Jak se smířit s ukončením kojení?

darinka84
25. bře 2021

Potřebuji kromě informací jak jste vy ukončily kojení asi hlavně psychicky podpořit... Maly má půl roku a trpím na retence... Už asi 30x,někdy i 2x do týdne... Maly byl stříhat podjazykovou uzdicku, byly u mě laktační poradkyně, i z mamily... Zkusila jsem vše... Končím... Mám další dítě a není prostě kapacita na to celý den jen nahrivat prso, odsavat, kojit... Už tím trpí všichni... Jak jste se smířily s koncem kojení? Vím, že se mi uleví, na druhou stranu samozřejmě lítost je. ....

merope
25. bře 2021

@darinka84 Aha, zajímavý, u nás to mladý nevytáhl, odsávačka taky ne a chlap v pohodě. Byla prostě potřeba větší síla a to malý nedal (nedonošený). Ale teda ucpaný mlékovod jsem měla asi 2x nebo 3x a teda šílený.

darinka84
autor
25. bře 2021

@merope jo tak možná nedonoseny je něco jiného... Já to mám teď po 30x určitě 🤦‍♀️

michaela666
25. bře 2021

Já kojila malou necelé 3 týdny. Na porodním sále se krásně přisála, ale jak byla hodně spavá pila málo a pak řvala hlady. Když dostala prso neměla trpělivost a řvala ještě víc. Do toho já bradavky do krve, na nervy, dostala jsem horečky a antibiotika. S kojením byl šmitec....Jeden den jsem to obrečela. Druhý den, když jsem viděla jak je malá na flašce klidná a spokojená přešly mě výčitky.
Jasně kojení je v mnoha ohledech lepší, ale svět se neposere a já nejsem špatná máma kvůli tomu, že nekojím. Pokud u toho trpíš, tak to není dobré pro nikoho.

merope
25. bře 2021

@darinka84 Nojo, prostě dokud neměl nějaké 4 kila, tak moc kojení nedával. Takže odsávačka. Únava šílená. No, pak v roce a kus jsem se koukala, že mě to kojení už opravdu dost unavuje, ale visel na mě, že jsem říkala, že to mu přece nemůžu udělat ho odstavit... tak se asi za 14 dní odstavil sám 😀. A teď mám občas tiky, když začne brečet, že se jde přisát na prso 😀. (Má dva roky, už nějakých 9 měsíců nekojím a jo občas mi je to trošku líto, ale zase aspoň neřeším, jak odstavit dvouleté dítě a šílenou únavu, jak mě to vysávalo... 😀 )