Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

tannawe
5. srp 2008

Jeste by me zajimalo jak jste si s sebou UM ven braly? Klasicky termoska s prevarenou vodou, mleko v krabicce, lahve? My jsem s detma cestovali uz od "mikro" veku a musim rict, ze v te dobe me nejvic mrzelo, ze kojeni nevyslo. Oooo jaka pohoda jen vytahnout nadro a nakojit si kdekoliv. Ja vzdycky pomalu jak chemicka laborator, spravna teplota, spravne namerit mleko, sup sup namichat, ne moc napenit...no zrkatka opravdu alychymie...ale je fakt, ze kdyz jsem krmila treba v restauraci, tak jsem se nesetkala s nejakym "opovrzlivym" pristupem, spis naopak mam zkusenost, ze lide se usmali...mozna, ze kdybych tam sedela a nejak "okate" kojila a u toho jedla /uz jsme take byli svedkem.../ tak by to uz tak povzbudive nebylo. Nevim cim to je, ale posledni dobou jsem si vsimla hodne negativnich reakci na kojeni na verejnosti...je to zvlastni, nase spolecnost posedla nadry a kdyz nekdo normalne koji svoje dite nekde na lavicce tak vetsinou lide nechapave ziraji...fakt zvlastni.
A jak jste si delaly mleko v noci? Pripavene v lednici do zasoby nebo jste vstavaly a namichaly si ho v polospanku...vim, ze me to vzdycky prislo hrozne dlouhe, miminko knoura, clovek stoji, micha, u toho usina...fakt vzpominam s laskou na tech par okamziku, kdy se jen vynda prso a oba dva u toho podrimuji... 😵

lenkazdenek
5. srp 2008

no já jsem nikdy sebou mlíko neměla ,.spíš čaj v termoobalu.
Večer jsem to dělala tak že jsem měla připravenou lahvičku s převařenou vodou v lednici,tu jsem ohřáloa,smíchala s um a hotovka,navíc malá se budila v noci tak po 4 hodinkách ,okolo 3 měsíců už za noc jen jednou a od 4-5 měsíce už spala celou noc. Jinak pro mě bylo kojení horor,malá se nechtěla přisát a když tak u toho usínala,neustále jsem jí musela nják budit,strkat prso,kor večer hrůza,než jsem nakojila bylo to třeba hodinu a půl,lahvičky my potom i přišly snažší 😅 navíc v 5 týdnu jsem dostala njákou chřipku a nemohla jsem ani vstát z postele,manža si musel vzít ošetřovačku a starat se o malou

jaku
5. srp 2008

Na krmení venku jsem si podařila super 0,5l termosku z Ikei- dobře se s ní manipuluje, má skvělý uzávěr. Ráno jsem si navařila vodu, nechala vychladnout na správnou teplotu, pak teprve nalila do termosky. S sebou dávkovač mléka-tam jsem si dala už doma přesně dávku, lžičku na zamíchání, lahvičku. Když nastala hodina hladová, nalila jsem si vodu do lahvičky, přisypala mlíko a zamíchala lžičkou-jednak proto, že kvůli ublinkávání jsme měli AR mlíko a to nestačí jen tak protřepat-špatně se rozpouští a dělá hrudky, jednak se mi nechtělo sahat na dudlík.
Problém akorát byl když jsem jeli někam na výlet svíce jak jedním krmením, to jsem pak na další dávku láhev jen vypláchla- žádný sapon ani nic podobného- no naštěstí prcek z "neúplné" hygieny nikdy nic neměl.
V noci jsem měla taky navařenou vodu v termosce, takže jen přelít a umíchat nabo v té době jsem si na noc ještě schovávala v lednici odstříkané MM a to jsem ohřívala. Prcek se prostě odmítal přisát, uměla pít jen z lahve. Ale naštěstí v noci vyžadoval tak max 2 krmení a to většinou v 23h kdy jsem ještě tak nějak byla při smyslech, pak kol 5h a to krmil tatínek 😉 - bezva výhoda "tatínkovského kojení" 😀 . No a od necelých 5m mi prcek spí celou noc, ale i přesto mám pro jistotu nachystanou termosku s vodou. Docela se mi to tak osvědčilo, jo akorát jsem holt tahala vždycky ven opravdu celou laboratoř, co kdyby mimi mělo hlad 😅 . Jde jen o zvyk 😉

