Jak to udělat, aby 13měsíční chlapeček usínal v kočáře?

lucie87r
24. kvě 2017

Ahojky. Potřebuju pomoci. Mám 13ti měsíčního chlapečka. Nejde mi ho uspat v kočáře ani autosedačce. Asi před měsícem se sám oddudlíkoval. Do te doby to zase takový problém nebyl. Ale teď? Spí 2x. dopoledne usíná u kojení. To obbykle problem není. Kdybych ho ale jen nosila, bude řvát a řvát :( horší je to se spaním odpoledne. V kočarku mi z 10 pokusů usne jednou. Vyřvat ho nenechám, s tím nesouhlasím. Jak to tedy udělat, aby mi usnul? Neusne totiž jen mě. Pokud jej vozí prababička, usne skoro okamzitě.....

ladyhacek
24. kvě 2017

@lucie87r jakám směrem mte korbičku? Nám pomohlo dát ji protismeru > aby mě neviděl 🙂. Ale není nutností aby spal v kočáru zkuste no nějak naučit doma. My máme 2r a 2m a usíná jen v kočáře což musíme odbourat když půjde do školky 🙂

trampolina_89
25. kvě 2017

U nás záleží i na terénu, musí to drncat 😀 Jinak kolem roku už začal spát jen jednou denně, tak je možné, že bude častěji vynechávat a taky záleží jak moc je unavený...

penelope87
25. kvě 2017

Můj syn od cca 13 měsíců spí jen jednou přes den - usíná kolem 12h sám. V postýlce nebo v kočárku. Myslím, že není vůbec třeba ho uspávat, pokud vysloveně není vyčerpaný a přetažený. Upravují se mu biorytmy, tak to zas pár dní bude trvat, než se to srovná. Ale určitě už po prvním roce záleží spánek přes den na aktuální vytíženosti - když třeba teď dopoledne hodně chodí a lítá venku, spí dýl.

jipe
25. kvě 2017

v 13m už mi dávno spal jen jedenkrát přes den, tak možná už nemá potřebu spát tolik. Je fakt, že ze začátku odpadával, když jsem ten dopolední spánek zrušila, ale skončilo peklo s uspáváním

babanci
31. kvě 2017

Mám 13 měsíční vnučku a vždy kolem 14.30 uspávám. V kočárku jí posadím a když už na ní vidím, že je unavená, mrní si očka ,tak jí teda sladkým hlasem upozorním, že jí položím a bude se spát. 🙂 Sklopím korbičku, přehodím jí plenku částečně na obličejík, ona si s ní začne šmudlat po obličeji, jdu někam stranou od chaosu a hluku a za deset minut spí.

lucie87r
autor
3. čer 2017

@jipe u nás opadává spis ten odpolední než dopolední spánek

jipe
3. čer 2017

@lucie87r u nás to tak bylo taky, ale chtěla jsem, aby se naučil spát po o, ve školce ho stejně budou nutit minimálně ležet, takže jsem ho dopo držela vzhůru a kolem 11.30 - 12.00 odpadnul a pak večer taky odpadnul. Mírnější varianta je ten dopolední spánek nenásilně posouvat třeba po 20 minutách, až se dostaneš na spánek po obědě

verunka_korunka
3. čer 2017

@lucie87r presne jak pise
@jipe u nas to bylo stejne... uspavani horor, tak jsem presla na jeden spanek denně a posouvala jsem dopoledni spanek tak aby byl po obědě. Asi 2x byla tak utahana, ze vytuhla i odpoledne, ale presli jsme a ted je to naprostá paráda. A prechod na 1 spanek po o zacal asi tak ve 12m. Usina i v postylce, to jsem prechazela z kocarku na postylku nekdy v 14m, protoze uz to bylo v zime unavne a slozite...

lucinka58
3. čer 2017

@lucie87r zkus ho dát později dopoledne (spíš to protáhnou, že půjde spát až po obědě). u nás to takhle od 13 měsíců funguje a spí jen v poledne cca do 14 hodin.

lucie87r
autor
5. čer 2017

Teď pár dnu už chodí spat jen jednou. Cca kolem půl 12 na hoďku a půl. Zato večer už odpadava kolem 18hod. 🙂

jipe
5. čer 2017

@lucie87r pokud pak nevstává ve čtyři ráno, tak pohoda, ne? Stejně je ted v létě přes poledne horko, tak je lepší, když doma spinká.Večer se to postupně protáhne, to se neboj

lucie87r
autor
6. čer 2017

jipe:
No jednou se mu to povedlo ve 4 :D
ale obvykle vstává kolem 5ti nebo 6ti hodin. Ale na to jsem zvyklá. Dřív usínal az po 9 hodině a druhy den byl vzhůru stejně v 5.