Jak se smířit s ukončením kojení?

darinka84
25. bře 2021

Potřebuji kromě informací jak jste vy ukončily kojení asi hlavně psychicky podpořit... Maly má půl roku a trpím na retence... Už asi 30x,někdy i 2x do týdne... Maly byl stříhat podjazykovou uzdicku, byly u mě laktační poradkyně, i z mamily... Zkusila jsem vše... Končím... Mám další dítě a není prostě kapacita na to celý den jen nahrivat prso, odsavat, kojit... Už tím trpí všichni... Jak jste se smířily s koncem kojení? Vím, že se mi uleví, na druhou stranu samozřejmě lítost je. ....

zuzroko
25. bře 2021

Nebála jsme se o tom mluvit. Měla jsem potřebu se stále obhajovat a pořád to rozebírat až to prostě nějak odeznělo samo. ☺️

te_reza
25. bře 2021

Ty jo, mě překvapuje, kolik ženských si to tak bere, vždyť to přece není konec světa. A půl roku je paráda. Já dala sotva tři týdny, už z porodnice jsem šla s atb s kozama do krve, mám je k ničemu. Tři neděle tam byl nějaký jakože pokusy a pak prostě zůstala na flasce.

keksik002
25. bře 2021

@darinka84 šťastná a spokojená máma znamená šťastné a spokojené děti ;)

keksik002
25. bře 2021

@te_reza možná proto, že se to všude tak řeší. Neustálé poznámky na ženy co nekojí, nátlak okolí 🤷‍♀️

te_reza
25. bře 2021

@keksik002 no však to nemusí nikde vykládat.

keksik002
25. bře 2021

@te_reza to sice ne, ale prisla doba kdy proste venku chce dite mleko.. Ve chvili kdy vytahne flasku, tak ty pohledy a nekdy i poznamky jsou dost vyzivne..

te_reza
25. bře 2021

@keksik002 no zásada je to mít u prdele, Bo to zařídit, že venku jíst nebude. Já jsem nikdy flašku ven netahala

keksik002
25. bře 2021

@te_reza ani kdyz jste potrebovali k lekari, na urad nebo tak? To teda závidím

te_reza
25. bře 2021

@keksik002 ne, dávala jsem najíst než jsme šli ven

keksik002
25. bře 2021

@te_reza to i já, ale lekar nebo rhb hodinu cesty tam a hodinu zpět, u doktora dalsi pul hodku..

kachna_b
25. bře 2021

Mňa veľmi povzbudil tento obrázok 😉 Svoje deti všetky milujeme a staráme sa o ne najlepšie ako vieme, alebo aké sú naše možnosti. A je jedno ako a čím ich kŕmime. Áno kojenie je to najlepšie čo im môžme dať, ale keď to nejde tak to proste nejde. A nie je to o tom, že by si to vzdala, ale že si sa vydala cestou najlepšou pre seba a svoje dieťa

merope
25. bře 2021

Já měla kojení šíleně vydřené a po asi 4-5 měsících jsem prohlásila, že na odsávačku kašlu - pokud si malý odsaje, si odsaje, pokud ne, jeho chyba. No, nakonec se kojil ještě další skoro rok než skoro ze dne na den přestal. Ale něco k mlíku (UM / příkrmy) měl pořád. Pokud malý vůbec z prsa nesaje, tak po půl roce není co řešit - dala jsi dost a já teda odsávačku . Pokud saje, ale málo, tak pro poňuňání ho nech si sát, dokud bude - a dál neřeš. První 3 měsíce jsou důležité, další 3 se hodí. Mně doktorka v roce vysvětlovala, že pak už kojení nepotřebuje (no, nesouhlasila jsem, ale stejně se kojil tak nějak všelijak).

darinka84
autor
25. bře 2021

@te_reza první se nepodařilo kojit, tento se sám prisal hned po porodu.. Nádhera.. Tak asi kvůli tomu že první se nepovedlo se ten pocit zmaru vrací? Kdybych nekojila, neměla mliko bylo by to jednodušší... Ja mam mliko pro školku a stejně to nefunguje nějak...

darinka84
autor
25. bře 2021

@merope malý je spokojený, mlika mám dost... Ale ty ucpaný mlékovody.... Ja musím buď zatnout zuby nebo prostě konec... Žádné dudlani... 🙄

konidana
25. bře 2021

@darinka84 obrecela jsem to, ale hned par dni po odstavu jsem byla mnohem vic v pohode, nez s tou prisavkou na prsu. Pohoda mamy je je nad vsecko🙂

martinau5
25. bře 2021

Dala jsem si panáka slivovice a řekla jsem si kašlu na to. Když nechce, tak jeho smůla. Malý měl skoro rok

klokanka31
25. bře 2021

@darinka84 Poslala jsem ti soukromou zprávu

sigyn
25. bře 2021

Hlavní je spokojené, nakrmené miminko a klidná a spokojená maminka. Jestli to bude z flašky nebo z prsa je jedno. 👍

klokanka31
25. bře 2021

@keksik002 Dneska je i nátlak okolí jaktože kojí 😒

biciklissie
25. bře 2021

Pokoušela jsem se kojit jen pár dnů a pak to zabalila. Dceři je teď 2,5 roku a do teď mě to mrzí, že jsem to nedala. Tak nedopadnete jako já, byla by to škoda. Naopak, když jste to s takovými problémy vydržela až do teď, tak na sebe buďte pyšná, dala jste tomu všechno.

