Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

makinka.1
12. srp 2008

Vubec se tim netrap!Je to kazdyho vec a dneska se do zenskejch porad husti,ze musi kojit,ale kdyz to nejde,tak to nejde a netreba se hroutit.Ja uz byla taky s nervama v haji,jdyz se me kazdej ptal,jestli kojim a ja musela vysvetlovat proc nekojim.Tak jsem se jednou nastvala a kdyz me potkala spoluzacka z gymplu,kterou jsem nevidela snad 10 let a zase se zeptala,tak jsem ji rekla,ze na to proste nebudu odpovidat,ze je to moje vec.Sice protahla xicht,ale me se ulevilo... 😀

kraste
12. srp 2008

knobloska: na tom nic není krmit na veřejnosti. Není se za co stydět. Já fakt krmím malou z flašky všude-supermarket, kavárna, restaurace, náměstí.... Nikdo se nad tím nepohoršuje a spíš se lidi pousmějí, že vidí miminko jak papá. Taky mám fotku jak kojím, ale teda nebrečím nad ní. Nevím prostě ta flaška mki víc sedí, no spíš jsem si na ni zvykla. Taky jsem se ze začátku snažila, ale holt malá si vybrala radši nutilon než MM. A musím říct, že mi to teď vyhovuje.
HOLKY NESTYĎTE SE ZA TO, ŽE NEKOJÍTE, NENÍ NA TOM NIC ŠPATNÉHO!!!!! Když je spokojená a v pohodě maminka, tka je i dítko spokojené. Je jedno jestli člověk kojí nebo nekojí, hlavně, že dítko krásně prospívá a dělá jen samou radost 🙂

knobloska
12. srp 2008

Díky makinko 🙂. Můžu za to sama, nezvládla jsem to psychicky, teď už to vím.Kojení je v hlavě.

amartina
12. srp 2008

Ahoj holky,
mohu se přidat ? Mám trápení se svým chlapečkem - asi před týdnem mu přestalo stačit mlíčko ode mne, najedl se a za necelou hodinku chtel zase, dle rady doktorky jsem ho zkusila dokrmit Nutrilonem - jednou chtěl, jednou ne, jenže teď se mi začíná u prsu vztetak a nechce tahat a přitom tam má mlíčka dost, mlíčko mu i odtříkávám, ale asi to nestačí a když mu pak chvi dát lahvičku s Nutrilonem, zase se vzteká, jsem z toho zoufalá, protože mlíčko mám, ale malej nechce tahat, poraďte, co dělat, nechci přestat kojit, když zatím mám co.....když mu mlíčko odstříkám, vypije to, ale je to asi málo...tak nevím, jestli se vyplatí odsávačka....

knobloska
12. srp 2008

Já jsem odstříkávala a dr. mi tehdy řekla, že mi to mlíko takhle dlouho nevydrží. Bohužel měla pravdu. Chce to, aby malej " ocucával " prsa. Nemůžu radit, sama jsem to nezvládla. Malá nám taky brečela hlady, nechtěla sát ode mě, tak jsem jí odsávala a dávala z lahvičky. Je to dvojí práce a pokud neodsáváš pravidelně a často, tak je brzy konec. Laktační poradce by Ti řekl přikládat, přikládat. Můj názor je, že jsi brzy po porodu a máš ještě hodně hormonů, tak by to možná stálo za to zkusit se rozkojit. Držim palce. Je to děs s prckama 😉

makinka.1
12. srp 2008

Mam stejyn nazor,jako Knobloska,jeste to nevzdavej,klidne koj po hodine.Ja jak dala lahev s odstrikanym MM,tak se z kozy uz nenapil,vztekal se a nechtel tahat,pritom mel hlad jako pes.Ale byl linej.A kdyz zjistil,ze to z flasky tece lip,tak byl konec.Odsavala jsem jeste par dni a pak uz nebylo co.

