Kdy si zvyknou bradavky na kojeni?

ondruchovat
21. čer 2019

Dobrý večer , prosím vás , po jak dlouhé době vás přestaly bolest (si zvyklý ) bradavky na kojeni ? Kojim plně 4 den od porodu , je mi jasne ze to ještě bude trvat ...
Bradavky mě boli jen prvních par prisáti, pak už skoro bez bolesti .
Děkuji

zuzangel
21. čer 2019

Zdravim, u me myslim 2 tydny cca, hlavni bylo vzdy po kojeni mazat, ja Bepanthenem. Zacatek byl krusny, ale zvladly sme to. Drzim pesti at je to co nejrychlejsi 😉

dat
22. čer 2019

Taky bych rada vedela.. ☹ mam tydenni holcicku. A kojim pres kloboucky a ta bolest je hrozna :( tipy co s tim? Mazu si je kremem na bradavky

lucie01
22. čer 2019

U mě skoro měsíc, pak to ze dne na den přešlo. Mazala jsem bepantenem

ondruchovat
autor
22. čer 2019

Děkuji ! Mazu purelanem, ale zkusím ten bepanthen. Už jswm si četla na netu nějaké syndromy 😂 kvasinky atd . Tak to snad není můj případ a jej si musím zvyknout ....

pe_tu_ss_ka
22. čer 2019

@ondruchovat pomáhá i pár kapek mateřského mléka a rozetřít a nechat zaschnout.. Mě to trvalo déle, protože jsem téměř 2 měsíce odsavala a pak než malý zesílil a správně se začal přisávat.. Bolí to když prcek málo otevře pusinku a přisaje se na bradsvku místo na dvorec.. Jinak já střídala purelan s MM, často sprchovala a držela v suchu, aby se nerozjela nějaká infekce 🙂

leilinka1234
22. čer 2019

Bolestí jsem plakala asi 3 týdny. Bradavky do krve, strupy na nich. Docela pomáhal purelan, to mateřské mléko, bepanthen vůbec. Kojím druhou dceru, u té první nic takového nebylo, je to způsobem přisátí.

lindikova
22. čer 2019

@ondruchovat urcite nemen purelan za bepantak. To složení je úplně jinde🙂 mazat po každém kojení a jemnoucky vložky do podprdy.

hezz17
22. čer 2019

Jo, úplně to vidím. Prvních pár tahů a tekly mi curky potu po zádech jaks to byla šílené bolest. Technika příští dobrá, kvasinky nic...jen si musely bradavky zvyknout. Cca 3 tydny, ze dne na den se to zlepšilo. Purelan vůbec nezabiral, pak bepanthen.

ondruchovat
autor
22. čer 2019

@hezz17 ano přesně !!! Ale po par tazích už je to okey ...

@pe_tu_ss_ka jj mléko taky nechávám zasáhnout . A i to s tou bradavkoz mate pravdu . Když už končíme kojeni tak má někdy tendenci cucat jen tu bradavky a to je bolet taky , jinak si myslím ze prisati jsme dobre .

pe_tu_ss_ka
22. čer 2019

@ondruchovat taky si pamatuji, jak ne bolela i podprsenka 🙊 takže jsem první týdny chodila doma s prsy venku, aby byly na vzduchu.. jde o to prvotní přisátí, a nejhorší pro mě bylo, když se chytal a pouštěl několikrát za sebou a vždy jakoby mlasknul na té bradavce, to se mi chtělo kolikrát bolestí brečet.. Chce to určitě čas, až miminko zesílí.. U nás to pomohlo, a teď už si to oba užíváme, hlavně ty jeho pohledy a úsměvy s plnou pusou 🥰

fandysek_1
22. čer 2019

@ondruchovat zkusit i mazat hemagelem pokud je nějaké poskozeni. Ten krásně hojí. Já měla u prvního hrozne bolesti způsobené kvasinkou a ještě jsem trpěla na syndrom bílé bradavky

asojakova
22. čer 2019

Snad na konci šestinedělí byl pokoj. Do té doby bolest jako prase. Už dopředu jsem se vždy děsila každého kojení. Bolelo to strašně moc. Byla tu i LP. Už jsem se na to chtěla vykašlat, ale manžel mě strašně podporoval a uklidňoval, až jsme to nakonec zvládli. Neznám nikoho, koho to ze začátku nebolelo 🙂

gruyerre
22. čer 2019

@ondruchovat trvalo to tak měsíc 😬😃

jannym
22. čer 2019

U me to bylo o zpousteni mleka, kdyz se prisal, bolelo me i druhe prso, po par tydnech az se ustalil rezim a asi i mnozstvi vypiteho a vyrabeneho mleka (plus minus v dobe kdy mi prestaly i tak priserne natekat prsa) se to vyrazne zlepsilo

petulka139
22. čer 2019

Jsem 7 týdnů po porodu a stále jsou citlivé. Naštěstí ne tak jak ze začátku. Zkoušela jsem i kloboučky, protože mi jedna bradavka praskla, mazala kokosovým olejem, kdyby náhodou byla kvasinka. Podle doktora ORL (kam nás poslala laktační poradkyně, že má uzdičku..neměla) má malinkatou pusinku a prostě se hůř přisaje. Každopádně savec je obrovský a tak to prostě bolí, už jsem se s tím smířila 😀. Hlavní pro mě je, že malá roste a bolest je menší.