jako_mala_holka
25. bře 2021

To si nevyberes... Já třeba nekojím od narození, nešlo to a bylo to peklo... Co jsem si vyslechla, ani nemá cenu popisovat, já sama bych se s tím srovnala celkem v pohodě, ale ty hloupé poznámky a dotazy v kombinaci s hormonama 🤦‍♀️ když jsem malé dávala flašku, skoro jsem se styděla ... Hrůza... No a kámoška kojila skoro do roka a už po šestinedělí začala poslouchat proč kojí, k čemu, ať dá flašku... Jsem ji říkala, že bychom si mohly prohodit příbuzné 🙄😄 já sama to beru tak, že když to jde, tak to jde, když ne, tak ne, jak tady někdo zmiňoval, všechny chceme pro naše děti to nejlepší bez ohledu na to, jestli kojime nebo ne 🙂💕

lida9
25. bře 2021

aai jsi uz zkousela vse, ale me zpusobuje zanety podprsenka, jakakoliv, i zcela volna... ted taky prestavam ( ale v roce dcerky) , hold zamacknu slzu a dam si vecer na oslavku sklenku vina😀 ukonceni kojeni beru jako nezadrzitelny rust deticek, co z nich za chvili budou zpruzeny pubertaci😀

antoinet
25. bře 2021

Jak to zpracovat? Dovolit si ten smutek prožít. Když ti 100 žen poví, že ti to nemusí být líto, tak stejně bude. Za pár dní to bude lepší, až se s lahví zajedete.
A ještě jeden tip - krm dítě umělou výživou úplně stejně jako dříve svým mlékem, tzn. v náručí a s očním kontaktem, pak tam ten rozdíl de fakto žádný není. Jestli jsi měla kojení ráda, je škoda dát dítěti láhev a jít si po svých.

rnika
25. bře 2021

@darinka84 Pro mě to taky bylo hrozné u čtvrtého syna jsme to také ukončili v půli roce a připada jsem si naprosto neschopná, protože přece čtvrté dítě ...a proč to najednou nejde, když u prvních třech nebyl problém. U nás byly posledním zářezem neštovice, které měl i v pusince a nechtěl pít, nakonec jsem byla ráda, že vzal za vděl flaškou a napil se alespoň z ní, ale teda obrečela jsem to moc. Pak jsem viděla, že je spokojenější a začíná nabírat. Tak jsem se s tím postupně srovnala, ale trvalo mi to vstřebat. Třeba manžel byl úžasnej, že přešel na to, že noční kojení nějakou dobu obstarával on, abych se teda vyspala, když už to několik let nebylo... tak ať z toho něco mám 😉

me_druhe_ja
25. bře 2021

@te_reza Taky mě to fascinuje. Kolik ženských to tak strašně řeší a jsou z toho hotový. 🤦 Já se teda naopak těším až kojit nebudu. 😃 Syn si to ukončil po 8. Měsíci a uvidíme co teď holka. Ale kdyby to bylo tak nějak podobně tak bych se vůbec nezlobila. 😃 Jako kojení Jo je to pro ty děti nejlepší, ale že bych si to nějak užívala a spatřovala v tom něco významného a zázračného to teda rozhodně ne. Akorát věčně trička od mlíka a hnusně nalitý prsa. 😃

te_reza
25. bře 2021

@me_druhe_ja se mnou to nic neudělalo, kozy mi vůbec nenaběhly, mlíka jsem měla dost, ale do týdne jsem atb a konec. Hlavně jsem 80% dne kojila, kozy do krve a holka hladová a ještě hubla. Kdybych kojit měla, tak by mě ten půl rok přišel tak akorát.

me_druhe_ja
25. bře 2021

@te_reza Já teď taky kojím furt. 🤦🤦🤦 A dítě taky strašně uřvaný. Jo ten půlrok je taky tak akorát. Já už pak kojila jenom ráno a večer, výjimečně dopoledne a to už se dalo. A taky to už trvalo tak pět minut. Ta laktace se tak po těch třech měsících ustálí, ale teď jsem fakt furt zlita mlikem. Mě to zase naštěstí nebolí. Ale jak říkám žádný zázrak v tom nespatřuju. Kdybych s tím měla jakýkoliv problém tak jdu na UM a basta. Jako největší výhodu kojení spatřuji v tom, že je zadarmo 😃😃😃

merope
25. bře 2021

@darinka84 ucpaný mlékovody - na to je nejlepší chlap, dítě to nevysaje 🙂

darinka84
autor
25. bře 2021

@merope to už zkoušel.. Mě pomůže vždy jen dítě.. Ten nejlépe ví jak na to... Děkuji za podporu... Musím si to srovnat v hlavě... U nás je jinak kojení v pohodě, kdyby nebylo nekonečných retenci bylo by to nejpohodovejsi období malý je u mě spokojený nebreci večer kojím a usne u toho.. Spíme všichni společně.. Prostě naprosto pohodové a spokojené miminko...
..

darinka84
autor
25. bře 2021

A nemáte někdo zkušenosti s homeopatiky na zastavení laktace? Za jak dlouho to zabralo? A prsa jste si stahovaly?