Kojení a UM - miminko se nemůže vyprázdnit

majena39
13. črc 2021

Zdravím, mám velké trápení a dilema 😔
Mám 5 týdenní miminko. Od začátku kombinujeme kojení a umělé mléko (Sunar). Myslela jsem, že čím víc budu kojit, tím vic bude mléka. Ale mám ho pořád stejně. Stejně málo. Maximálně odsaju 30ml. Většinou spíš miň. Takže pořád musím dokrmovat.
Na začátku nebyl problém, ale poslední dva týdny bojujeme se stolicí. Já sama mám zácpu už od těhotenství a nemůžu se ji nějak zbavit. Ať jim cokoli, tak ji prostě mám. Dřív jsem na to nikdy netrpěla. Prckovi jsem koupila probiotika, fenyklovy caj, přidávám tekutiny, masiruju břicho, dávám na břicho, nosím v klubíčku a stejně se bez použití rourky nevyprazdni. Tlačí, křičí, prdí a bobek nic. I na tu rourku se úplně lepí 🙈
Už jsem bezradná a přemýšlím, že zruším kojení úplně a případně pak zkusím jiné umělé mléko. Takhle mám akorát rozkousany prsa (hrozně se vsteka, že teče pomalu tak hodně silne saje a mě to boli).
Co myslíte? Mám se na to kojení vyprdnout? 😔🙈🤔

pinkyy
13. črc 2021

Moji dceru Sunar uplne zabetonoval a meli jsme kvuli tomu 3 roky problemy s kakanim, asi ji to jednou natrhlo zadecek a od te doby nechtela kadit. Davala bych urcite jine UM, davala jsem pak Hami a ted mam pro novorozenatko koupeny Kendamil.

majena39
autor
13. črc 2021

@pinkyy děkuju za info. Mně přijde divný, že tři týdny to bylo v pohodě a najednou to tak šíleně lepí 😔 Ještě mě napadlo jestli to nemůže být Vigantolem, začalo to nějak v podobnou dobu co jsme ho začali kapat 😔

nat
13. črc 2021

@majena39 Vigantolem to take muze byt ,my jsme mely stejny problem,co jsme zacaly kapat ☹Brisko zaclo trapit jak blazen.....

majena39
autor
13. črc 2021

@nat a jak jste to poresili? 🙏

jjasmina
13. črc 2021

@majena39 podle toho kolik odsajete, nemůžete usuzovat kolik máte mléka 🙂 upřímně já bych bud kojila nebo dala na Um ať to nedělá neplechu 🙂

majena39
autor
13. črc 2021

@jjasmina no právě. Mi přijde ze ma akorát zácpu a stejně má po kojení hlad a musím dokrmi 😔🙈

vero987nika
13. črc 2021

@majena39 my také podezříváme Vigantol... zeptala bych se doktora čím by šlo nahradit. Naše mudra má teda tři týdny dovolenou, takže se jí nezeptám 😏

majena39
autor
13. črc 2021

@vero987nika a kolik kapete? mi přijde, že ty dvě kapky denně ani nemůže poznat, že dostává, přijde mi to hrozně málo. Ale začalo to v podobném období no... ☹

vero987nika
13. črc 2021

@majena39 také dvě kapky a od prvního dne problém 👀

majena39
autor
13. črc 2021

@vero987nika tak to bude asi fakt tím ☹ To je teda pech.... ale podle mě by náhradní déčko mělo být v lékarně bez předpisu.... ale možná nebude tak silné jak ten Vigantol.

