Umělé mléko. Řešíte, kolik vám dítě vypije?

11. říj 2021

Maminky mám asi blbý dotaz..
Ale zajímalo by mě.. Když dávám UM je určitý počet ml kolik za den může vypít dítě. Ale když kojim tak neodhadnu kolik ml vypije..Pije dokud má chuť sát..Mléko s prsa odstrikavám a dávám přes láhev. Malá má 7dni..A nebudim přes noc. Pokud se sama nevzbudi.A dneska ráno v 7 vypila 60ml a v 10h 90ml. Přes den pije po 3h.
Jinak můj dotaz nezní aby ste mě tady odsuzovaly proč nekojim atd atd..Můj dotaz zní řešíte kolik vám vypije Mala ml mléka nebo to neřešite..A dáváte dokud si dítě neřekne dost 🤔

jjasmina
11. říj 2021

U kojení jsem to neřešila, kojila jsem kdykoliv malá chtěla

pakeros
11. říj 2021

První syn byl na UM dostával podle návodu.Pil každé 2 hodiny.Tedka neřeším druhy je kojený.Kolik si vypije netuším.Pije po 3 hodinách

majdaptak
11. říj 2021

Také jsem dávala odstříkané MM - co malá vypila, vypila, když zbylo, tak do ledničky na další dávku. Když dopila vše a křičela či vypadala nespokojene a já už neměla, dokrmila jsem UM.

kecupka66
11. říj 2021

Malý má 7 týdnů a kojím ho a zároveň od druhého týdne dokrmuju Nutrilonem. Pije co dvě hodiny, někdy později (pokud spinká, tak ho nebudím) a většinou namíchám 70ml UM (60ml vody, 2 odměrky). Někdy to vypije, někdy ne..někdy musím ještě přimíchat..😄 Nejvíc mi UM vypil 120ml..😀 Přírůstky má tak akorát, takže neřeším jestli jí moc nebo málo..😊

autor
11. říj 2021

Děkuji. Moc já odstřikavam MM těch 40-60ml po 3h dám.
Malá už teď vypila 120ml a to není ještě večer 🙈 Jdeme dneska k dr.Tak uvidíme jak si vedeme.Dekuji moc všem za odpovědi ❤

jjasmina
11. říj 2021

No já jsem konkrétně neodsala nikdy nic, a 40ml si vzala 4.den v porodnici a já malou kojila tedy velmi často

mamadvoudeti
11. říj 2021

Když jsem kojila ,tak jsem neřešila . A ani když dávám teď UM (tak to neřeším ) jednou mi vypije 60,pak 90 a někdy udělám 90 a má pořád málo. Prostě je to jako s dospělým člověkem někdy se nají víc někdy míň 😉

pampeliska1313
11. říj 2021

Mně doktorka radila kojit z obou prsů po deseti minutách a pak dokrmit um, ale měl toho teda o dost min.. začínalo se na 30ml v necelým měsíci. Pak když jsem už nekojila vůbec, tak se to zvýšilo. A teda řešila jsem to prvně dost, protože ubíral a následně to řešila doktorka, aby toho neměl zase hodně a neroztáhnul se mu žaludek a neměl zaděláno “na vyžranost” - doslova. :/ a teď ve třech měsících má 100ml um bez kojení po třech hodinách.

merope
16. říj 2021

Já zpočátku řešila hodně - malý mi špatně prospíval a nepřibíral, tak jsem řešila kolik a kdy pije. Ale teda víc než evidenci jsem z toho stejně neměla - když nechtěl, nechtěl.

Pokud ti bude normálně přibírat, není třeba řešit. Max tak nějak "pro sebe", ať toho neděláš zbytečně moc.