat,že je zrovna hladové.Je pravda,že ze začátku se tvorba mléka stále upravuje dle potřeb miminka a je třeba mít velkou trpělivost,někomu to může trvat měsíc někomu i tři měsíce.Dokrmování nedoporučuji,pouze že by šlo miminko s váhou dolů nebo by stagnovalo na váze.Pokud přibývá tak je vše O.K. a je to o trpělivosti!Jinak mě a jinym,kterým jsem to radila pomohlo pití Cara s mlékem.Přeju hodně zdaru a trpělivosti.

horsiee
9. srp 2016

@geilinka no ja si nemyslím, že Um je cestou do pekel. Můj malej byl na Nutrilonu měsíc a půl než sem se rozložila tak aby mu to stačilo. Dostával ho už v porodnici protože mého mlička bylo prostě málo. Je to lepší než aby pořád plakal a byli jsme adepti na blázinec oba. Kontaktovala sem LP a zá mi napsala mimo jiné ať kojim alespoň 15x za den a UM jen hadičkou přilepenou k prsu, tak sem si řekla, že na to kašlu a udělám to jak cítím že je to správně. Malej krásně spinkal tak ho přeci nebudu budit na kojení. A kojit 15x je tak maximálně dobrý si ty prsa zničit úplně když jedno kojení bylo i hodinu. Prostě jsem chtěla moc kojit a byl to boj. Postupně jsem mu snižovala dávky Um. Nenápadně aby neměl hlad. Postupně jsem ubírala na dávce Um o 10ml za další dva dny o dalších 10ml. Prostě dostával míň a míň a najednou se postupně tvořilo mlíka víc a víc. Nyní je prckovi přes 6měsíců a donedávna byl plně kojen ( nyní zkoušíme příkrmy) a jestli se zadaří tak mám v plánu kojit ještě tak rok. Hlavní je se nenervovat, moc mi pomohlo když jsem si ujasnila, že nic horšího než mít prcka na Um se nestane. Nyní už jsou Um velmi kvalitní, sice MM je a bude vždy lepší ale když to nejde tak se svět taky nezboří. Hlavně to nevzdávej, třeba se ti to taky povede 😊 Kolem druhého měsíce se přestane dělat tolik zásob mléka dopředu a začne se hlavně tvořit když miminko začne pít tak výdrž.

terezas4
9. srp 2016

@geilinka Může to být spurt, vydrž. Zalezte si do postele, přikládej klidně znovu co půl hodiny, klidně může trvat několik dní než se to znovu ustálí. Ono se ti může zdát že mléko není nebo nestačí, jen má prcek větší spotřebu. Kojit po 2-3 hodinách je málo, fakt to chce častěji a UM nedávat, mléko se tvoří odběrem pokud dokrmíš UM nedáš pokyn pro větší tvorbu mléka. Hlavně to neřeš a prostě si to mimčo nech u prsa co to jde a užívej si ho. UM není MM a nedá se to srovnávat.

geilinka
autor
10. srp 2016

tak včera i dneska 4 hodiny na prsu na střídačku obě, přičemž poslední hodinu už brečel ani se nechtěl přisávat...takže dostal nutrilon, něco jiného na podporu tvorby mlíka aby malej nemusel plakat hlady?

katyxq
10. srp 2016
panickatlamicka
10. srp 2016

@geilinka lahev proste kazi techniku. Proto se nechce prisavat. Bylinky,homeo,cerne pivo a hlavne i spravna technika kojeni. Stlacuj prsa pri kojeni,kontakt,kontak,kontakt. Lahev vYhod,koukni na alternativni zpzsob dokrmu.

geilinka
autor
10. srp 2016

@panickatlamicka tři hodiny se přisává potom sa taky přisává v pohodě láhev má dvakrát denně,prsa stlačuju už dobře 14 dní....pivo nesnesu,mám koupenýten Ricin nebo jak se to jmenuje zatim zlepšení vidět neni....

