Kdy odsát mléko do zásoby?

ela90
10. únor 2019

Potrebovala bych manzelovi pripravit pro 4m kojence mleko na jedno dopoledne. Kdy mam odsat a priblizne kolik? Nejak mi nejde do hlavy, ze kdyz odsaju a nedam ji to, zda se to mleko stihne zase rychle vytvorit pro jeji potrebu. Aby ji proste ta davka co ji vezmu stacila. A kdybych odsavala po trosce, tak to pak namichat? Cetla jsem skladovani max 2 dny v lednici. Jestli to stihnu za 2 dny.
Kdyz jsem

ela90
autor
10. únor 2019

Kdyz jsem cvicne zkusila, tak jsem odsala cca 80 ml v dobe kdy se mela kojit, tak ji to manzel z flasky dal, ale nestacilo ji, jeste jsem ju musela prilozit.
Tak bych nerada, aby mu to dopoledne proplakala hlady. Dekuji moc za rady a navody ;)

terka555
10. únor 2019

@ela90 ja odsavala z druheho vzdy kdyz jsem krmila, to sr tvori nejvice mleka🙂 mleko radsi v lednici max.24h. A spojit treba takhlr ty dve tri davky nez das do mrazaku, jen neprilivat to teple mleko rovnou do toho studrneho🙂 ja odsala vzdy radsi vic🙂 zalezi jakej je jedlik, ja mela nachystano treba 2x160🙂

terka555
10. únor 2019

@terka555 160ml

marketka12345
10. únor 2019

Záleží na tom, kolikrát za den papá a poté množství odvodit od 150 ml x hmotnost ÷ počet krmení a nechat rezervu nějakých 15-20 ml. Mléko se v lednici skladuje max 24 hodin, poté do mrazáku. Mléka můžeš míchat.

olga_
10. únor 2019

@ela90 Prso není flaška, nedá se vypít, takže se nemusíš bát, že by se mléko nevytvořilo. Nejlepší bude odsávání během kojení. Jen bych pak zvážila pečlivě, jestli krmit flaškou...

ela90
autor
10. únor 2019

Vyjimecne bohuzel musim.
Vim, ze je to celkem i individulani, ale muzu to tak odsat i 3x, 4x denne? Abych to nesbirala tyden?

no_title
10. únor 2019

Odsávala bych průběžně celý den vždy po kojení. Mléko sbírat do lahvičky celý den a večer zamrazit. Já jsem takhle odsála cca 120 ml, což by mělo na 1 kojení stačit, i kdyby měl hlad. Nechtěla jsem odsávat místo kojení, dělala jsem to hlavně kvůli navýšení laktace.
Flašku bych zvážila. Může kazit kojení (a čím častěji se používá, tím je to pravděpodobnější) V tomto věku už je schopno dítě pít z kalíšku. My jsme to náhodně zkusili s lahví bez dudlíku a šlo to krásně. Měl asi 4,5 měsíce (viz foto 🙂 ). Tehdy to jinak nešlo bojkotoval kojení, tak jsme odsávali a v krajní nouzi dostával MM takhle. Lahve jsem se bála, aby se to kojení nepokazilo ještě víc než už pokažené tehdy bylo.

olga_
10. únor 2019

@no_title přesně. My dávali z kalíšku už v porodnici MM jednomu dvojčeti. Chce to držet stálou hladinku a mimčo si to samo pobere.

no_title
10. únor 2019

@olga_ jo, já jsem ráda za tento způsob, nakonec se díky tomu naučil krásně pít. a teď už pije krásně samostatně, jiné děti v jeho věku pořád z flašky 🙂 v těch 4 měsících už měl tendence si to i přidržovat. 🙂

olga_
10. únor 2019

@no_title nám to moc pomohlo, protože hodně plakal a hůř se přisával. Takto jsem mu odsála mlezivo a posilnil se.

ela90
autor
10. únor 2019

Jo tak to vylozene ziram ☺ to by me absolutne nenapadlo nechat vypit jako z hrnku. Jen jestli si to ten tatinek troufne a nevyzbrnda to.

hanka_333
10. únor 2019

@ela90 Nebo by šlo krmit stříkačkou po prstu. Láhev je opravdu riskantní

no_title
10. únor 2019

@hanka_333 stříkačka po prstu je to samé jako lahev. Opravdu je lepší zvlášť u těch větších dětí kalíšek.

no_title
10. únor 2019

@ela90 klidně to zkuste. Však ho v nejhorším převlíkne 😀. Stačí jen dobře savý bryndák a třeba z panákovky se to dobře dává. Nebo z nějaké menší sklenky či dětského hrnku. Syn z toho byl poprvé úplně nadšen 🙂

ela90
autor
11. únor 2019

Vsem dekuji za rady, doufam ze nastradam vcas dostatek a mozna radeji vetsi rezervu a necham to tatinka zkusit z hrnku ;)

hanka_333
19. únor 2019

@no_title To by mě nenapadlo. V porodnici nám stříkačku doporučovali, ale pravda, šlo o novorozence. Tam si zase moc neumím představit kalíšek.