tannawe
5. srp 2008

Ahoj, tak jak vidim, tak vetsinou praktikuji lahvickovani vsichni vicemene stejne faktem je, ze je to opravdu o naucenem systemu. Ja uz mam oba dva nastesti "giganty", ale preci jen mensi si obcas jeste rad da mlicko z lahvicky, tak mu v tom nebranim, vzdyt kdekdo dnes koji pomalu do dvou let, tak coz...a jak u vas probihalo "odstavovani" od lahve k hrnecku? Ja maleho rada uspavam u lahvicky, uklidnuje ho to, halt blizkost maminky je nejlepsi, nez si vypit mlicko u stolu v kuchyni jako nase vetsi slecna. 😉

lenkazdenek
5. srp 2008

My teprv učíme na hrneček s mlíčkem,čaj pije s hrnečku bezvadně,ale mlíko chce prostě z lahvičky a s hrnečku to plive 😒

kraste
5. srp 2008

ahojky, jak píše jaku. Já mám od tescomy 0,5l termosku, vždy uvařím vodu, nechám vychladnout na správnou teplotu a pak nalívám do termosky. Pak s sebou beru flašku a v kelímku se šroubovacím víčkem mám nutrilon a dávkovač. V tašce co mám ke kočárku se mi vše krásně vejde a to tam mám i krémy, plenky a přebal.podložku. Takže mi nevadí, že beru s sebou půlku výbavy🙂Takže malé dávám najest opravdu kdekoliv. Trávím skoro celé dny venku, protože v kočárku se jí nejvíc líbí a nejlíp mi spinká. Jinak co se týče na doma,tak mám převařenou vodu v ledničce a když má hlad tak naliji do flašky a dám do ohřívačky. Jiank mě malá usne v 19h a vstává po 6h, takže toto mám super. Ale když se někdy vyjímečně vzbudí v noci, tak to neva. Já jsem nespavec, takže jen jak se pohne, tak jsem ve střehu, takže se mi nestalo, že bych pomalu usínala u protřepávání nutrilonem. Jinak v té restauračce mi nevadí malé dát flašku, lidi se vždy jen mrkli usmáli a to je vše. Ale kojit bych tam asi nekojila, ta flaška je fakt lepší🙂

sisstin
8. srp 2008

čus..tak u nás zas krize, včera vypil k večeři 60ml a ted ráno 50 😒

lenkazdenek
8. srp 2008

sis klid,dej mu místo mlíčka jogurtík,nebo něco ,ono se to spraví,nám tohle dělala pře 3 týdny a jelikož jsme měly v tu dobu 8 měsíční prohlídku rovnou jsem se ptala doktora co s ní a prej nejprv zkusit sunar(ten bez příchutě je ještě lepší než banánovej a dávat jí hodně mléčných výrobků,místo mléka třeba slabou kaši,puding ,acidofilní mléko....... u nás zabral ten sunar jak obyč tak banánovej,vypije mi ho po ránu 230ml ,jinak dřív jsem jí terošku obelstila třeba rozmočenou sušenkou v mlíku 😉

sisstin
8. srp 2008

lenka: no 180rejžový kaše s merunkama sněd..to je prevít 😝 , když já ten Sunar..furt k němu mám odpor 😒 aby po to nebyl tlustej 😒

lenkazdenek
8. srp 2008

Sis já teda nevidím že by po něm malá nják tlousta,dřív jsem do každýho mlíka musela nacpat jednu sušenku sunarky aby to vůbec vypila a přibrala za měsíc jen 200g takže nemyslím že by sunar mohl být horší než mlíko za sušenkou 😉 my teda pijem jen jednu lahvičku denně ráno pak už máme buď kaše,pudingy nebo jogurt a podle doktora v naprostým pořádku. Zkus koupit ten obyč malej a kdyžtak ho zlikviduješ do kaše 😉

