Kojený/nekojený. Jaký má kojení vliv na imunitu?

elzik
27. led 2010

Maminky, chtěla jsem se zeptat na otázku, která asi některé maminky pohorší, ale zajímal by mne váš názor - zkušenost. Všude je psáno, že kojení je to nej pro miminko, pro jeho vývoj, zdraví, imunitu. Je to ale opravdu tak - mám namysli, zda máte tu zkušenost, že dítě, které je na UM je více nemocné, má slabší imunitu. My kojíme a na noc před spaním dáváme UM. Opravdu mě zajímá váš názor, zkušenost, neberte to téma tak, že bych se chtěla nějak pohoršovat nad kojením.

brisalek
28. led 2010

ach jo Apochine ty ses nepoucitelna. Je tady cela generace deti, ktere nebyly kojene...myslim, ze je to ta nejlepsi studie!!!

Nechapes to, ze se z toho dela veda a maminky jsou zbytecne stresovane, kdyz nemohou svoje deti kojit a pritom to neni az ta horke!!! A to hlavne diky takovym studii na ktere ty poukazujes !!

Samozrejme , ze nejde jen o male deti, samozrejme, ze kazdy chape, ze jde o zdravi cely zivot.

Podle mne by mel byt pristup takovy: Kojte davate svemu diteti vse dobre, ale kdyz nebudete nebojte se neni to zase nic tak hrozneho, vase dite bude take zdrave, inteligentni.....!!! A ne kdyz nebute kojit bude alergik a porad nemocny a jeste k tomu tlusty a to cpat horem dolem ze vsech stran a nutit maminky,aby treba 3_4 tydny trapily dite hlady a sebe stresovaly jen aby udrzely lakteci, kterou neudrzi a cpaly do sebe treba homeopatika o kterych nikdy nikdo nezjistoval jaky mohou mit vliv na 2 mesicni mimi!!!

aponchie
28. led 2010

opet pletes hrusky s jabkama pac nemas co bys na ten fakt rekla..to je s tebou marne..tohle neni diskuze o tom jestli je kojeni prospesne a melo by s ekojit za kazdou cenu,ale vliv kojeni na imunuty oproti umelemu mleku 😀 😀 😀

rimmel
28. led 2010

boze baby ved aponchie tu nic take o com vy trepete nenapisala..necitajte pomedzi riadky!

brisalek
28. led 2010

Apochyne tys mi neodpovedela jestli znas podstatu tech studii na ktere se obracis???

brisalek
28. led 2010

susik necetla jsem to , my siroko daleko alergie nemame takze tyhle veci moc neresim.

aponchie
28. led 2010

znas brisalku ale ty furt jenom meles a nemas k tem faktum co jsem napsala nic rict pac vis ze je to pravda .. 😀

rimmel to nevadi,ze jsem to nepsala ,ale jsem kontroverzni a to staci 😀 😀 😀 seru na ne popiraji fakta lekaru a vedeckych studii to sem nezrala 😝

kocule
28. led 2010

Holky, proboha, neblázněte. Co hlava, to jiný názor. Je zajímavé si přečíst názory druhých a mysĺet si svoje. Taky mě to občas donutilo hledat další informace a přemýšlet a ne že si půjdeme po krku. 😉 😉 Nekojím, kojícím závidím a nehroutím se už. (konečně!!!) 😵

rimmel
28. led 2010

a hlavne si vsimnite ako sa budu tie co nekoja navazat do ludi ako apon..hruuuza

aponchie
28. led 2010

ale porad se to pretaci na kojim nekojim misto na vliv kojeni na imunity vsiml si toho vubec nekdo??? 😀 kdyz by nekdo musel priznat ,z ekojeni cili MM ma prokazatelne lepsi vliv na imunitu tak to by bylo hrozne co?to radsi neprizna a bude porad mlet neco o tom jak moc se propaguje kojeni vzdyt je to ubohe kdyz uz tak se hadejte aspon k tematu a neodbihejte porad 😅

rimmel
28. led 2010

presne 😀

brisalek
28. led 2010

Jenze Apochine stejna fakta lekaru pred asi 30 lety tvrdili, ze lek na zvraceni vtehotenstvi(ted si nemohu presne vzpomenou na nazev a nebudu to hledat) tvrdili, ze nemuze v zadnem pripade ublizit miminku v deloze. A kde byla pravda. Ano medicina se vyviji a vi cim dal vic a prave proto mozna za rok zjisti, ze s tim prinosem to nebylo tak horke!!! Ale ty to asi nepochopis vid!!

Tak mi ty studie popis, kdyz znas.

susik77
28. led 2010

ja jsem starsi kojila jen castecne, mladsi kojim plne, zatim myslim ze s imunitou jsou na tom stejne. nemaji niv vazne, starsi mela az kolem 15 mes, 1x zanet mocaku a laryngitidu, jinak jen rymu a kasel, mladsi zatim jen rymu.

brisalek
28. led 2010

A kdyz uz chces prechazet do krajnosti, tak si vem treba kocky a psy. Zadne kote ani stene neni krmene UM vsechny pijou od maminek a rapidne za posledni desetileti stouplo procento psu a kocek, kteri umiraji na rakovinu! Proc asi protoze zivotni styl a vyziva pozdeji(zase prumyslove kapsicky....) maji dost velky vliv na zdravi....