nat
13. črc 2021

@majena39 nam pani doktorka doporucila jinou variantu leku tak se optejte az bude moznost 🙂

jjasmina
13. črc 2021

@majena39 já měla malou na prsu furt právě, ale je už na vás 🙂 Jinak co se týče Vigantolu, kapala jsem pouze jednu kapku

kiluau
13. črc 2021

@majena39 Z vlastní zkušenosti Tě chci upozornit na to, že nikdy nedavej na to, kolik odsaješ. Zhruba v těch pěti týdnech jsme měli stejný problém - malý plakal, já jsem odsávačkou odsála max 30ml, docpávala jsem ho UM, bradavky jsem měla do krve rozkousané a pokaždé když se chtěl malý přisát, nadávala jsem do všech ku*** jak to bolelo. Tohle vše jsem ustála - bradavky jsem mazala purelanem a čím víc jsem se házela do klidu, tím míň malý vypil UM až ho jednoho dne nechtěl vůbec. Je mu 8 měsíců a pořád kojím, když si chci odsát mléko odsávačkou, stále odsaju max 30ml. Nevím čím to je, asi špatnou odsávačkou, ale prostě ty prsa jsou navyklé na sání miminka a odsávačka prostě zřejmě odsává jinak 🤷‍♀️ chtěla jsem to vzdát, přišlo mi to i pohodlnější (dítě na UM pohlídá kdokoli a nejsi u něj "uvázaná" kojením, můžeš pít alkohol, atd.). Vydržela jsem to a teď jsem za to ráda, protože vím, že dávám malému to nejlepší. Navic ho nakrmim kdykoliv a kdekoliv a nemusím s sebou tahat arsenal lahviček, abych mohla malého nakrmit. Ještě si promysli, zda to chceš skutečně vzdát 🤗.

majena39
autor
13. črc 2021

@kiluau Je to na zvážení ☹ Rozhodně bych to nechtěla vzdát kvůli své pohodlnosti. Spíš kvůli té zácpě, protože už fakt nevím kudy kam ☹ Jak jsem psala v původním příspěvku - sama od těhotenství zácpou trpím, tak předpokládám, že ji má prcek díky mně taky ☹ A nebo ten Vigantol jestli to dělá... nebo Sunar.... je to na H*..O když nevím co z těch tří věcí mám zrušit. Na tom kojení mě štve jediné to, že to bolí jak sviňa, dám mu 15 + 15 min každý prso a stejně pak řve za chvilku hlady a žere si ruku ☹

pupinda
14. črc 2021

Mám 2,5 měsíční dcerku a měla jsem úplně stejný problém jak popisujes. Vigantol jsem nahradila vitamínem D od Terezie, Sunar jsem změnila za Nutrilon, dávám probiotika Biogaiu, a k tomu kapičky babycalm a uz jsme konečně spokojený 😊😊 po vigantolu bolesti bříška a po Sunaru špatne kakání, tlačení, krik a po třech dnech zelená stolice.. teď máme klid, stolici dvakrát denně bez trápení, spánek celou noc a hlavně spokojené miminko 🤗

pupinda
14. črc 2021

Jo a k tomu UM dodávám i tekutiny. Heřmánkový čajík, má trochu projímavé účinky.. 😊 vše na radu Dr.

majena39
autor
14. črc 2021

@pupinda tyyy jo. To zní dobře. Ty kapičky jsem zrovna dnes poprvé davala! Dodělám krabici sunaru a uvidím jestli bude zlepšení po změně kapek. Pokud ne, bude na řadě změna UM. 😊 Cajik dávám taky, ale fenyklovy... Kolik toho heřmánka denně vypije holčička? 🤔🙏

pupinda
15. črc 2021

@majena39 fenyklový čajík jsem dávala ze začátku ale dělal nám ještě větší problémy takže jsem zkusila heřmánkový od Apotheke je to od narození a jsem spokojená. Někdy vypije méně někde více ale za celý den se pohybujeme od 150-250ml.

majena39
autor
15. črc 2021

@pupinda paráda! Ten heřmánkovy mám doma taky, vnutili mi ho v lékárně. Tak vyzkoušíme 😍 Děkuji za rady!!!

pupinda
15. črc 2021

@majena39 není zaco, snad to pomůže..😊