Kojení s vpáčenými bradavkami

eofab
25. únor 2019

Ahoj maminky, je tu prosím mezi Vámi některá, která kojila s vpáčenými bradavkami, bez toho aniž by použila kloboučky?

mialagia
25. únor 2019

@eofab jo moje nej kámoška a kojí už skoro 3 roky😉

vendelinka08
25. únor 2019

@eofab ano, mám jednu bradavku vpáčenou, tak jsem ji vždy před kojením vytvarovala a i když chvilku trvalo než si ji syn pěkně vzal, šlo to.... prsa jsem střídala a bradavky se hezky vytvarovaly potom samy. Teď doufáám, že nám to půjde zase tak pěkně, chce to být v klidu a přikládat, nebát se toho.... kloboučky nám u prvního syna zkazily kojení.... bohužel...

jannym
25. únor 2019

Mám jednu bradavku výrazně kratší, netuším zda už se jedná o vpáčenou nebo o ten jeden stupeň lehčí postižení...první dceru jsem kojila napůl s košíčkama a později bez (do 13 měsíců), během druhého těhotenství jsem bradavky masírovala a tvarovala... když jsem po porodu dostala broučka do náruče, trochu s obavami jsem mu nabídla prso a sál hezky, nejobtížnější to bylo když se prso moc nalilo, to sem musela trochu odstříkat a natvarovat trochu bradavku, teď je synovi 9 měsíců a vše dobré, u první mě dost vystresly v porodnici a šlo se obtížně odnaučit od košíčků (protože přeci jen mimčo saje trošku jinak, ale vynechávat jsem začala nejdřív při nočním kojení, pak ranní a večerní - když byla trochu v polospánku a pak i ty denní vědomé - první týden to bylo nepříjemné - bradavky nebyly zvyklé na tak "hrubé" zacházení, ale povedlo se)

eofab
autor
25. únor 2019

Já jsem u prvního syna dostala hned v porodnici se informaci, že musím mít kloboučky, že se svými vpáčenými bradavkami kojit nemůžu. Poslechla jsem a sehnala co nejrychleji kloboučky. Později jsem si domů pozvala laktační poradkyni, která mi také řekla, že bez kloboučků to nepůjde. Bohužel syn klobouček neutahl a začal ubírat na váze, až jsme skončili v nemocnici, kde mě vlastně donutili začít odstříkávat mléko. To nám vydrželo 3.měsice, dále jsem to psychicky nevydržela a přešla na umělé mléko.
Teď čekám druhé miminko a bojím se, aby se minulost neopakovala. Proto hledám nějakou pomoc. Našla jsem laktační poradkyně na www.mamila.sk. Nemáte některá zkušenosti?? Budu alespoň při prvních zkouškách kojení v porodnici pomoct

yvarp
25. únor 2019

@eofab mě v porodnici taky řekli, že mám vpáčené bradavky a bez kloboučku kojit nebudu, začala jsem teda kojit s kloboučkem, ale ještě v porodnici jsem se jich zbavila a kojím normálně už rok a čtvrt, malá si ty bradavky prostě vytáhla 😉 jinak se prý dají nosit v těhotenství nějaké formovače bradavek...

olga_
25. únor 2019

@eofab LP z Mamily bude super - s jednou spolupracuji a moc mi pomohla. Mám vpáčenou bradavku na jednom prsu a staršího jsem kojila bez kloboučků 3 a 1/4 roku, teď už skoro 9 měsíců dvojčata. V porodnici mi u staršího kloboučky rvali, ale doma jsem se jich do týdne zbavila. Mám teda pocit, že je v porodnicích rvou snad každé...

syrinxka
25. únor 2019

@eofab u dcery mi v porodnici dávali kloboučky a nerozkojila jsem se, nejspíš i stresem z toho celkového jejich přístupu ke kojení. Teď mam svou Porodní asistentku a doporučila mi formovace. Tak zkouším a doufám, že tentokrát to půjde. Kloboučky už ale nechci ani vidět 😁

vendelinka08
25. únor 2019

@eofab přesně tohle mi řekly po prvním porodu v nemocnici, krávy jedny a nakonec jsem skončila jako vy... že jsem nekojila... malý se přes kloboučky prostě nenapil... já mléka na rozdávání, pak problémy s prsama a horečky... změnila jsem porodnici... a HLAVNĚ jsem věřila sama sobě, že prostě nakojím... tvarovala jsem si bradavky před porodem, koupila jsem si tvarovače a nosila je... a druhého syna jsem kojila skoro dva roky a v pohodě... a sestra řekla, že nechápe, proč bych jako nenakojila.... prosím... neposloucheje ty přechytralé sestry.. které všechno ví.... jen si na to vzpomenu a jsem fakt naštvaná, co dokáží v porodnici udělat.... pokud máte mlíčko, bradavky se vytvarují, miminko si to vytahá.... veřte že nakojíte... opravdu!!!! a nedejte se...

