Je možné, že se mi dělá mléko v noci a přes den nestačí?

lorellin
5. čer 2019

Dobry den, mam cca 3 tydenni miminko a poslednich par dnu mame problem s kojenim. V noci je spokojena, spi 3 hodiny nekdy i trochu dele. Po kojeni spokojene usina. Problem nastava ve dne, kdy nakojim...kojim cca 15 minut, dele mala nevydrzi...a bud hned nebo do pul hodinky zacina plakat, nespi, opravdu rve az je cela mokra. Zkousela jsem prdiky, chovat atd....jako posledni jsem zkusila dat lahvicku s um. Z te vytahne vetsinou kolem 80 ml a hned je spokojena a usina. Zkousim odstrikavat abych aspon davala mm ale to podle me nevydrzi dlouho. Je mozne je ze se mi dela mleko v noci a pres den to male nestaci? Laktacni poradkyni volat nechci, zkousim jestli nema nekdo podobnou zkusenost a co s tim....moc dekuju

zelenaesmolda
5. čer 2019

@lorellin
proc nechces laktacni poradkyni?

bayt
5. čer 2019

@lorellin Nerozumím tomu, proč když řve za 15-20 min. hlady, proč ji znovu nenakojíš? Jestli jí budeš dávat UM, ohrožuješ si kojení. Mně se syn celé první tři měsíce kojil tak co 15-30 min. Je normální. A už to nedělá :D

zelenaesmolda
5. čer 2019

@lorellin
zamer se na to,jestli mala polyka,me se na to ptala doktorka na vstupni prohlidce protoze jsem mela s kojenim problemy a mala nepribirala.uvedomila jsem si,ze sice taha ale polykat ji neslysim...

bayt
5. čer 2019

@zelenaesmolda Nemusí polykat nějak výrazně. Já třeba slyším polykat syna hodně až teď, co je větší. U mimina jsem to neslyšela, a přitom pil hodně, přibíral ostošest. Navíc třeba saje naprázdno, protože se snaží prostě stimulovat prsa, aby jí toho teklo obecně co nejvíc.

Lékařkám bych kojení zakázala komentovat. Nejen po tom, co za bludy jsem už od nich slyšela, ale hlavně to jaksi není jejich obor.

zelenaesmolda
5. čer 2019

@bayt
tak ja jsem ji kdyz pila z lahvicky polykat slysela,z prsa ne,nebylo co polykat...

bayt
5. čer 2019

@zelenaesmolda Ano, třeba prostě stimulovala prsa. Děti jsou v tom velmi moudré.

zelenaesmolda
5. čer 2019

@bayt
jsou,ja jenom radim,co mi rekla doktorka 🙂
ale byt autorkou tak opravdu zavolam tu laktacni poradkyni

jankol
5. čer 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@lorellin je to ještě miminečko v noci je to něco jiného je klid a tak spinká lépe přes den je větší ruch tak to i jinak vnímá a možná i proto je více nevrlá ale určitě bych přikládala a nabízela prso a nedávala UM. Čím více budeš přikládat a nabízet tím více se ti bude dělat mlíčko a třeba to vychytáte a nebudeš muset tak dlouho nebo tak často kojit ale jak říkám je to ještě brzy 😉

lastovenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lastovenka
5. čer 2019

@lorellin Kolik váží vaše miminko? Není moc malý? Třeba ještě nemá takovou sílu sát...... Vypadá to jakože nemáte moc mléka......

jupiter2013
25. čer 2019

Nějaký ten den po založení diskuse uplynul, ale ráda bych ještě poradila. Takhle malé mimi je na prsu pořád, o tom je celé šestinedělí, o kojení a tulení. Laktace přes den klesá, k večeru už to tolik nemusí miminku téct. Dobrá je teplá sprcha před kojením, teplý napoj- Caro, mléko s medem, kojící čaj.V noci zase se tvorba mléka zvyšuje a prsa se nalijí , dítěti se lépe pije. UM ve flašce se miminko bránit pravděpodobně nebude, protože to má bez námahy a rychle se zasytí. Na to bych si dala pozor, rychle se na to naučí a prso pak začne odmítat.

jupiter2013
25. čer 2019

Jo, ještě k tomu mléku... MM je lehce stravitelné ,UM se vyrábí z kravského mléka, déle trvá než se stráví , a proto se dítě rychle napucne a výdrží bez dalšího jídla i delší dobu.