Jak přestat kojit v 11 měsících?

nonfood
4. srp 2019

Dobrý večer maminky, prosím vás, chtěla bych přestat kojit syna v 11 měsících. Kojím jenom v noci, to jenom cucne a spí dál cca třikrát.... Jinak krásně papá stravu přes den.. V noci řve a já už vyčerpaná 10 měsíců nespím.. Jak mám přestat??? Jde to lehce? Ze dne na den? A nemusím už dávat UM?? Stačí dávat na noc čaj, vodu jenom?? A vydržet??? Děkuji za drahocenné rady 🙂

gracinka7
4. srp 2019

Normálně mu v noci nedáš prso. Můžeš mu místo toho nabídnout čaj nebo um. Já bych dávala um. Názory se různí, ale já se ztotožňuji s tím, že dítě by mělo mít mléko do dvou let.

ah1234
4. srp 2019

Ja som mala syna na UM a od 9 mesiacov je bez mlieka. Nechcel ho moc, ale ja som naopak toho nazoru ze kravske mlieko v nijakej forme nie je vhodne pre deti do 2-3 rokov, takze ak UM vylozene nebude pytat, podla mna nema vyznam mu ho davat 🙂
Kojit proste musis prestat - hold bude par dni v noci plakat viac, to bez toho asi nepojde. Nesmies povolit, ale ja by som teda osobne povolila hned, nedokazem takto male dieta nechat plakat.. tak drzim palce

lolam10
5. srp 2019

Davala jsem um misto prsa.kojila jsem jen 2x v noci, tak jsem nejdriv 3dny dala jednou prso a jednou um a pak uz dvakrat um.zvladnul to bez problemu ale v tomhle je kazde dite trochu jine...a bylo to v roce

zelenaesmolda
5. srp 2019

@gracinka7
jsem cetla rum misto um :D

gracinka7
5. srp 2019

@zelenaesmolda třeba by pak ty děti lépe spaly 😁

kata267
5. srp 2019

@nonfood prestat kojit (nedavat mu prso), v noci nabidnout vodu nebo caj z flasky, podle me pokud ji vsechno pres den neni nutne ho v noci napajet v roce jeste UM, ale v tom se nazory ruzni...ja jsem prestala takhle kojit dceru v roce a um.mliko uz nedala (teda vlastne jsem to jednou pres den zkusila a ona ho stejne nechtela)...jen je potreba se obrnit trpelivosti a vydrzet, nektery deti to nesou tezko

zelenaesmolda
5. srp 2019

@gracinka7
na to je pry dobry makovy odvar :D

jancastromska
5. srp 2019

Dcera mě taky nenechala spát a víc než mléko chtěla jen podudlat. Přestala jsem kojit v 14 měsících a kupodivu plakal chvilku jen když měla hlad, tak dostala něco jiného a v noci vodu( um nikdy nechtěla). Trvalo to jen 3 dny a to jsem se divila protože prso chtěla i přes den tak co hodinu. Navíc nikdy nepřijala dudlík tak jsem se bála že ji bude prso chybět a ono nic 😉😊 asi musíš byt i ty v klidu.

urtica
5. srp 2019

Já jen dodám, že ukončené kojení nemusí znamenat, že se vyspíš...dcera se mi odstavila v 14 měsících, ale spaní se stejně upravilo až ve dvou letech. A díky tomu, že už jsem nekojila bylo těžší ji uspat - předtím se alespoň vždycky ududlala...

prejeta_zaba
5. srp 2019

Já teda nerozumím tomu, proč se ti v noci nechce kojit, ale vstávat a matlat se s UM? To se vyspíš ještě míň, budeš chystat, umývat flaštičky a pak ještě uspávat dítě. Dost pochybuju, pokud bylo do teď kojené, že jen tak vezme silikonový dudel z flašky a usne. Budí se, protože si chce podudlat a hledá matku, ne z hladu. Už bych tedy UM vůbec nezaváděla, třeba po pár nocích pochopí a bude spát. Kdyžtak během dne někdy zkus zařadit UM třeba v hrníčku, ať už si ani na flašku nemusí zvykat a je to asi lepší než mlíko z krabice, ale podle mě to už ani potřeba není, pokud má jinak pestrou stravu (ačkoliv ti budou reklamy tvrdit, že máš dávat Sunar pomalu ještě v první třídě).

zelenaesmolda
5. srp 2019

@urtica
ja naopak nekojila a dcera krasne spi celou noc

urtica
5. srp 2019

@zelenaesmolda Tak jasně. Spíš mi šlo o to, že pokud by byla jediným důvodem ukončení kojení touha se vyspat, není zas tak nepravděpodobné, že se to mine účinkem.

zelenaesmolda
5. srp 2019

@urtica
ja jsem to pochopila,prave proto jsem psala,ze moje dite i nekojene spi celou noc,ze na tom to proste nezalezi 🙂

urtica
5. srp 2019

@zelenaesmolda Aha, jasně 🙂

nonfood
autor
6. srp 2019

Děkuji všem za ODPOVĚĎI..🙂