sisstin
8. srp 2008

lenka: no možná ten Premium bych zkusila 😕

sisstin
8. srp 2008

jinak si n ejsem jistá, jestli je to mlíkem..nebo tím, že musí pít z flašky..ze lžičky mi Nutrouš sní..ale je to onanie 🤐 🤐 🤐 🤐

lenkazdenek
8. srp 2008

a co zkusit hrníček? NAše třeba pije čaj nebo vodu z hrnečku i s pítka,ale mlíko prostě jen z flašky

sisstin
8. srp 2008

lenka: ten už zkoušim od 6m. a nic 😒

dokca
8. srp 2008

Ahojky holky,
konečně jsem narazila na stránky,které mě uklidní. Stále jen slyším kojit, častěji přikládat...Máme 6.týdnů starou holčičku a z porodnice jsme šli s nutrilonem, protože se nechtělo tvořit mlíčko. Já byla odhodlaná udělat maximum, takže jsem neustále přikládala. Doktorka nám pak zakázala příkrmy a to jsme vydrželi 2 dny.Malá celé dny probrečela,pak samozřejmě i já, s tím že co to jsem za matku. tak jsme si pořídili váhu a na základě toho nám přikrmy byly povoleny.ale prý to nemáme přehánět.Jenže mé dítko vydrželo po kojení tak jen hodinu a to ani ne, a opět se dožadovala.
Takže jsem neměli absolutně žádný režim. Už jsem to psychicky nevydržela a zavedli jsme si nějaký řád.
Ráno kojíme, přes den UM a večer kojení.
A zkušenosti s UM- Nutrilon jsme měli hrozné zácpy, tak jsem přešli na Bebu a tu jsme neustále zvraceli.Teď jsme zvolili HAMI a na ten nedáme dopustit.
Nejenže ,, ušetříme",ale hlavně je malá spokojená,což jsem i já.
Takže kojit ano,ale když to nejde,tak se svět nezboří!!Důležitost je spokojenost maminky a dítěte.
Jenže ten cirkus je jen díky propagování kojení, dříve bylo spoustu dětí na UM,ale to se o tom tak nemluvilo.
Takže nám všem přejí zdravé a čiperné dítka, i když na UM.

ivulinda
autor
8. srp 2008

dokca 😀 😉

sonik05
8. srp 2008

dokca: souhlasím s tebou. Já mám dojem, že kam se kouknu, tam každý kojí a tak mám radost, když vidím, jak někdo dává mimču lahvičku. Taky jsem z porodnice odcházela s Nutrilonem, chvíli jsme bojovaly, ale jelikož malá ječela hlady a já měla rozkousané bradavky, že teklo víc krve než mlíka, tak jsem to vzdala. Teď si to trochu vyčítám, ale pro mě bylo kojení jen stres a bolest snad horší jak u porodu. Naštěstí mám pohodovou doktorku a ta jen s úsměvem řekla, když to nejde, nedá se nic dělat. Já jsem taky vyrostla na sunaru a nic mi nechybí. Možná i díky UM mi malá nádherně spinká v noci (od 21h do 6h), myslím, že tohle mi asi většina maminek bude závidět 😉

dokca
8. srp 2008

Sonik05:Samozřejmě kojení je kojení,ale když to není,co by mělo,tak se svět nezboří.
V tom spinkání máme asi plus, protože vydrží déle chrupkat.
Ale upřímně, bych raději vstávala a ušetřila si penízky za UM raději na něco lepšího než na žvanec 😀
Tvoje doktorku bych chtěla mít, ta moje preferuje kojení.Musela jsem před ní i nakojit, protože byla přesvědčenám ,že máme snad špatnou techniku.což jsme neměli a zavřeli jsme ji tím pádem pusu.
😉
Takže dnes kojíme i nekojíme a žijeme a jsme zdraví!!! 🙂

