Kombinace kojení a dokrmu, jaké jsou intervaly a dávky?

elishka562
19. pro 2015

Prosím o radu s kojením...
Mám dcera, 11 týdnů. Včera v poledne jsem dala dokrm... brečela od rána hlady, odtrhávala se od prsa, sála jen jednou chviličku...
Podle rad jsem přikládala často, střídala prsa...ale poslední týden hrozně bojujeme a včera jsem už nevydržela. Odpoledne a v noci papala.
Ale dnes od rána má hysterické záchvaty, že jíst nechce. K prsu se ani nepřiblíží, odtahuje se, ani nezačne sát, nic. A pořád brečí. Všude čtu, zkoušet přikládat. Ale když se úplně vzpírá a prostě řve tím víc, tak to přece nejde... ☹ Tak jsem jí teď dokrmila odsátým mlíkem z flaštičky. Ano, z flaštičky, nemám teď doma jinou alternativu. Odměnou mi bylo konečně spokojené napapané dítě, vypila 120ml !!
Nevím, co dělat.
A teď hlavní otázka... Když bych dokrmovala odsátým mlékem, nebo to kombinovala s umělým, jaké jsou intervaly a kolik toho mám dávat? Jsem bezradná ☹

zlatkavlk
20. pro 2015

Myslím, že to nikdo nezpochybnil, že UM je pro dítě lepší než MM, o tom snad nemá význam se bavit... Z vlastní nedávné zkušenosti - mám 2,5měs. dcerku - bohužel taky už nekojím. Píšu bohužel, bylo a je mi to líto, ale nepůjdu se kvůli tomu zastřelit... první týden, co jsme byly z porodnice doma, byl očistec, než se přišlo na to, že malá brečí prostě hlady a já mám málo mléka...cíleně jsem přikládala a kojila, v podstatě jsem nedělala nic jiného, pila kojící čaje, konzultovala s LP, pořídila jsem odsávačku...výsledek se bohužel nedostavil, po šestinedělí jsem bez mléka úplně a dcerka je plně na UM, prospívá, je to zlaté miminko... ano, stojí to spoustu peněz, opakuji, že bych ráda kojila, ale výčitky svědomí nemám, protože moje dítě je spokojené, a já též... omlouvám se, ale někdy mi to "laktační poradenství" hraničí až s fanatismem... 😖 (čímž nechci zpochybňovat jejich práci, jistě spoustě ženám pomohly a pomohou při problémech s kojením, ale je třeba akceptovat to, že prostě ne každá žena má tu dispozici plně kojit...)

bartovka83
20. pro 2015

Moje zkusenost? Kojit ano, udelejte vse co bude ve vasich silach...ale za kazdou cenu? Ja jsem tak dlouho chtela zachranit kojeni, az jsem se synem skoncila v nemicnici. Tam mu nakonec daly sestry UM (z flasky!!!!) a od te doby jsem doma mela nejpohovejsi mimco v okoli. Kojeni je uzasna vec, obrecela jsem ho, ale muj syn vyrostl a je zdravy, mozna vic, nez nekteri jeho kojeni vrstevnici. Tim chci rict, ridte se hlavne sebou a nenechte se vynervovat okolim. Pokud nakonec kojit nebudete, nejste o nic horsi matka, nez ty kojici.

smallinka
20. pro 2015

@elishka562 tak moje dvojčátka jsem kojila s dokrmem asi 5 měsíců. Pak už se v to fakt nedalo. ..hlavně ubývalo mléko. Zvládly jsme to nějak a to pily z flašky od narození. Také jsem dělala vše možné i nemožné.....ale plnění rozkojit se mi nepodařilo. Ono i ten stres děla svoje. Bylo to dost vyčerpávající s dvojčátky. Ale nejaké to mlíčko ode mě dostaly. Ono zase vystresovana matka pro dite také není dobre. ...

smallinka
20. pro 2015

@kessa myslím že je to hlavně každého věc jak se rozhodne. Stejně tak můžeme diskutovat o očkování, cpaní cukrů do dětí atd.....vždycky budou dva tábory názorů.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
smallinka
20. pro 2015

@olga_ ano podpora je důležitá ale co když děla opravdu vše (rady jak se rozkojit se dají najít jednoduše na netu) ale třeba potřebuje spíše slyšet, že když kojit nebude tak není špatná matka .....

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
backspace
20. pro 2015

To se tady ale nedozvi, spis si tady precte ze t9ho bude vzdy litovat a nebo ze bude zarazena do klubu kterym nebylo dano... to slabsi povaze, ktera neumi prokouknout o co jde, asi psychicky uplne nepomuze... nic, zakladatelka je dospela, verim ze si i tak vybere co ji pomuze a potiz si vyresi hlavne ke sve vlastni spokojenosti..

smallinka
20. pro 2015

@olga_ tak Já se taky dočetla že největší pomoc je miminko, prostě přikládat a přikladat. ..třeba co hodinu. Odsávačka rozhodně nenahradí kojení, pokud by se dlouhodobě pouze odsavalo přijde o mléko úplně. Pokud i přikládání a změna stravy a pitného režimu nezabere tak je prostě na vině stres a a ani LP vam nepomůže. ...

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
smallinka
20. pro 2015

@olga_ no vidíte a já si na to přišla sama i bez LP 😉 do žádné prace jsem teda nechodila ale dvojčátka pro mě prostě byly stres dostatečný a plně rozkojit se mi nepodařilo. Jsem asi úzkostlivý typ. Rozhodně matky kojte pokud je to ve Vašich silách, ale pokud to prostě nejde i přes všechno co pro to děláte dle rad. ...musí byt problém jinde a to je psychika. A věřte ta dělá moc.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz