Kojení s kloboučky, je to návykové?

barusak95
5. kvě 2017

Ahoj mám 3 měsíčního chlapečka a od 10 dne kojím s kloboučky je to návykové ? ráda bych chtěla kojit bez nich ale mám ploché bradavky a malý mi je bez kloboučku nechce ☹ nemůžou kloboučky snížit tvorbu mléčka ? budu s nimi muset kojit furt do odstavení ? budu ráda za vaše rady zkušenosti děkuji Bára

normalnimatka
7. kvě 2017

já si myslim, že to na laktaci vliv má....osobně zkušenost nemám, ale známá kojila s kloboučkama, ač nemusela, vlastně jsem nepochopila moc proč, prej ji to bolelo (ehm? koho to ze začátku nebolí?), no a dítěti to vždycky dost zabralo, než něco vytáhlo, takže se brzo unavilo a strašně usínalo, a v důsledku málo přibíralo, matka nervní, musela furt přikrmovat a přitom se zároveň snažila se pořád vlastně pořádně rozkojit...no a po pár měsících bylo dítě jen na UM. jo a když se pak snažila klobouček odbourat, že teda je možná příčinou toho, že dítě dost nepije a ona nemá moc mlíka, tak jí dítě odmítalo se kojit bez kloboučku...:D takže asi to "návykový" je.

pokud to nejde jinak, tak to nejde jinak. ale zase já si myslim, že je blbost, aby příroda vyrobila prsa, ze kterejch se nedá kojit. to dítě nepotřebuje ten "čudlík" na to, aby pilo...stejně si chytne celou bradavku-dvorec a stlačuje to jazykem... tak to asi spíš chce pořádně to tomu dítěti nastavit do pusy..?

eldrag
7. kvě 2017

Kojila jsem obe deti s kloboucky 7 m plne... konec kojeni byl z me vlaszni vule. Takze za me pokud to proste bez kloboucku neje tak se s nimi proste zzit a netrapit se bez nich.

veronika182
7. kvě 2017

Takhle, zadna dobra LP kloboucky nedoporuci. Dite se prisava na dvorec,ne bradavku. To ke tvaru atd. Sani pres kloboucky neni tak efektivni,je obtiznejsi,ditko nema idealne otevrenou pusinku a telo matky nedostava idealne informace pres receptory na bradavce skrze sliny mimca,co se pozadavku na slozeni mm tyce.

normalnimatka
7. kvě 2017

@barusak95 jo a pro rozjetí laktace je určitě taky dobrý kojit v noci.... sice ti moc přeju, aby ti dítě spalo 7-8 hodin, ale pro plně kojenýho prcka se mi to zdá teda až moc snad..:D v porodnici mi třeba radili, že i kdyby dítě spalo dlouho, ať ho aspoň jednou za noc mezi půlnocí a 3hod ráno nakojim, že to je doba hormonálně vhodná pro kojení, aby se tvořilo mlíko... jako když už je to mlíko rozjetý a kojíš x měsíců a vpohodě, tak je to asi jedno... ale ze začátku bych asi nenechala dítě spát v kuse celou noc..:/

khpeta
7. kvě 2017

Holky, musíme se pochlubit. 🙂 Od noci a dnešní celý den kojím bez kloboučků. Nejdřív jsem zkoušela dát pryč po pár minutách, když byla bradavka "vytažená", v noci jsem to zkusila úplně bez. A šlo to. 🙂 Je to neskutečná pohoda... Snad to vydrží.

veronika182
7. kvě 2017

@normalnimatka Pokud spi dite s matkou bez zavinovacky a nebudi se v noci,je to ok.

veronika182
7. kvě 2017

@khpeta jojo v polospanku se odbouravaji nejsnadneji 🙂

katial
7. kvě 2017

@barusak95 Ahoj Báro, mám to samé, mám 3 měsíční holčičku a od třetího dne kojím s kloboučky. Bohužel mám ploché bradavky a malá otvírá malinko pusinku takže bez kloboučku nám to nejde. Mléka mám tak akorát. Takže se nebojím že brzy dojde 🙂..Jinak kamarádka kloboučky postupně odbourala.

barusak95
autor
9. kvě 2017

Holky dekuji za rady snazim se zkouset ale maly se nechce chytit bez jsem rada kdyz mi alespon prso olizne ale nic vic muze to byt tim ze jse neprisal u za na sale ? I v porodnici jsem mu musela prsa roztahat odsavackou v porodnici mi to vysvetlovaly tim ze byl priduseny a museli ho rozdychavat tak proto je pry ,,linejsi,, jinak spime spolu v posteli naposledy ji v 7-8 a vstava 2..3..4 jak kdy no

terezicaopica
9. kvě 2017

Ahoj holky,tak my zatim kojime taky s kloboucky.Pres den to celkemm ujde,staci treba 20 minut,ale k veceru a v noci je to peklo.Kojeni trva treba hodinu a i tak mi maly prijde hladovy a nekdy musime dat prikrm.Vubec nevim cim by to mohlo byt.Uz jsem z toho dost nervozni.

normalnimatka
9. kvě 2017

@barusak95 mně se dítě taky nepřisálo hned na sále, a v porodnici to celkově byla bída. musela jsem přikrmovat a rozkojila se plně až po pár tejdnech... a nakonec úplně pohoda. začátky byly krušný, prostě se mi nespustilo hned mlíko a dítě bylo děsně spavý, takže málo pilo a tím se netvořilo mlíko... a moje dítě taky nebylo přidušený ani nemělo žloutenku, aby bylo spavý, nebo co, prostě jen hůř pilo. nehledala bych zbytečně viníka, stejně s tím nic nenaděláš. chce to čas a trpělivost...
zkoušela jsi tu jinou polohu, jednodušší pro dítě na přisátí?

astyna
9. kvě 2017

Já to odnačila radikálně - jela jsem pár stanic nakoupit, nevzala kloboučky, že jsme hned zpět a ejhle dopravní nehoda a uzavřeno na 2 hodiny...Takže jsem v autobusu už musela nakojit nebo jít několik kilometrů se řvoucím dítětem v kočárku v lednové fujavici 😀

Jinak syn byl taky extrémně spavé dítě (to je nyní - i v 18m), fialový šmoulík od modřin a od přidušení, ještě měl skoro zlomenou klíční kost, takže mě během kojení nemohl jako by "obejmnout". O to to bylo horší, já to teda vzdala. A po pár měsících se ke kojení vrátila a už pak kloboučky neměla - chození bez podprdy udělalo své 🙂

barusak95
autor
9. kvě 2017

@normalnimatka jojo zkousela jsem v leze sedet a naklonit se na nej a proste prso nechce a zkousim to hlavne v noci kdyz je ospinkany a taky nic radsi rve a kdyz mu dam lrso k puse tak ji zavre

@astyna jako ze si chodila bez pod prsenky a vytvarovaly se ti bradavky ?

astyna
9. kvě 2017

@barusak95

Ani,in ten dotek latek drazdi bradavky,jednou jsem to tady uz cetla,ale neverila jsem...no a uz nemam ploche bradavky,jako ne uplne terce,ale na kojeni to staci povytahnout nebo napnout a je to 😊

jipe
9. kvě 2017

@barusak95 Malý se taky na sále nepřisál, v porodnici mně rozkojila odsávačka, dokrm po prstu nebo cévka a kloboučky + věčně usínající dítě (žloutenka) a podařilo se odbourat někdy mezi 2 - 3 měsícem. Nevzdávej to, určitě se časem začne chytat, zkus třeba i ve dne, když bude plný síly

lucy_89
9. kvě 2017

Ja s nimi kojila z obou prsu od zacatku az do 3 mesicu syna. On je zacal pak sam odmitat, tak jsem zkusila dat bez kloboucku a bez problemu se prisal a od te doby jsem je nepouzila. Nakonec jsem kojila 26 mesicu 🙂

khpeta
11. kvě 2017

Holky, co jste se kloboučků zbavily, taky vás tak bolely bradavky? Mě bolí přisátí, pak už je to dobré. Asi jako když jsem začínala kojit. Takže doufám, že to taky přejde... 🙂

toustik
11. kvě 2017

@khpeta jojo ale už je to lepší, občas se Stelča špatně přisaje a pak to bolí fest. Už si ale sama přišla na to, že musí pusinku víc otevřít a pak jsme spokojené obě 😀 a jak už tu někdo psal, zkoušela jsem kroužit kolem pusinky, pomohlo to 🙂👍

astyna
11. kvě 2017

@khpeta

jak píše toustík, je to o přisátí, jakmile jsem viděla, že syn drží jen bradavku, znovu jsem ho odpojila a vrazila mu větší kus do pusy a pak už to nebolelo...

camilla11
21. kvě 2017

Mně zbavila klobouků laktační poradkyně tenhle týden v pondělí a je to mnohem lepší🙂 Neuměla jsem ho přisát. Myslela, že to neumí... V porodnici pro ně asi jednodušší mi dát klobouk, když mu to moc nešlo a ubíral trochu víc na váze. Mému miminku je 10 týdnů 🙂

zlutykonik
21. kvě 2017

Já jsem používala kloboučky první 3 měsíce a zbavovala jsem se jich tak, že jsem začala kojení s kloboučkem a když už byla bradavka vytáhla ven (či jak to říct), tak jsem klobouček sundala a zkusila dát prso.

camilla11
21. kvě 2017

@barusak95 Na bradavkách nezáleží, já je mám malý. Na bradavce dítě není, musí otevřít pořádně chlebárnu jak mi řekla poradkyně, namáčknout na prso. A nabidnes mu ho tak, že ho chytíš zespod. Dítě by si měla mít bříško na bříško na boku, ať nemá vyvracenou hlavu. Taky jsem si myslela, že se neumi přisát, vždycky jsem aspoň na začátek použila klobouk. Přišla poradkyně a byl hned přisátý😀 Vůbec jsem nechápala. Zkus si najít na laktační poradkyni ve tvém okolí, ušetří ti to spoustu nervů...