kraste
9. srp 2008

ahojky holky, každá nekojí. Já mám kolem sebe i několik kámošek co taky nekojí. Dnes jsem například opět krmila malou na zahrádce v pizzérii. Nikdo nebyl pohoršen a fakt se není za co stydět. Je to fakt trend-kojit kojit kojit. I jsem dostala přednášku dokonce od mé kámošky, že mateř.mléko je to to nej a že se po něm netloustne a že ty nekojené děti jsou špekaté... no nechala jsem ji přitom. Ale její kojený chlapeček ve 4měsících má stejně jak moje malá skoro v 6měs a to je dokonce o 15cm delší jak on. Ale holt někdo kojit nemůže a nebo naopak zase nechce dítě-moje malá. I švagrové první dcera nechtěla mateřské mléko, ale nutrilon jí šmakoval, tak byla taky jen na UM a je to šikovná 6-tiletá slečna🙂 Jde to sice do peněz, ale co člověk nadělá. Jinak moje MUDr. je taky dobrá, sice ze začátku bylo nepřikrmujte, zkuste kojit třeba i po hodině, ale holt malá mi pořád řvala a nepřibírala a to mě mléko teklo. Tak pak řekla dávejte zase příkrmy a malá byla spokojená a přibíra. Jinak s tím spaním trumfnu. My se najíme v 18.30 a v 19h je malá tuhá a spí do 6.30h a to třeba pak ještě spinká a nebo si hoďku hraje a pak schrupne. Já mám totiž Šípkovou Růženku. Ráda si pospí 😀

cazadora
10. srp 2008

ahoj holky tak já sice kojila 1,5měs z prsa to pak začla maluškatá odmítat tak ještě do3,5měs jsem odstříkávala a dávala z flašky jenže ona jí jak drobek pohubla tak jsme začali dávat na půl sunar a napůl MM. nakonec nechtěla nic tak jsme přešli jen na UM.Já měla na jedno krmení z jednoho prsa 200ml takže jak kojná. za sebe musím říct že jsem ořvala každej přechod z prsa na flašku, na poloviční Um na celej UM. laktační liga mě zklamala ve všech směrech. jako telefonát typu: malá odmítá prso: nemáte menstruaci(ne), nepoužíváte nové mýdlo,krém, prací prášek?(ne) hm tak to nevim, zkuste jinou polohu(nepomáhá)tak opravdu nevim co poradit.jinak malá určitě po UM tlustá neni ale u nás je to prostě tim že je nežravka v 9m měla 6,5kg.já bych svoje druhý dítě chtěla kojit ale vpodstatě hlavně kvůli té intimitě mezi mamčou a prckem nikoli kvůli tomu že si myslim že nekojené děti jsou nemocnější a nevim co ještě. a kdybych si měla vybratnežravý dítko a hafo mlíka, nebo žravý a ani kapku tak beru rozhodně mimi co by baštilo. 😀

ivulinda
autor
10. srp 2008

Ježíš to jsou řeči,že musíš kojit!Když to nejde tak to prostě nejde 😒!Já jsem ráda,že nekojím 🙂.aspoň si můžu někam zajít o víkendu s manželem a tragedii s toho nedělám,že nekojím!Lidi jsou fakt hloupíííííí 😀

kraste
10. srp 2008

ivulinda: taky jsem ráda, že nekojím. Nedokážu si představit, že bych to vytáhla v restauračce... tak vím kolik vypije, flašku už si malá drží i sama. A s tím chozením je to fakt lepší. Já dávám třeba malou na celá den k mým rodičům nebo k ségře. A oni jsou rádi, že se můžou taky starat a já mám čas i pro sebe. Kdžy bych kojila, tak bych prostě pořád musela být s ní a jen tak se někam nedostala.

andy80
11. srp 2008

Ahojky,

tak já když někam jedeme, tak mám termosku 0,5l od Tescomy. Do té si dám hooooodně vařící kojeneckou vodu a ještě si vezmu 0,5l lahev se studenou kojeneckou vodou (většinou jezdíme na celé dny a to by voda tak akorát ani v termosce nevydržela). Vozím s sebou 3 kojenecké lahvičky a mám dávkovač na 4 dávky mléka. Když je hlad, tak si do lahvičky naředím horkou s studenou kojeneckou vodu, aby byla akorát, nasypu mlíčko, zatřepu a baštíme. Už jsem si na to zvykla a nijak mě to neomezuje.

