Kolik má vypít nedonošeňátko v deseti dnech?

yesu
14. čer 2012

Holky, já si pořád nevím rady jak často a kolik má malej vypít, je narozenej ve 36tt a doznívá mu žloutenka...už sem se dočetla, že je lepší ho budit, aby jedl třeba 7krát denně, ale množství??Doktorka říkala, že má pít tak 30-50ml, ale on jeden den pije jednou třeba 20ml, pak 140ml, další den celej den 50ml a dneska při každým kojení kolem 90ml??? A to ho musím hlídat a zvážit třeba po 7min kojení, jinak by se mi přejedl a bylo by mu zle 😖 Jak to mám korigovat?

amasonic
14. čer 2012

Ahoj, malej by měl tabulkově vypít denně šestinu své hmotnosti. Takže jeho váhu vyděl šesti, vyjde ti denní dávka a tu pak rozděl počtem krmení. Moje dvojčata jsou narozená 34tt a dokud je krmili v nemocnici (byli v inkubátorech), tak jim to počítali takto, krmili po 3 hodinách, takže 8x denně.. Když jsem je kojila a vážila je, tak vypili většinou míň a pak jak jsme byli už doma, tak to klukovi zase nestačilo a dokrmovala jsem, prostě vypil tolik, kolik chtěl,ono si to tělíčko řekne, při kojení se taky nepozná kolik dítě vypije (pokud se teda před a po neváží). Jinak do konce šestinedělí jsem budila i v noci, pak už ne. Takže já bych se řídila spíš dítětem, ne tabulkama 😉