tannawe
13. srp 2008

Amartino, miminko mas opravdu malinke takze tema nekojene deti prozatim vynech!!
Tady uz jsme stari mazaci, co nekoji nejaky ten patek a ty bys mela zabojovat a zkusit se rozkojit. Presun se radeji do diskuze kojicich maminek, protoze tam holky opravdu maji zkusenosti se vsema moznyma problemama ohledne kojeni.
Ja jsem maleho odstavila taky v sestinedeli, prave kvuli podobnym problemum...jedina rada, kterou ti muzu dat je nikdy nedavat prikrm z lahvicky dokud kojis! Zkus krmit injekcni strikackou pres malicek, to je pro mimi skoro stejne pracne jako tahat z prsu. Lahev je vetsinou jednosmerka...deti rychle pochopi, ze je mozne se nasytit i behem deseti minut a ne tahat skoro hodinu...a uz prs mohou zacit odmitat.
Muj kluk byl opravdu "zrave" miminko, porad by jedl a to znamenalo kojit temer nepretrzite 😀 a jakmile dostal prikrm tak na muj vkus az moc rychle dal jasne najevo, ze kojeni je sice fajn, ale on radeji svuj "fastfood".
Takze amartinko nevzdavej to prilis brzy, at neskoncis nadobro v nasem vlaknu!!! Preci jen ja i kdyz kojila velmi malo tak kojeni strasne fandim!! 😉 😉

kraste
13. srp 2008

ahojky holky,
Amartino: holky mají pravdu. Zkus to s tou injekční stříkačkou. Já to tak malé dávala od porodnice až skoro do 2měs, pak jsem říkala, že to už prostě nejde. Dala jsem jí vždy nejdřřív prso a pak jsme teda dala flašku. Do 4měs to tak šlo, ale pak naráz už nechtěla, chtěla jen tu flašku, prso ji obtěžovalo, tak jsme měla mlíka dost. Takže fakt vydrž a když bude nejhůř, zkus tu stříkačku. A radši běž do diskuze mamin než do laktační ligy. Tam fakt jen radí, přikládat, přikládat...

ivulinda
autor
14. srp 2008

Holky už jsem to tady psala hodněkrát,ale zopakuju to ještě jednou!!!!!!!!!!Proboha na tom nic není,že děti pijou z flašky!já fotku jak kojím nemám protože nekojím vůbec a nevadí mi to!!!Tak se tím prostě netrapte a je to!!!!!BUDME VESELÉ MAMINKY A BUDME RÁDI,ŽE NÁM ROSTOU 😀 😀

lenkazdenek
14. srp 2008

Amartina,já to měla podobný,nakonec jsem krmila z lahvičky odstříkaným,ale opravdu to dlouho nevydrželo,ael je možný že to byla moje chyba,byla jsme vystresovaná,že nekojím ,že jsem tlustá atd ,skoro jsem nejedla jen se nervovala a mlíčko za pár dnů pryč ☹ no zkus to vydržet,pokud nebude opravdu jiná možnost tak se asi vyplatí investovat do pořádný odsávačky,nestresovat.... znám holku která odsávaným kojila,nekojila do půl roku 😉

scharfinka
14. srp 2008

Ahoj maminky,
ja osobně kojím a rádá bych co to půjde...ale po problémech, které jsem s kojením měla říkám-kojtit, pokud to mamince jde, ale pokud to prostě nejde, tak to holt nejde a není žádná ostuda dát flašku-děti přece hlady umřít nenecháme....myslím si, že není důležitá "kojící" vystresovaná matka a tím pádem i vystreslé miminko, ale pohodová maminka, která si užívá děťátka a děťátko si užívá pohodové maminky.....takže kojení i flaštičkám zdar🙂 Hlavně si mateřství užívejme a mějme radostná a šťastná miminka🙂

dokca
20. srp 2008

Ahojky holky, tak my jsme u Hami mlíčka zůstali.Nedáme na něj dopustit.Začínali jsme taky na Nutrilonu,ale měli jsme po něm zácpu a po Bebě jsme zvraceli.
Hami je i chutově moc dobrý a to i HA.
A stojí 600g asi 180Kč, my užíváme i Forte 1 na zasycení.Takže s Hami jsme max spokojeni.

ivulinda
autor
20. srp 2008

Ahojky 🙂 my dávame malé Sunar banánový a ten je výborný,ale ze začátku jsme taky dávali Nutrilon,ale je hrozně drahý tak se vyplatí kupovat sunar ten stojí 600g asi 200kč.