A co se týče váhy kojených a nekojených dětí, tak je blbost, že nekojené děti jsou tlusté. Můj první syn byl takový drobínek a to nebyl kojený vůbe. Teď mám tříměsíční holčičku, bylal kojená částečně a je jí kusanec. Některé maminy co mají děťátka tady na koníkovi a jen kojí, tak mají taky pěkné puclíčky. Tak si myslím, že to, jestli je dítko na UM nebo MM prostě váhu dítka neovlivňuje.

Sonik05: já šla taky z porodnice už s flaškou, u prvního mimča jsem to obrečela /neudělalo se mi mlíčko vůbec/, u druhého už jsem to brala v pohodě /to jsem kojila a dokrmovala s flaškou, vydrželi jsme to do 6 týdnů/

Jo a Jiříkovi je 3,5 roku a skoro nebyl nemocný a to kojený vůbec nebyl. Ani MM neochutnal.

tannawe
12. srp 2008

Ahoj holciny, prave jsem ulozila prcka /vypil celou lahev mlicka s kasi 😀 a chrupka jako kdyz ho do vody hodi.../
Byla jsem o vikendu u tchynky, svagrova ma mesicniho hosicka a musim rict, ze kdyz zacala kojit v obyvaku tak jsem se musela zvednout a tak nejak nenapadne se vytratit, protoze i po tech letech mi to prislo trosku lito byt tomu takhle tvari v tvar...ale nakonec jsem to nejak dala, protoze jsem prcka pak musela dve hodiny hlidat a musim rict, ze bylo fajn zase drzet takovy maly uzlicek /uz se fakt nemuzu dockat tretiho.../
Jinak svagrice byla nervozni, ze pry maly hodne zlobi...no nevim, me neplakal ani jednou, byl spokojeny u tetky a to kolem nej litaly deti a porad si ho chodily prohlizet a pusinkovat 😉 , ale co me prekvapilo nejvic byl fakt, ze po kojeni ji maly hodne plakal a hned mel nejake bolesti briska...to jsou chvile kdy si rikam, ze kojeni je fajn, ale kdyz tak ctu ty nase boje...tak nevim...nazory laktacni ligy ve stylu prikladejte co nejvic...hmmmm, fajn, ale kdo za me da pradlo do pracky, nebo uvari obed? Ja prikladala jak vztekla a produkce? Na ctyrkilove miminko to fakt nestacilo a jakmile pricuchl k Hippu tak byl s mym mlekem amen.
Jeste jedna rada pro maminky co jsou na zacatku tehle bitvy o kojeni nekojeni...jestli musite prejit na lahvicku tak si klidne poplacte...mam to taky za sebou, i tech par vycitek clovek chvili v sobe tutla, ALE...zkuste krmit z lahvicky polonahe /samozrejme v restauraci by to asi budilo jeste vetsi pozdvizeni nez samotne kojeni... 😀 /, ale deti kontakt s pokozkou maminky uklidnuje a hlavne stridejte strany pri krmeni z lahve jako kdyz jste stridaly prsy...at se mimi dobre motoricky vyviji a zbytecne nestresovat, ze ve trech dnech, peti tydnech atd. nekojite.
Jen vy samy vite jak to bylo...a vsichni ostatni vcetne doktoru vase dite neporodily takze at si sve nazory schovaji do kapsy... 😉

