MM + dokrmování UM. Nestačí jí to?

hasara33
19. říj 2019

Ahoj holky, jdu si pro radu ☺️ mám doma týdenní miminko a bohužel ač jsem se hodně snažila a strašně jsem chtěla kojit tak to nevyšlo. Mléko jsem tedy chtěla odstříkávat a dávat své z láhve jenomže já odsaju 60-90 ml, malá to vše vypije a pak mi tak čtvrtku vyblinká, po asi půl hodině začne pofňukávat, plakat a začne si sát prstíky takže jí ještě udělám příkrm a toho vytáhne ještě třeba dalších 60 ml. Myslíte, že jí prostě moje mléko nesedí a i nestačí nebo čím by to mohlo být? Jinak krmím na požádání, budí se po cca 2,5-3.hod. Jinak vás prosím neraďte mi abych ještě zkoušela kojit, snažila jsem se týden, měla.jsem i laktační poradkyni, ale bohužel to prostě nejde, je to pro mě těžké, protože jsem opravdu kojit chtěla a to, že nemůžu mě vnitřně dost zraňuje. Sama sebe jsem zklamala.

veronikav31
19. říj 2019

a co dát flašku s UM a do něj dát MM?jakou máš flašku?hltá moc?

hasara33
autor
19. říj 2019

@veronikav31 a to se může takhle smíchat? ☺️ Mám ty anticolic láhve, hltá hodně, je docela žravá, protože už v porodnici první noc řvala hlady a musela dostat příkrm, protože já ještě neměla mléko

veronikav31
19. říj 2019

@hasara33 ano,já to takhle míchala.syn byl hodně blicí a blil hodně.to blinkání má z toho jak hodně hltá.Dávej po jídle přes rameno,ať si pořádně odbrkne a nech jí klidně takhle i 15 minut

hasara33
autor
19. říj 2019

@veronikav31 Jojo to dělám a právě přitom, jak si odkrkne tak si poblinká a potom třeba ještě trochu při přebalování ...zkusím teda smíchat UM i MM a uvidíme ☺️

veronikav31
19. říj 2019

@hasara33 a klidně dávej méně UM po 2hodinách.nechávej ji ve svislé poloze delší dobu.my jsme si blití užili až do doby než jsme začali dávat příkrmy

hasara33
autor
19. říj 2019

@veronikav31 A nevíš náhodou čím to může být, že po MM tak blinká?

veronikav31
19. říj 2019

@hasara33 nevím, pátrala jsem po tom,ale ničeho jsem se nedopátrala.Dávali jsme i Nutriton

zelenaesmolda
19. říj 2019

@hasara33
nedavas ji toho moc,ze se vyblije?nam to delala taky,mela reflux,na doporuceni doktorky jsme snizili davky a od te doby dobry.ja tydennimu miminu davala 30ml,60-90 mi prijde strasne moc

zuzita15
19. říj 2019

@hasara33 a proc ji po ty pul hodine davas UM a ne prso? A nevyslo to tak, ze je ted uplne na UM nebo jak to nevyslo? Tyden je nekdy na rozkojeni dost malo a nektere deti se ze zacatku cheji kojit praktick non stop. Jinak muze mit reflux a na to UM byva nekdy lepsi (je hustsi).

veronikav31
19. říj 2019

@zuzita15 na to se tazatelka neptala.jinak pokud blije MM po takové době,tak to nezachrání ani kojení

@zelenaesmolda někdy ani snížení dávky nepomůže,já i když dala synovi 30ml(v 1 měsíci), tak blil jak amina a u dcerky jsem dávala těch 90m Um Nutrilonu v 1 týdnu a neblila.Když dá málo tak bude mít brzo hlad

marketa1218
19. říj 2019

Ahoj, nám taky kojení moc nejde a to už mám doma měsíční holčičku. Dokrmuju Hippem, ale většinou rovnou po kojení. Malá má reflux, takže mi taky často blinka, ale osobně si myslím, že jí davas vysoké dávky. Tu šedesátku teď tak dávám já na měsíci. Držím palce je to někdy těžký, taky jsem chtěla plně kojit, ale tak aspoň si vytáhne něco no. Doktorka nám doporučila na ten reflux Gastruss Baby je to takový sirup, tak to zkusím dávat po kojení a uvidíme.

hasara33
autor
19. říj 2019

@zelenaesmolda To jsem si původně myslela taky, že jí toho dávám moc jenomže když jsem dala MM tak mi potom část vyblinkala a když jsem pak dala po dvou hodinách UM stejné množství tak to vyžahla a vůbec neblinkala a prakticky hned spokojeně usnula 🤷

veronikav31
19. říj 2019

Nutrilon dávkování-1. měsíc 90 ml vody 3odměrky 100 ml UM 6x 100 ml mléka
Samozřejmě,že každé dítě je jiné,ale 30ml UM je docela dost málo.Když už,tak zkusit dát samotnou UM z těch 90ml vody a uvidí se kolik toho vytáhne.Všeobecně UM víc zasytí než MM

hasara33
autor
19. říj 2019

@marketa1218 já to tak také dělám akorát, že jí to MM dám z láhve a poté ještě dokrmím UM, ale když jí dám méně tak mi neusne a pořád si saje prsty a nakonec začne řvát tak stejně ještě musím trochu dokrmit a pak už spokojeně spí

marketa1218
19. říj 2019

@hasara33 každý dítě je jiný no, já dám raději méně a pak klidně dám dřív, jinak mi to prostě vyhodí. Tohle je taková alchimie občas.

dadulakk
19. říj 2019

Ufff prijde mi toho hrozne moc na týdenní miminko, můj měsíční syn je taktéž bezednej ale musím ho trošku korigovat, je hned vidět když se přepije a opravdu hodně toho vyhodí.

veronikav31
19. říj 2019

@marketa1218 dřív jak po 2-2,5 hodinách se UM dávat nemá

swetlusska
19. říj 2019

Také jsem neměla moc vlastního mléka. Tak jsem to od začátku střídala, jednou kojení a jednou UM. Ale pokaždé malé množství 40-60ml. A nikdy teda neblinknul, chce to i hodně dlouho držet na odříhnutí. Držím palce a rozhodně to není žádná prohra, také jsme to měli půl napůl a vůbec ničemu a nikomu to nevadilo.

merope
20. říj 2019

V porodnici jsem nakojila (z prsa) co šlo a pak jsme dávali prostě odstříkané MM nebo UM, jak to zrovna vyšlo.

Doma jsem to dělala podobně - a i pediatrička mi říkala, že je lepší nemíchat. Takže odstříkat MM a dát, až ho bude pořádně na celou dávku. A pokud není, dát UM.

Týden po porodu odstříkat, co píšeš, to může klidně znamenat, že budeš kojit dobře a dlouho. Já odstříkala zpočátku mnohem míň a pořád jsem trošku dokrmovala a kojím už skoro 8 měsíců. Postupně se malý naučil sát pořádně z prsa, tak už ani neodsávám. Tak neřeš, že jsi někoho nějak zklamala či co a prostě co bude, bude, co nebude, doplň nutrilonem či jiným mlékem a uvidíš. Držím pěsti.

marketa1218
20. říj 2019

@veronikav31 dřív myslím minimálně ty dvě hodiny, vím že se nemá.