petule.h
20. srp 2008

můj první porod byl akutní císař......Tomíka jsem přivedla domů a on vřískal ve dne v noci, furt jedl a spal a řval...po 3 nedělích přestal přibývat a zjistilo se,že prostě ode mě špatně saje, takže dokrmování...beba..samoz lahve avent..jasně,do měsíce už jen beba...ale najednou jsem měla klidné, spokojené dítě, co ho nebolí bříško, co spinká a budí se 2x za noc...je fakt, že dodnes ač jí normálně opd roku má na noc bebu 3 junior nebo banánovou, to jen zvyk...teď jsem rodila 3.8. normálně...ale opět kojení to samé, brek, sání, spaní kojení...dokola...navíc bych kojila hodinu a za chvilku zase A TO ANI S 2 DÍTĚTEM NEJDE VŮČI TOMU PRVNÍMU..takže jsem začala dokrmovat a zase máme klid...odstříkávám, kojím taky, ale vím, že to dlouho nevydrží. Nicméně mě kojení nebavilo a nebaví, nemám k tomu žádný vztah, své děti miluju, ale jsem radši, když jsou klidné a je jim dobře...nevidím v kojení žádnou výhodu..naopak..všude v autě když se cestuje...tak si jen vezmu termosku s horkou vodou a jednu flašku s převařenou vodou a je to hned.. no mám Tomíka zdarvého bez alergií, nemocí...tak doufám, že to tak bude i s lukáškem a i nadále...ono není 100% pravda o tom , že kdo kojí má zdravé děti s imunitou...apod, moje švagrové a holky okolo kojili do 15 měsíců i déle a děti mají alergie odmalinka, astma, rýmy, uši...takže ono spíš taky záleží na genech...takže holky všechny..hlavně mít zdravá miminka 🙂 a je jedno jestli jsou kojené či né..

tannawe
20. srp 2008

Petule.h:gratuluju k miminku! Je to nadhera vid?

Jinak si myslim, ze nekdy muze mit maminka v podstate v sobe takovy blok, ze kdyz chce kojit druhe dite tak ji to prijde lito vuci tomu prvnimu. Ja jsem to aspon citila jako velkou krivdu, ze holcinku jsem kojit nemohla a druhy mi to docela obstojne sabotoval a tak jsem se toho vzdala v podstate mozna i na zaklade tehle uvahy...nevim, je to i o hormonech, na cloveka je toho najednou moc a kdyz uz vi do ceho jde tak je na lahev zvykly a kojeni mu najednou prijde dost casove narocne, obzvlast kdyz uz mas jedno dite vetsi a vyzaduje tvoji pozornost, takze ja tomu rozumim uplne stopro...ale je fakt,ze kdyz se mama snazi tak klobouk pred ni dolu, protoze jsou maminky, kterym kojeni jde uplne opravdu prirozene a jsou i jine, mezi nez se pocitam, ktere se snazi horem dolem a i kdyby ja nevim co podepsaly smlouvu s dablem tak kojit proste nedokazou...no svet se nezboril, mame nadherny deti a o tom to cele je. A fakt musim rict, ze deti mam taky nemocne minimalne /asi jim do vybavy stacilo to mini mnozstvi kolostra... 😀 a zdravy korinek....ale jeden nikdy nevi.../ I kdyz...musim rict, ze svagrice koji o sto pero a kdyz jsem videla jeji stravu kojici matky tak se mi protacely panenky - slovy sest parku a tri krajice chleba /zadne ovoce, zelenina nic a litry kojiciho caje.../ nevim, to pak presne vim, co jsem detem davala v jejich milovanem Hippu a byl klid...

lenkazdenek
21. srp 2008

tak my jsme začínaly taky na Nutrilonu,nejdřív Ha potom normální ,lahviky sme měly nejdřív avent,ale s té posléze nechtěla pít,takže tefal,ten ve 3 měsíci taky odmítla a skončili jsme na Tomii Tippee a spokojenost,okolo 7 měsíce začla odmítat nutrilon,tak jsem jí koupila HAmi,3 dny ok,pak problém,nakonec nám doktor poradil sunar ,koupila jsem banánovej a nic moc,pak obyč a sláva,teď ho vypije ráno čtvrt litru jako nic 🙂