Kojení. Nestačí mé mléko?

violla29
23. bře 2020

Ahoj, mám tříměsíční miminko, kojím a dokrmuju UM někdy svojim mlékem. Dceru jsem začala dokrmovat už v porodnici, poté dr navrhla dokrm že málo přibírá. Potom jsem měla doma LP, zkontrolovala techniku, nasadila jsem bylinky na podporu laktace, prý je vše OK a doporučila dávat dokrm pouze jednou denně odpoledne. Jedná se mi, ale o to že když dceru nakojím, tak proč potom ještě vypije UM,(vypije zhruba tak 60, někdy 30) i když mléko mám? Odsavačkou vždycky něco odsaju (sice né moc,ale odsaju).

zuzkasim
23. bře 2020

U kojení musí dítě víc tahat, je to namáhavé, z lahvičky to jde snáz. Když se najíte, malý zákusek se do vás obvykle taky ještě vleze, když ho někdo před vás postaví na stůl🙂

puhelin
23. bře 2020

Co znamena, ze nakojis? Jakoze to po nejakem case ukoncis? Nebo se odtahuje? V tom pripade bych dokrm nenabizela a klidne treba za pul hodiny nabidla druhe prso. Vztekat se bude, to ano. Nebude po jejim. Ale nic jineho nedostane, tak to po case vzda a vezme si z prsu uz bez protestu. Jak pise @zuzkasim , z lahve je to pohodlnejsi.

puhelin
23. bře 2020

A s tim odsatim je to zradne. Ja uz kojim 3 roky bez prestavky delsi nez 2 tydny (pred porodem) a odsat se mi povedlo sotva deci. Vic leda odstrikanim a to me nebavi. Potrebovala jsem to jednou nutne pri urazu a ceste na pohotovost. Jinak jsem to nezjistovala. Ale obecne tu maminky pisou, ze odsavacka jim funguje jinak, nez miminkovske sani. Takze pokud neodsajes, neboj se, protoze mleka mas i tak dost.

88petule
24. bře 2020

Jak píše @zuzkasim Nechat miminko u prsa, dokud samo chce pít (samozřejmě bych nepřekračovala např. 30 minut). Nemělo by potom strádat a není potřeba vnucovat UM. Dle mého názoru, UM by měl doporučit až pediatr v případě, že dítě strádá ve smyslu NEPŘIBÍRÁ.

solvejg
24. bře 2020

@violla29 Ahoj, měli jsme to se synem podobně. Od druhého týdne dokrm, protože nepribiral. Vždy jsem nakojila, a když už mu zjevně nic neteklo, dala jsem mu stříkačkou dokrm. Dávala jsem mu pořád 50 ml a jak plynul čas, začal víc a víc po jídle zvracet. Dokrm ale vždycky hltave vypil a vypadalo, že by si ještě dal. Ale pak už mi přišlo, že ten dokrm snad vyzvraci celý (ale pořád ho chtěl a hlasil se o něj). Tak jsem mu ho na konci třetího měsíce přestala dávat a zjistila, že ho vlastně vůbec nepotřebuje. Mlíka jsem měla dost a už měsíc jen kojim....