dasa888
25. únor 2019

Vím,že to jde, znám dost žen, které je měly a miminka si je vytvarovala...kontaktovala bych už před porodem LP z mamily. Ty ženy umí pomoct a podpořit. Na porodnici bych v tomhle absolutně nespoléhala, neumí poradit ženě ani s normálními prsy natož když je odchylka...

verais
25. únor 2019

@eofab taky mi nutili kloboučky a jako bylo to víc utrpení než pomoc nesedlo to ani mě ani malé ☹ vydržela jsem pár týdnů a i tak jsem k tomu odstřikávala a pak už jsem kloboučky úplně zahodila a dávala moje mléko jen přes láhev... teď čekáme druhé a už jsem začala zjišťovat jak si pomoct abych mohla druhátko normálně kojit. Chci vyzkoušet ty formovače bradavek od Medely četla jsem a slyšela na to hodně chvály tak jsem sama zvědavá 🤔 s mým gynekologem jsem o tom mluvila a nevidí problém to vyzkoušet ( prej za zkoušku nic nedám) mám začít od 3trimestru.... a jestli už ani to nezabere tak nevím asi najedu zas na odsávání a budu se snažit vydržet aspoň toho půlroku jako u dcerky každopádně kloboučky nechci ani vidět 😬😉

kafr
25. únor 2019

Měla jsem bradavky vpáčené částečně (uměla jsem je vyndat) dcera si poradila a vždy si poradí, teď už kojim 10 měsíců. Kloboučky jsem měla pro jistotu koupené a nepoužila jsem je.

cinam
26. únor 2019

Já mám tedy jen ploché bradavky, ale v porodnici mi okamžitě taky nacpali kloboučky. Kojila jsem s nimi v pohodě měsíc, ale pak malej prostě přestal úplně pít. LP z mamily mi opravdu moc pomohla, vřele doporučuji. Kloboučky jsem hned zahodila a malej se v pohodě prisaje a pije a pribira krásně, teď mu budou 4 měsíce.

eofab
autor
26. únor 2019

@verais Já jsem právě u prvního tvarovače na bradavky zkoušela, ale vytáhlo je to pouze po dobu, co jsem je měla a pak max na pár minut a za chvíli byly zase zpátky ztracené ☹ Hodně přemýšlím o LP z mamily. Jsem přesvědčená, že u druhého (termín mám v červenci) kojit budu normálně, ale potřebuji pomoct od někoho, kdo věří jako já, že se kojit dá z každého prsu a ne jako sestry na šestinedělí, že nám všem vnutí kloboučky (podle mě největší zlo). Moc děkuji

scai
26. únor 2019

já nosila formovače. Pak jsem bradavku vždycky před kojením tlakem vytáhla.,..dítě si stejně bere do pusinky celý dvorec... šlo to, kojila jsem normálně. Formovače jsem nosila ještě i doma pár dní...pak už ale dítě bradavky vytáhlo a šlo to v pohodě. Klobouček jsem použila pouze v porodnici půl dne...ale ne proto,že by to bez nich nešlo,ale protože jsem je měla dokousané a jak nejsou zvyklé být venku, děsně to bolelo. Děsila jsem se toho,že kojit nebudu a nakonec dvě děti a obě bez problémů a to mám vpáčené bradavky obě

eofab
autor
26. únor 2019

@scai moc děkuji za Vaše zkušenosti. Musím věřit, že to půjde a hlavně to zkoušet a neposlouchat chytré sestry v porodnici.

eofab
autor
26. únor 2019

Všem moc děkuji za Vaše zkušenosti 😊 Určitě nám to napodruhé vyjde a kojit budu normálně

verais
26. únor 2019

@eofab aha 😕 tak to mám teď brouka v hlavě jestli je vyzkoušet 🤔

eofab
autor
28. únor 2019

@verais určitě je vyzkoušejte, třeba Vám pomohou 😉

scai
28. únor 2019

já byla za ty medela formovače fakt ráda. Určitě pomohly a taky bylo příjemné je mít po porodu, jak byly prsa citlivé, tak v nich byly chráněné a to bylo dobrý. až na to že jsem furt vylívala mlíko když jsem se nahnula 🙂

no_title
28. únor 2019

@eofab z Mamily jsou nejlepší laktační poradkyně, jen do toho 🙂 Laktační liga je taky dobrá, ale už jsem zaslechla i špatné rady odtamtud - typu používání dudlíku apod. Když jsem si chtěla kurz LP dělat, tak jsem zjistila, že Mamila má ty kurzy nejdelší a taky dražší, ale právě proto jsou dobré 🙂

ah1234
28. únor 2019

Mna teda LP z mamily poriadne vystresovala 😐😐

eofab
autor
28. únor 2019

@no_title
@no_title Moc děkuji za Váš názor 🙂

eofab
autor
28. únor 2019

@ah1234 Mohla bych se zeptat, čím Vás vystresovala LP?