Kojení každou hodinu + bolesti bříška

klarkaperoutkova
27. srp 2018

Dobrý den, mám doma skoro 5týdenní holčičku. Nedávno se začala přes den dožadovat jídla skoro každou hodinu, což mi nevadí, jen nevím, jestli to není špatné pro ni. V noci máme pauzy mezi kojeními cca 3 hodiny, teď i míň. K tomu jí chudinku už nějakou dobu trápí bolesti bříška a prdíky. Začala jsem používat Babycalm, tak uvidíme jak to zabere. Neměli byste pro mě nějakou radu? Zda to kojení každou hodinu nevadí a jestli ty bolesti bříška nejsou s tím nějak spojené? Ikdyž bolesti bříška nám začali už když jsme měli mezi kojeními delší intervali. A jak jí třeba pomoci na to bříško? Je mi jí hrozně líto, když vidím, jak se trápí. Moc děkuji.

lueur
27. srp 2018

@klarkaperoutkova ahoj, mam holcicku necele 4 mesice a jsme s briskem snad z nejhorsiho venku. Taky nam to zacalo az tak ve 3-4 tydnech, ne hned, takze to podle me nema s castym kojenim souvislost. Ja taky kojila nekdy casto a nesouviselo to spolu. Ja mam dobry zkusenosti s Protectis od Biogaia- kapicky s lactobacily, mozna diky nim jsme nikdy nemeli nejake hrozne problemy, nahrivaci pytlicek na brisko ( treba DM) a masirovani briska uvolnujicim olejem (treba Saloos) masaze jsem si nasla na vanickovani.cz. A v nouzi rektalni rourka, ale tu opravdu jen zridka, musi se to naucit sami. Ja pouzivala spis, kdyz jsem videla, ze tlaci a neslo to ven. A hlavne cas a klid, noseni v klubicku a nebo jeste kip v satku na tele. Do patnacti to mit nebude😁😉 hodne uspechu pri bojich🙂

hanih
27. srp 2018

@klarkaperoutkova Časté kojení si myslím bříšku neškodí. U nás se bolesti vázaly na mou stravu. Jakmile jsem vyřadila jídlo, které dceři vadilo, ustalo i bolení. Do té doby jsem jí dávala Infacol, masírovala a nahřívala bříško, nosila v klubíčku a hodně pomáhalo cvičení s nožičkama. Nožičky jsem jí natahovala a pokrčovala až k bříšku, aby se na něj trošku zatlačilo.

lilyann
28. srp 2018

Hlavně oni mají mm i na žízeň... Takže v tehle vedrech normální...
Nejis třeba zelí?

lueur
28. srp 2018

@hanih jo, to je fakt, jeste bych dodala, ze to musis vypozorovat, co. Ja musela vyradit mleko, nema alergiia, ale vzdycky se to v ni pak desne varilo.

myjusiatko
28. srp 2018

Naopak, caste kojeni na brisko muze pomahat. Koj jak mala chce. 🙂 to je to nejlepsi.

suromana
28. srp 2018

Taky jsem kojila co hodinu, syn naštěstí bolestmi břicha netrpěl, ale myslím, že to spolu opravdu nesouvisí, UM by ji teprve zabetonovalo.

klarkaperoutkova
autor
28. srp 2018

Moc děkuji za odpovědi. Vaše rady určitě vyukouším. 🙂 Zelí nejím, snažím se opravdu jíst nic nenadýmavýho, ale ještě to zkusím víc vypozorovat. 🙂 Taky si myslím, že časté kojení by nemělo vadit, ale radši jsem se zeptala. Jinak na UM rozhodně přejít nehodlám MM je myslím nejlepší. 🙂🙂

olga_
28. srp 2018

@klarkaperoutkova Koj na požádání. Já kojím 2,5měsíční dvojčata podle jejich potřeby. Teď byly vedra, takže jsem kojila v podstatě nepřetržitě. Bolení bříška z častého kojení rozhodně není, může spíše pomoci (miminko se uvolní, bříško se uvolní, kontakt tělo na tělo to bříško zahřeje atd.).

hanih
28. srp 2018

@klarkaperoutkova Ono to nemusí být jen nadýmavé jídlo. Já třeba můžu úplně v pohodě čerstvé pečivo, fazole apod., ale první dceři vadilo vánoční cukroví (měla po něm neskutečné bolení bříška), mladší zas nesnese perlivé nápoje, jak vypiju něco s bublinkama, je zle.

astyna
31. srp 2018

Kojení každou hodinu by vadit nemělo, ale já jsem vždy, když jsem začala kojit častěji, kontrolovala syna, jestli opravdu pije. Jestli jen třeba nepososává a pak se zase musí za chvilku dopít. Ona taky může být přejezená a z toho jí bolí břicho - sama to tak určitě máš, když se přejíš, je ti těžko.