Jaké potraviny při kojení nadýmají?

verunda
1. kvě 2008

Holky jaké potraviny Vás nejvíce a nadýmají a museli jste je vyradit?

aponchie
1. zář 2009

neboj to vydrzis pac musis 😎 jak se s tim smiris a zkusis najit pomoc manzela aspon bude to dobre a hlavne za dva tri roky budes vzpominat..spat co to da..navarit na delsi dny nestresovat s uklidem a nad ranem dite vrznout muzi a dospat nebo o vikendech

grisgot
1. zář 2009

😎 je mi jasný, že to musim vydržet..cožpak to ale nejde nějak eliminovat? 😀
Vrznout dítě muži..hmm..u vás to tak funguje? 😉

ava
2. zář 2009

grisgot - chudero! Zažili jsme to malým do 2.měsíce, strašně plakal, až byl fialový a ztrácel dech. Vyzkoušeli jsme VŠECHNO, nepomohlo nic, až pravidelné dlouhodobé užívání probiotik. Tak jsem je pak vysadila, že už je OK a vrátilo se to po týdnu do starých kolejí. Nasadila jsem je zpět a zatím má pořád problémy. Minulý týden jsem našla snad jedinou věc, kterou jsme nezkoušeli - kapky Babycalm a pár dní byl klid, tak uvidíme, zda to pomohlo. Osobně si myslím, že je to jen otázka času, než dozraje tráv.trakt a dítko se začne víc hýbat.
Přeju ti hodně sil a co nejrychlejší "uzdravení".

ava
2. zář 2009

a co se týká nadýmacích potravin, byla jsem na dietě a dodnes se velmi hlídám, ale nevěřím, že problémy jsou z toho. Můžou přispět, ale kolika jimi primárně způsobená není.
Já sama na nadýmání netrpím, jediné, po čem mi nebývá dobře, je česnek, a po tom se vždy kroutí víc i malý...

grisgot
2. zář 2009

ava..díky moc za podporu..je to síla a to prý na to děvčátka trpí méně?? ☹
Probiotika už jsem nasadila, malá je má asi 14 dní a zatím je to takové spíš nahoru dolu..ale vydržím.. SapSimplex je úplně k ničemu a BabyCalm jsem teď koupila, tak uvidíme 😒
Jinak to mám stejné jako ty! Nemám s nadýmáním problém, jen česnek mi vadí 😀
Jak je vidět, u Vás jsou probiotika jasná pomoc, že? Držím moc palec..

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
milly22
3. zář 2012

Ahoj
Neporadíte mi někdo, můj maličkej strašně trpí na prdíky a to se snažim nejíst vše co jste sem napsaly že nadjímá nebo co je napsaný v knížkach že nadjímá a ni minerálku bez bublinek nepiju už piju jen vodu a stejně nám něco strašně vadí.Neporadí te mi někdo?Prosím? ☹

alinah
3. zář 2012

@milly22 ahoj, u nas to bylo stejne, bylo jedno co jsem snedla, stejne na to maly trpel. hodne pomohly probioticke kapky. a pak taky nahrivani briska tresnovyma peckama a cviceni na balonu. a casem to preslo.
ted cekame dalsi prirustek a fakt jsem zvedava jak to bude u nej... drzim palce at to co nejdriv prejde.

sariel
3. zář 2012

Myslíte si, že jídlo opravdu ovlivňuje MM? Já ať sním cokoliv, tak malou bříško netrápí. (Prdíky má, ale odcházejí jí většinou při kojení bez větší námahy). A to už jsem několkrát jedla i zelí.
Zajímalo by mě, jak se nadýmací látka do MM dostane?

sariel
3. zář 2012

Myslím si, že totiž to MM jídlo, které sníme, neovlivní. Ale třeba se pletu. 😉 Nedávno jsem snědla i několik teplých kynutých buchet a nic.

katyxq
7. zář 2012

@sariel Jídlo matky určitě ovlivňuje složení mateřského mléka - kojící maminky potravinových alergiků vědí (prostě jsou na dietě taky).

kikculka
30. zář 2014

Nám pomáhají homeopatika - Nux vomica 9Ch, Colocynthis 9Ch a Magnesia phosphorica 9Ch. Od každého 10 kuliček rozpustit v 1dcl kojenecké vody a dávat po pěti minutách lžičku. Včera večer jsem si dala jablíčko a neoloupala slupku, a to byla chyba.

dasara
30. zář 2014

Malou nejvíc bolelo bříško po bramborách!! Než jsem na to přišla, měla už skoro pět měsíců a já už nejedla téměř nic. Cvičení s nožkama nesčetněkrát denně, masáže bříška (absolutně nepomáhaly), nahřáté pecky třešní (žádný efekt), BabyCalm trochu pomáhaly (ale po asi dvou a půl měsících mi je malá začla odmítat), párkrát jsem zkusila i rourku (taky to nezabralo). Obě jsme pily fenyklový čaj (chutnal nám) , já si ji posadila na své pokrčené nohy, aby měla nožky u bříška a po lžičkách jsem jí dávala fenyklový čaj. Pokud jí to do pár minut nezabralo, dala jsem ji do vibračního lehátka a zaručeně se do asi 15 minut podělala a mohly jsme jít zase v klidu spinkat. Ještě jí hodně bolelo bříško po čerstvém pečivu a hodně po zelí a játrech.

lllucielll
1. říj 2014

Já se všemu rizikovému vyhýbám a od 2 měsíců už nevíme, co je bolest bříška - jsem za to šťastná, ale už se těším, až budu moct jíst normálně, tohle je děs 😠

margot_ka
3. črc 2016

Ja jim vse. Tyden po porodu vepro knedlo. Holky nase jsou asi odolny 😀

urtica
3. črc 2016

@milly22
@alinah

U nás to bylo úplně stejné - bylo naprosto jedno, co jsem snědla, první tři měsíce noci malá prokřičela...trochu pomohla Biogaia, ale hlavně - čas...