V noci je to v pohodě mezi 1-2 má jedno prso mezi 4-5 druhý prso kolem 6 obě..no a od 7 jsme vzhru 4 hodiny kdy tu poslední hodinu už se prostě nepřisává a pláče v 11 dostane flašku spí do 13-14 hodin dostane obě prsa spí do 17-18 hodin a zase sme 4 hodiny vzhuru a po poslední proplakaný hodině dostává nutrilon mezi 21-22 hod a sám se budí mezi 1-2 kdy už mu zase stačí jedno prso

geilinka
autor
10. srp 2016

a flaška a kloboučky nám kojení zachránila...z nemocnice sem odcházela s tak mizernou technikou, že sem poslední den piř kojení brečela bolestí sestry mi nepomohli, malej se chytal jen na bradavku tu ousal a nestíhal to hojit ani bepanthen...po návratu z porodnice sem jeden den odsávala a malej dostával na střídačku flašku a přes klobouček druhej den jen přes klobouček a třetí den se sám přisál správně bez kloboučku takže za mě flaška techniku nekazí ani kloboučky

panickatlamicka
10. srp 2016

@geilinka pije ti dite z prsu tak,ze ma pauzu v brade?

geilinka
autor
10. srp 2016
evikatus
8. zář 2016

Ahoj, moje zkusenost: První dítě se mi nepodarilo kojit, nemela jsem mleko, dite bylo predcasne narozene a nesalo, litalo kolem me 10 laktacnich poradkyn a nic.
Ted mam doma 5ti denni holcicku a od prvniho dne usiluji o to abz to tentokrat dopadlo jinak. V porodnici nam dali uz druhy den prikrm, protoze nebylo z ceho kojit, ale vypozorovala jsem ze nejvetsi problem je vecer, jako kdyby me pres den vypila a na vecer uz nezbylo, tak jako pisete Vy. Tak jsem zacala improvizovat, kojim tim zpusobem, ze po nejake chvili malou sundam z prsu a odstrikam(odkapu) co se da - par mililitru do inj.strikacky. Mala si vydechne a pak jde k druhemu prsu, po te co se napije ji zase sundam a odkapu zbytek. Kdyz je mala pri chuti tak to takto zopakuju i dvakrat pri kazdem kojeni. Nakapanou zasobu necham na vecer a kdyz ma mala pak hlad tak ji tim prikrmim pres malicek (dam ji muj malicek do pusy a jak ho zacne sat tak ji tam ze strikacky pridavam mliko) Sleduju ze den ode dne to tece lip, dnes uz mi nestacila strikacka a odkapavam do vetsi nadobky nadobky, tak mam radost.
Snad se bude darit i Vam.

kachnicky
8. zář 2016

Ahoj chtela bych vam moc poradit ☺ Ja se rozkojovala tim zpusobem ze jsem nakojila z jednoho a trochu z druheho,nasledne jsem vzala odsavacku a stimulovala jsem to prvni vypite ☺po 3 dnech jsem mela mleka jak pro regiment 😉 jeste je dobre treba kombinovat homeopatika

evikatus
22. lis 2016

Uběhly necelé 3 měsíce, tak chci referovat jak nám to jde. Hlavní informace: PLNĚ KOJÍM nepřikrmuju ani večer. Kojím stále z obou prsů, několikrát střídám až do maximálního vypití. Od dvou týdnů už odsávám odsávačkou, mám Medelu swing maxi - je výborná. Stále platí že večer mám mléka míň, ale ráno po nakojení dost zbývá, takže odsávám do zásoby (odsávám po každém kojení, ráno odsaju cca 70ml z obou, večer cca 30ml) a pak přikrmuju během dne jak malá chce. Je to fuška, ale malá se krmí do syta a je hodńoučká a perfektně spí.

astyna
23. lis 2016

@evikatus

Tak to jsou dobré zprávy. Hlavně, že je dítě v pořádku 🙂