Kojení. Jak mám přestat, aby to vypadalo, že to nejde?

26. dub 2020

Zdravím, vím že spousta mě asi odsoudí ale nechci už kojit. Malá má 3 měsíce a už teď ji občas dám UM. Je po něm klidnější dokonce se vklidu vyprdi a vykaka... A já mám čas na spoustu věcí. Už teď vím že druhé dítě kojit nebudu. Jenže manžel mě do kojení nutí. Že tím že prej přestanu ji ubližuji. Poraďte jak mám přestat aby to vypadalo tak že to nejde? Už jsem z toho fakt zoufalá. ☹️

elinkav
30. dub 2020

@puhelin jojo, protože i po hodinovém kojení dcera nebyla napitá, byla hladová a já měla prsa plný. Sestry na novorozeneckém řikaly jen, že s takovýma obříma prsama budu těžko kojit 🤣 ani dvě LP neporadily lepší řešení...
Pro mě byl porod procházka růžovým sadem oproti kojení...

anakolut
30. dub 2020

@elinkav tak to stejné jako u mě. Porod jak píšeš oproti kojení procházka růžovým sadem.

puhelin
30. dub 2020

@elinkav A po tom hodinovem kojeni se sama odpojila, ze uz nemuze? Snazim se si to predstavit. Ja kojeni zboznuju, je to pro me jediny cas za cely den, kdy si lehnu a mam odpocinek a vubec mi nevadilo, ze kojim i vic nez hodinu. Casto jsme u toho s dcerou usnuly. Ted s druhym uz to nejde, moc mi ta pohoda chybi.
Ty reci sester jsou smutny. Mam ted G a nastesti mi nikdo nic nerikal, hodne by me to mrzelo a asi i odradilo.

chrystyanna
Autor odpověď smazal
Zobraz
elinkav
30. dub 2020

@puhelin Buď řvala a vztekala se hlady nebo usnula vysílením... já na to neměla nervy, nebylo to nic příjemného, naopak... nesnášela jsem to pak už... zlatě lahev, začala konečně přibírat a byla spokojenější 😊

miaelle90
30. dub 2020

@88petule souhlasím s Tvymi komentáři. Taky mi přijde normální kojit (když je mi to umožněno) na úkor úklidu apod. Proste dítě je priorita a potřebuje mě, i když to nemusí být příjemné, je to přece jen období, které brzy skončí.

miaelle90
30. dub 2020

@elinkav tady Tě úplně chápu, nemá smysl se trápit. Spokojena maminka = spokojené dítě.

autor
30. dub 2020

@88petule jen pro upřesnění nevím jestli jste četla vsechny mé příspěvky ale ne jen že chlap napomůže ale já mám problémy už od porodnice... Pokud jediný den vynecham odsávání tak mi dítě celý den řve hlady protože nema dost... Už v porodnici mi během 1 dne spadla s váhou... Ono je to celkem jednoduché kdyz je mléka že můžete rozdávat a kdyz je to opak... Že jste rádi že nakrmite dite a stejně pořád pláče... Když dám UM tak mi vypije 175ml naráz a je naprosto spokojena, směje se a pak krásně usne... Takže nesuďte všichni jsme jen lidi a někdy už je toho dost... Navíc u starání se o to všechno co jsem napsala ještě studuji a částečně pracuji z domova tak aby jste vše pochopila 🙂 ale i tak vám děkuji za názor 🙂

88petule
30. dub 2020

Dobrý večer, rozumím Vám. Je mi to právě líto. Jak jsem psala, chtěla jsem Vás zváhnout, abyste třeba to kojení nezahazovala. 😉 Samozřejmě nemusíte dělat, co já píšu. Je to jen názor. 🙏 Vím, jak je odsávání náročné. Po porodu mi odebrali dceru, byla téměř 10 dní v inkubátoru a nosili mi ji na kojení - zpočátku kojení nebylo možné, vše jsem začínala s odsávačkou. Celou dobu odsávání (hodina a déle) jsem brečela. Hrozné, vím, zdlouhavé. Ale zvladli jsme to... Je to ale moje zkušenost, taky vím, že to nemusíte mít vy "tak" jak já. Mléka jsem neměla na rozdávání. Pila jsem neskutečně hodně vody, čajů na podporu a ještě 2x denně Caro. 👍 Jste milá ženská, šlo mi o to, Vás podpořit, že to dáte i s malou. Že nemusíte lhát manželovi. Jestli víte, že už to dál takto nedáte, vysvětlete mu to. Ale to je Váš vztah a dobře, vy víte, co na chlapa platí... Každopádně já také studovala VŠ a pracovala z domu, vše jsem stihla do roka dítěte. Vim, že je to těžké. Právě proto jsem Vás chtěla stimulovat a podpořit. Je možné, že by se vše v dobré obrátilo, třeba za měsíc kojení by se mléko rozjelo a nakonec byste byla ráda, že neutracite za UM a i později dítě dokáže vyžunknout mléko z prsu za 5 minut. Žádné zdržování. Omlouvám se, jestli se Vám něco nezdá, ale já to s lidmi myslím jen dobře. Hezký večer 🌺

la_amanita
30. dub 2020

A proč toho tolik děláš? Za to se žádné medaile nedávají. A hlavně to ani není potřeba. Hodně věcí jde delegovat,, u hodně věcí jde slevit z kvality provedení, něco se ani dělat nemusí. Ale rozhodně bych jako první neubírala v péči o dítě, tam až jako poslední. A nemyslím tím kojení, to je jen zástupný problém.