Kojení, množství mléka, přibírání. Mám to řešit?

666devil
29. srp 2023

Dobrý den, mám 3,5 měsíční holčičku, váží 5880g, kterou kojím. Zdá se mi, že málo přibírá, že málo pije... Začala jsem ji vážit před a po kojení a vypije na jeden zátah třeba jen 70 ml. Kojím tak 6x denně, v noci spí cca od 23 do 5, takže ji nebudím. Na první kojení dá 150ml a přes den se porce snižují, že odpo vypije třeba jen 60ml. Hlady malá nepláče, tak právě nevím, jestli to mám řešit, nebo si říct, že si bere kolik potřebuje... Děkuji za rady

alice180
29. srp 2023

@666devil tak podle tabulek je v normě ne ? Jestli tu můžu radit tak prostě jen koj podle ní. Jestli je spokojená, tak co víc si přát. A jestli se nechceš zbláznit tak nepřevažuj po každým kojení. Já to tak dělala a málem mi hráblo, dlouho mi trvalo se od toho odprostit i pak s příkrmy jsem furt prudila, že nesnedla a měla sníst.

cilkat
29. srp 2023

Proberte to s pediatrem, ale ráno pije víc, přes den se dávka snižuje, hlady nepláče, v noci spí... Mě to přijde spokojené dítě.

mysh_me
29. srp 2023

Moje dcera mela v 3m 5kg. Chodili jsme porad na prevazovani, doktorce se zdalo ze malo pribira, ale byla v tabulkach (dolni percentil, drzela si svou krivku) a byla spokojene miminko, hezky spala, tak jsem to neresila. Nevazila jsem a brala to tak ze si bere co potrebuje, kojila jsem podle potreby. Ted ji budou tri roky, porad je to hubena zizala ale naprosto zdrava 🙂 takze z moji zkusenosti, bych to neresila 😉 pokud vidis ze pije efektivne, ze neni nejaky problem se sanim, urcite si vezme kolik mlika chce…