aponchie
28. led 2010

brisalku jestli jsi teda lekar nebo zdravotnik tak tohle nemuzes absolutne vypustit z ust..to je jak nekdo rika .:predtim se tvrdilo to a ted to no to je hrozne ..to nemuze byt pravda..vis co je evoluce?pokrok ..vyvoj?prirozene se veci meni s vyvojem to proste nemuzes zastavit a pred 30lety nebyly takove studie a moznosti jako ted nebo vedeli pred 30lety jak na to vsecko?nevedeli ..porad se i nemoci vyvijeji jsou imunni proti vsemu moznemu..takze ano je normalni ,ze se studie meni casem jinak by to bylo hrozne udelat jednu studii pred 30lety a drzet se ji zuby nehty ikdyz kolem jde vyvoj dopredu ne? 😎

proc bych to nemela pochopit?to me jako urazis ?

ja jsem ti ty studie popsala dost a jestli mas zajem a chapes o cem mluvim muzes mi psat na skype icq nebo facebook tam muzeme debatovat,ale to nebudes chtiti pac by jsi nemela argumenty a tady muzes aspon delat machra jak me zesmesnit vid? 😎

brisalek
28. led 2010

Asi 60 prispevku pred tim ti potvrdilo, ze praveze i pres tve fakty to takovy vliv nema. 1000sice a 1000sice nekojenych deti maji imunitu zcela vporadku. Asi opravdu neumis cist!!

aponchie
28. led 2010

brisalku opet se nedrzis faktu a tematu.nejsou to moje studie to jsou celosvetove studie WHO atd to by jsi chtela popirat?to by jsi byla teda hrdina do zprav pokud jo ja bych si to netroufla teda 😀 😀 😀 😀

brisalek
28. led 2010

Proste nedokazes pripustit, ze na zdravi aimunitu cloveka ma vliv mnohem vice veci nez tvoje makrofagy v MM🙂 😀

misellll
28. led 2010

holky tak naše malá má snížený imunitní systém.Doktoři říkali,že díky tomu,že je předčasně narozená ikdyž to se mi teda vůbec nezdá.Malou jsem bohužel kojila jen do třetího měsíce a kdyby to šlo dýl byly bych tomu ráda,protože já si myslím,že kojené děti mají opravdu větší imunitu.Přeci jen mateřské mléko je mateřské mléko

aponchie
28. led 2010

ale tady se nebavime o tom co vic tady se porad bavime teda aspon ja o vlivu kojeni na imunitu ..ty se chces jen hadat a vubec ne k tematu

rimmel
28. led 2010

miselll neviem ci to je tym, moj bol dva mesiace predcasne narodeny a chory bol raz..ale to iba mal teplotku a ziadne sople ci kasel..zapal uzlin tusim a o dva dni to preslo..inak ziadne alergie ci ine problemy tuk tuk.

aponchie
28. led 2010

rimmel vy ste narozeni tak moc driv??si az ted vsimla 😲 nam se alergie u starsi projevila po 2roce 😝 nastesti nemusi uz leky ,ale bylo to divoke..

brisalek
28. led 2010

A posledni poznamka. Ty diskuze tady jsou prave o tom "jestli kojit nebo ne" spis podpora mamin, co kojit nemohou , aby dostali uklidneni...! ne o tom aby se nejaka apochine predvadela co umi najit na internetu!!!

rimmel
28. led 2010

apon ano..no viem, uvedomujem si ze sa cokolvek moze objavit hlavne lebo manzel ma sennu nadchu...no uvidime 🙂

rimmel
28. led 2010

brislaek ty si odveci....prave vdaka aponchie si tu mamicky mozu prestudovat fakty a nie pocuvat niekoho kto si mysli toto ci mysli hento a nemusi to byt spravne....

a otazka znie jesne, ci to ma vplyv na imunitu, nie kojit alebo nie...mozno ty to tak vnimas ale ja nie. 😉

aponchie
28. led 2010

ne neni to zadna podpurna skupina je to tema o vlivu kojeni na imunitu ..

rimmel alergie klidne i ve 40letech to je tezko.. 😖 ja na vosicky a tata citrusy jen tak zniceho

misellll
28. led 2010

no rimmel já s malou chodím na jednu kliniku no a tam jí dělali krevní obraz a různý testy no a právě v papírech které jsem nesla našemu obvoďákovi je napsáno snížený imunitní systém(a něco jako ve smyslu dítě předčasně narozené)tak fakt nevím,ale znám spousty maminek právě jak říkáš co mají předčasně narozené mimi a imunitu mají ok.Malá už měla tolikrát rýmu a kašel(ikdyž ten kašel podle mého byl díky té rýmě jak to u miminek býva),ale věčně je nakřáplá a kord v tomhle počasí

aponchie
28. led 2010

misell chodite ven i ted v tom mrazu?a davate neco na imunitu at prirodniho ci leky?ja davam probiotika alespon

susik77
28. led 2010

jo, napada me jedna vyhoda kojeni-starsi dcera mela kolem 5.mes. krev a hleny v stolici a po nutrilonu comfort zacpu. mladsi zadne travici probl. nema, mm je mnohem lip stravitelne, tim padem kaka tak 1x za 4-5 dni, vsechno vyuzije 🙂
taky jsem cetla v jedne studii ohledne mm ze je tamakorat vyznam. imunita ve strevach-myslim nejvic makrofagy a nej. druh lymfocytu. A ze kojeni nejvic chrani pred prujmy a infekc. v travicim traktu

rimmel
28. led 2010

apon presne ja som nedavno dostala alergiu na ani neviem co..nieco so sa nachadza v bielom zlate, pravdepodobne nikel alebo iny kov ktory tam primiesali......obrucku som musela novu kupovat ..z palladia 😀

misell no sakto..nic nemusi byt zarucene..

susik77
28. led 2010

tady je ten clanek, kdyz se vam chce cist 🙂
http://www.vesmir.cz/clanek/materske-mleko-a-im...