Kombinace mateřského M a UM. Jak dlouho jste vydržely?

zuuu
7. dub 2008

Maminky, zajímalo by mě, kdo provozuje kojení + dokrm UM, nebo odsává a krmí MM v kombinaci s UM: jak dlouho jste vydžely? Po jak dlouho dobu se dá udržet laktace i se sníženou poptávkou (díky dokrmu)? Díky za názory a zkušenosti 🙂
My provozujeme jedno kojení denně + odsáté MM z lahvičky + zbytek pokrývá Nutrilon - takto už 5 týdnů...

dvojka
7. dub 2008

Zuuu - no já jsem teda plně kojila až do 6 měsíců a jelikož dcera měla alergické reakce s podáním prvního příkrmu , tak nám pediatrička doporučila až do ukončeného osmého měsíce kojit a podávat Bebu HA .A dělala jsem to tak,že jsem 6 denně kojila a jednou podala UM.Malé to stačilo až do toho devátého měsíce.Je ale pravdou,že nijak moc nepřibírala na váze,ale my měli s timhle od začátku problémy.... 🙂

frog
7. dub 2008

Zuuu já jsem to takhle kombinovala do konce 4.m a pak už jsem to vzdala,bylo to mučení jak pro mě tak pro malou..Já jsem nejdřív dokrmovala jen na noc,pak už i navečer a nakonec po každým kojení a třeba i 120 UM,tudíž mi bylo jasný že toho ode mne moc nevytáhla..osávala jsem se,ale bylo to takové směšné množství:50-70 ml z obou prsou a to jsem odsávala 15 min každý.Kojení je sice fajn,máš mlíčko pořád u sebe,ale jakmile se kojení změní spíše v trápení,je lepší ho ukončit.Hlavně začněte mlíčkem řady H.A..nám to nikdo neřekl a začala jsem normálním a pak už mi malá H.A. nechtěla a přitom zrovna ona by ho potřebovala..

kebulka
7. dub 2008

My jsme tohle provozovali od pěti týdnů do poloviny devátého měsíce. Zpočátku převládalo mateřské mléko, potom se poměr obrátil a ke konci měl cca třetinu ode mě a dvě třetiny jsme dokrmovali. Docela jsme si na to oba zvykli a šlo to v pohodě. Skončili jsme proto, že mlíčko vpodstatě den ze dne zmizelo.
Dokrmovali jsme Bebou H.A., nejdříve 1, po 4. měsíci 2.
Držím palce a přeju hodně sil. Je to zdlouhavější než samotné MM nebo UM, ale co by člověk pro toho prcka neudělal 🙂

itka
7. dub 2008

Nazdar maminy, jsem ráda, že některá nakousla toto téma. Mám tříměsíčního chlapečka a s kojením od začátku bojujeme. Měli jsme těžký začátek, já byla po porodu pod silnými analgetiky a kluk pořád spal. Sestřičky jen ho chválily, jak je to zlaté mimi. na kojení mi ho nosily jednou za 5 až 6 hodin. A to taky spal.Tak ho odvezli s tím, že nechce sát a vrazily mu UM. Já jsem týden nemohla chodit, manžel mě vozil jen na vozíku a sama jsem si nebyla schopna zajet malého nakojit. Byla jsem odkázána jen na sestrách. Když jsem přijela domů snažila jsem se kojit. Nestačilo to a začala přidávat BEBU. Pak jsem zatnula zuby a pořád přikládala a přikládala. Postupně jsem Bebu omezila a od konce pátého týdne až do teď, konce Třetího měsíce jen kojím. jen mě trápí dostatek mléka. Nevím kolik si toho malej vezme, odstříkat mně to prostě nejde. Dřu se s tím a nic, maximálně 20 až 30. Kluk ale hlady neřve, v noci vydrží spát i osm hodin, takže ho kvůli nalitým prsům budím. Teď ale nastal problém, malej nepřibírá. Za tři poslední týdny přibral jen 15dkg, což je nic. Tak se mordujeme ještě tento týden a uvidíme, jestli něco přibere. Pak se zase vrátíme k příkrmům. je mi to líto, chtěla jsem mu dát to nejcennější, mateřské mléko....Mám strach že příkrmy postupně přijdu i o to malinko mlíka, co mám. Ach jo, co mám udělat pro to, abych mohla plně kojit. maminky, které kojíte a nechce se vám, važte si toho, že máte dost mléka a děláte pro maličké to nejlepší.

zuuu
autor
7. dub 2008

holky, díky za reakce 🙂
vydržely jsme to s malou měsíc - odasaju tak 420ml denně, což máme na 3 dávky krmení, v noci jednou jen kojím (jinak spinkáme)...dokrm Nutrilonem máme jen jednou-dvakrát denně, taky čekám, že se poměr bude obracet...a až to bude k "ničemu" a víc starostí, než užitku, skončíme jen na UM 🙂
frog: my začaly taky HA - jenže máme alergii na bílkovinu kravského mléka, takže šílená reakce...a máme spešl Nutrilon Pepti 😉
kebulko: vy jste teda vydrželi dlouho 😕 tos kojila z prsu + dokrm, nebo odsávání+dokrm? 🙂