nniinnaa
22. kvě 2017

Mám desetidenní mimco,od porodnice mi dali kloboucky,podle me hlavně proto,aby se s námi nemuseli otravovat.Vcera u nás byla LP a byl to boj,zkoušeli jsme samoprisati..mate někdo zkušenost?Celodenni pláč a hysterie,já v koncích...zkoušela jsem kojit v šátku,cely den tělo na tělo v posteli a nic,kveceru jsem nasadila kloboucky a řekla si,ze toto nemám zapotřebí...za 6 dni doma jsme s kloboucky přibraly 300g,takže se pokusím postupně odnaučit. Jediný problém je,ze ji vytéká dost mléka okolo,mate to někdo taky tak?
Jinak jsem šťastná ze si tady čtu,ze i s kloboucky se dá žít a fungovat😇

khpeta
22. kvě 2017

@nniinnaa Když jsem kojila s kloboučky, taky mléko teklo všude kolem... Asi je to normální. Teď už cca 14 dní kojím bez nich, malému budou zítra tři měsíce. Chce to zkoušet a trpělivost. Já vím, mně se to říká. 🙂 Ale i kdyby se to nepovedlo, hlavně že kojíte. 😉

dixi86
22. kvě 2017

U nás na kojení vliv klobouček neměl. Malý pil z kloboučku do cca 4 měsíců, bez nich by se nepřisál, vyloženě je chtěl, pak sám klobouk odmítal a od té doby kojíme bez. Kojím už 13.měsíc a mléka je pořád hodně. Hygiena, vyvařování samozřejmost, mléko jinde neteklo a to jsem používala "obyč." Farlin, ale spokojenost velká. Na množství mléka má nejvíce vliv asi opravdu noční kojení, protože do cca 8.měsíce malý v noci nechtěl pít, tak mléka bylo akorát, ale od nočního kojení je opravdu poznat rozdíl, i když jsem mléka měla i tak hodně. Já třeba kloboučku děkuji za možnost plně kojit.

balrozka
25. čer 2017

Mám dotaz - jak kojit s kloboučky. Bradavky mám fakt neviditelné, takže když nasadím klobouček, mimčo cucá jenom ten silikon, ke dvorci se vůbec nedostane (mám velikost M - aspoń podle rady z porodnice). Klobouček nezvládám udržet na místě, vždycky se ty postranní části okamžitě odchlípí. Nedokážu ukočírovat klobouček, nabízet to prso a ještě kus dvorce. Nemluvě o tom, že i když ho správně nastavím, aby "neztrácela kontakt s prsem", tak se to vykrojení po prvním přisátí "odstěhuje", takže zase čichá nebo má nos přimáčklý na tom silikonu - na jednom z těch postranních "křidélek". Nedá se to tam nějak přilepit nebo něco? Děkuju za tipy. Jinak jsem investovala zbytečné peníze do kloboučků. ☹

toustik
26. čer 2017

@balrozka navlhči křidélka kloboučku. Já to olízla nebo navlhčila mlékem. Špičku kloboučku lehce promáčkni dovnitř a přilož na prso, pak to pusť. Měl by se udělat trošku podtlak a klóbrc se lehce přicucne na prso. Tenhle postup byl v příbalovém letáku. Nemocnici mi nic takového neřekli a neučili. A přitom stačilo prostudovat návod a fakt mi to fungovalo. Jen ve spěchu to někdy úplně nešlo. Co se týče velikosti, já měla všechny tři od medely a střídala je. Dvorec si malá teda skoro vůbec nebrala, s tou její malinkou papulkou to nešlo. Ale s růstem jsem musela měnit velikost. Naposledy jí vyhovoval nejmenší klobouček. Jako tip jsem četla, že máš mimču kroužit nejdřív kolem pusinky, aby ji otevřelo co nejvíc a mělo správnej záběr. Nepůjde to hned, chce to trochu cviku a hlavně trpělivost. Držím palce😉👍😘

hanulka_es
26. čer 2017

myslim, ze navykove to neni, ja kdyz jsem kojila, tak jsem taky musela s kloubouckama, protoze jsem bradavky nemela tak velke. ono se to mlicko "odstrikne" do toho koboucku a mala to normalne vycucne z nej, ja mela velikost pro 3m dite a malej s tim poradil, bylo to podobne velke jako savicka z lahvicky. Pokud se ti casem bradavka vytvaruje zkus obcas hladovou dat jen na bradavku, bez kloboucku a treba se chytne.

kacasa
26. čer 2017

Muze pomoct pred kojenim trochu odsat odsavackou..bradavky vytahne a nalite prso, bude jednodussi uchopit

evee24
26. čer 2017

Já teda uplne neporadím. Ale kojím s nimi už 13 měsíců a bez mi nikdy nešlo. Mala brečela a byla akorát hladova. Jen mi bradavku olizla a konec. Přestala jsem to resit a kojime doted a spokojenost.