makinka.1
12. srp 2008

Ahoj holy.My jsme na nutrilonu od mesice veku,taky jsem to tenkrat orvala,ale uz je dobre. 😉 Mam srovnani,co se tyce vahy,svagrova ma o 14 dni starsiho chlapecka,koji ho a uz je tezsi nez Maxik.Je to takovy burtidlo na prvni pohled,ma takovy ty bochanky.Takze to,ze umele ziveny deti jsou tlusty se mi zda nadbneseny.Urcite to neni pravidlem.
Andy,s mlikem to delam jako ty,davam malymu nutrilon do kminovyho odvaru,ten nosim horkej v termolahvi a kojeneckou vodu na naredeni a mlicko v zasobniku od Babylove.Prima vec.Taky jsme si na dovcu koupili ohrivacku,je i do auta a bylo to bezva! 😉

lenkazdenek
12. srp 2008

No holky ono je to nadnesený i s těma nemocma,jako že kojené děti jsou míň nemocné ,nejsou tak alergické a přitom já od narození na sunaru ,nemoci žádný krom chřipek alergie žádná,manžel kojenej alergik a v dětství furt nemocnej 😒

kraste
12. srp 2008

ahojky,
tak to já jsem asi jediná která kojení neořvala. Prostě malá neuměla moc tahat, vyždy usla, nepomáhalo budění, tak jsem letela pro láhev a malá si vypila a byla spokojená. Já byla ráda. Zkoušela jsem to tak do 4měs. Ale to cucala třeba už jen minutku, tak jsem to vzdala úplně a vůbec mě to nedpřišlo jako nějaká katawstrofa. Spíš se mi ulevilo. Ohřívačky jsou super věc a termosku používám denodenně

lucia84
12. srp 2008

Ahojky,
pridávam sa k mamám nekojených detí. Pán Boh ma obdaril velkými prsami....nikto nečakal...okrem mňa.....že po porode budú prázdne ako púšť 🙂
Malý Vlastík je na umelej od narodenia. Papá Bebu HA Premium a je to spokojné miminko že až.Veď to všetky dobre poznáte,že krásne spinkajú a sú kludné..a ani neviem ako plače. S výnimkou dneška..boli sme na sondáži lavého očka. Poplakala som si s ním.
KOjenie ma teraz velkú reklamu a niektoré maminy zle zvládajú že nemožu kojit..ja som to zvládla myslím dobre. 2 týž. som si ho prikladala a potom som to utla úplne...bolo to úplne zbytočné.Aj sestričky také čo majú prax 30 rokov mi povedali že bud to mlieko je alebo nie je a netreba to lámať cez koleno zbytočne.
Od 6.týž. papáme už aj štavu z jablka a mrkvi. Od ukončeného 4 mesiaca sa chystám na príkrmy...s čím mam začať?Jablko a mrkvu začnem mixovať a čo mám ešte pridať...poraďte.
A čo sa týka chorob....poznám nekojené deti čo ešte nemali ani rýmu a kojené čo sú každý mesiac nemocné a už boli aj v nemocnici so všetkým možným.Takže je to individuálne.

makinka.1
12. srp 2008

To je prave to,ze clovek nevi,jak by to dite bylo nemocny,kdyby bylo kojeny,jestli min,nebo stejne....Ja si myslim,ze je to hlavne v genech,jak moc je ten clovicek nachylnej,kojeni je urcite dobry,ale kolik toho zachrani se nikdy nedozvime,ze jo! 😉

knobloska
12. srp 2008

Souhlasím. Kamarádky starší dcera kojená nebyla, jsou jí 3 roky a je OK. Její mladší, rok stará, kojená do 8.měsíce už má vyndané nosní mandle, pže byla neustále nemocná. Jasně, že to není pravidlo.
Já nekojím a cítím se strašně trapně, když na veřejnosti připravuju mlíko. Pořád si to sama sobě zdůvodňuju, proč to nešlo, ale jak to bylo doopravdy, to pořád nevím. Šlo nám to tak dobře, ale pak se to nějak podělalo. Mám fotku, jak jí kojím a pořád nad ní brečím ☹(. Pořád doufám, že u druhého to zvládnu.