ondruchovat
autor
22. čer 2019

Skvěle ! Děkuji za rady. Mléka je dost jen ta bolest ještě . Takže jdu pro hydrogelove polstarky , hemagel a vše co jste mi radily😂😘😘😘

lantania
22. čer 2019

Jsem skoro tři týdny po druhém porodu a začátek kojení hrůza... Bradavky mi popraskaly do krve už v porodnici, po příchodu domů se k tomu ještě prsa bolestivě nalily, plus ztvrdliny...peklo. U prvního syna tohle vubec neznám. Zkusila jsem na střídačku vše, purelan, bepanthen, aloe, hydrogelové polštářky, hemagel, gencianku... Nejvíc asi pomohl hemagel (ten určitě pak užijete i na jiné věci), chodit s prsama venku (tričko i podprsenka byly utrpení) a větrat, po kojení potřít mlékem. Rozhodne doporučuji hojivé hedvábné vložky do podprsenky (od zn. Disana - jsou pletené , měkoučké), hezky pomohly zahojit stroupky. Zkontrolovat techniku kojení (u nás je to jen malá pusinka a velký tah, jinak se přisává dobře). A pak jen trpelivost. Taky jsem myslela, že to snad ani nedám, ale po dvou týdnech se vše zahojilo. Pořád je to trochu nepříjemné, ale už to jde. VYDRŽTE! Bude líp, fakt! 😉

priefi
22. čer 2019

@ondruchovat cele sestinedeli to bylo, jakoby me rezali za ziva, po 6ti nedeli jakoby utlo a kojeni prestalo bolet. Zkus mazat a vetrat. Pevne nervy, ono to prejde, jen vydrzet! Myslela jsem, ze kojeni nedam, jak to na zacatku strasne bolelo.... a nakonec jsem zvladla kojit 18m. A u druhatka uz nebolelo nic 😊

bousovka007
22. čer 2019

Osobně bych ještě mohla doporučit hydrogelove polštářky, které jsou chladivé a mně přinášely okamžitou úlevu po kojení. Bonusem bylo rychlejší hojeni. Nejlepší zkušenost jsem měla s polštářky znacky Ardo. V kombinaci s purelanem byly j nezaplacení

drep
22. čer 2019

Dcera byla savec a měla drobnou pusinku. Fest mě kojení bolelo dva měsíce. Mazání mi přišlo bez efektu, dělaly mi dobře bambusobé vložky do podprsenky. Mě by teď, kdy je dceři půl roku, zase zajímalo, kdy už mi konečně přestane téct mléko proudem, abych ty vložky mohla přestat nosit 😂

bassetlady
22. čer 2019

@drep já je musela mít do 8. měsíce a i teď skoro v roce, když už kojím jen večer, v noci a ráno, tak se mi přes den prsa nalejou a občas to povolí. Minulý týden jsem s koláči ( nějak jsem to nezaznamenala) otevřela kurýrovi. Docela koukal 😂

krysa2018
23. čer 2019

U mne to trvalo dva mesice

petulka139
23. čer 2019

Já první taky hodně vetrala, chladila polštářky, jenže pak mi laktační poradkyně doporučila naopak mít prsa v teple, protože jsem měla syndrom bílé bradavky a na to je naopak lepší teplo.

ondruchovat
autor
23. čer 2019

@petulka139 jaké si měla příznaky toho syndromu prosimte ?

bayt
23. čer 2019

@ondruchovat U mě to trvalo dva měsíce. Pak super, ale první dva měsíce byly krušné...

petulka139
24. čer 2019

@ondruchovat Po nakojení byla bradavka chvíli bílá, vadil mi chlad, po sprše to bylo hrozně nepříjemné.

dolve
24. čer 2019

Taky jsem ten syndrom měla a bolest nikdy (dokud jsem kojila) nepřešla. Do dneška po sprchovaní o sobě občas dá vědět...

bayt
24. čer 2019

@petulka139 Já jsem tohle taky měla, ale právě jen ty dva měsíce, pak to přešlo...

petulka139
24. čer 2019

@bayt Mě to přešlo asi v 6tydnech malé, teď už bolí jen prisati a kojení chvilku.. Malá má teď necelé 2 měsíce.