zuuu
autor
7. dub 2008

itko: nesmutni! I já chtěla plně kojit...a kojila jsem plně až do 8. týdne...jenže jsme málo přibíraly a malá měla navíc táhlou žloutenku...a špatné jaterní testy (údajně kvůli mírnému hladovění)...14 dní na dokrmu 60ml po každém kojení nám moc pomohlo a katy nabrala 900gr 😕 (moc nám to pomohlo, žloutenka i jaterky se zlepšily!) , jenže když už si začala říkat dokrmu víc a víc, věděla jsem, že to bude konec MM...takže teď odsávám a je to...zatím mi neodmítá prso...takže jednou denně nakojím (nechám si prsa nalít tak 5-6 hodin od odsátí 😉 )... taky jsem se už i plně vrátila ke kojení, protože po odsávání se mi mlíko celkem vrátilo, jenže mám navíc syndrom bělavé bradavky - takže po častějším kojení velké křeče z nedokrvování prsní tkáně ☹
Takže takto je to u nás asi ideál 🙂 už jsme s tím smířená, takto to teď funguje 🙂 Myslím, že tak to má hodně maminek - proto jsem tuto diskusi založila - zajímá mě, jak to u koho funguje 😉

lu777
7. dub 2008

Itko: nestresuj se, já se třeba tak těšila na kojení a nakonec jsme dohráli už po dvou týdnech.. malý měl silnější žloutenku a nechtěl vůbec pít, takže jakmile jsme začali doma jen kojení, tak to byla síla.. každé dvě hodiny, i v noci, budík a svlíknout do naha (jinak by vůbec nepil) a přikládat.. nakonec za čtyři dny zhubnul čtvrt kila a musel mít dokrm.. na ten se tak vrhnul, že jsme zírali.. usnul s úsměvem na tváři a od té doby se hlásí o jídlo jako normální dítě, každé 3 hodiny, předtím mu bylo jídlo šumák, jen spal..
taky mě to mrzí, ale zase jsem ráda, že to mučení skončilo a vím, kolik malý sní a hezky roste 😉
někdy to kojení fakt nemá cenu..
já měla štěstí, že mě podržela jak rodina tak doktorka, takže jsem sice byla po tom jak zombie a měla zánět prsu a dvoje antibiotika, ale aspoň jsem z toho neměla ještě depresi

kar.la
7. dub 2008

Ahoj, přidávám se 🙂
Tak my kombinovali od narození kojení + dokrm MM (malá byla v inkubátoru + silná žloutenka, takže byla ze začátku spavá apod.)
Asi po měsíci jsme najeli pouze na kojení. Ve 3 měsících přestala přibývat na váze, takže opět kojení + dokrm MM + 1 dávka UM denně. A takhle nám to vydrželo v podstatě dodnes pouze s tím rozdílem, že jsme cca od pátého měsíce pouze odsávali a MM dávali z lahve.
Už ale s odsáváním pomalu a jistě končím. Jednak mě už to nebaví 😔 😅 🤐 a pak už se mi odsává hůř a hůř, trvá to dost dlouho než odsaju potřebnou dávku a navíc mi totálně odešla el. odsávačka, takže mám půjčenou...

bramburka
8. dub 2008

ahoj, já od jejího 2 měsíce pouze odsavam - nekojím, tak jsem si rekla, až mliko nebudu mit, proste dam nutrilon. No a nutrilon jsem davala ze začatku ob den, pak 1x tydne a az v ted v 5ti mesicich jsem utbula jedno odsavani denne a na noc davam mlečnou kaši, takže v poho jsem naodsála na všechna kojení. Mám odsavačku elektrickou, zpočátku jsem musela pro zvýení laktace odsavat každí 2 hodiny, pak uz jen 5x denne - z toho 1x v noci, takže pohoda. Ted v klidu jedeme na odsavani, rano v poledne, večer a v noci. A pomalu začnem přikrmovat, takže doufam skončim s odsavanim v noci.

zuuu
autor
8. dub 2008

bramburko: jak dlouho jsi odsávala po těch 2 hodinách, než se Ti zvedla laktace? Kolik jsi odsávala? Vůbec si to nedokážu časově představit 😕 máš můj obdiv... 😉
kar.la: 9 měsíců...tak to je teda výkon 🙂

kar.la
8. dub 2008

zuuu: o díky 😀
Bohužel jsem si to "kojení" představovala jinak, ale říkám si, je jedno, jak MM dostane, hlavně že ho má.
No a o té práci kolem, to už je jiná...
Ale je fakt, že kdybychom kojili, určitě bych ještě nepřestávala, takhle je to jiné 😒

cazadora
8. dub 2008

tak já jsem 3měsíce odsávala a nedávala um malá prostě prso nechtěla pak jsme začali kombinovat ale já odsávala na každé krmení a co nebylo třeba sem vylila jenže já měla na každý krmení v prsu cca200ml a malá vypila třeba 40ml no tragédie nervy nadranc a mlíko se neztratilo u kombinace jsme vydrželi 1,5měsíce pak už byla zblblá a nechtěla nic tak sem MM přestala dávat stejně nemělo cenu nějakých 25ml co ona vypila (ona nepřibírala) no a na Um se to trochu zlepšilo ale neřikam že moc

cazadora
8. dub 2008

jo a já teda obrečela přechod z prsa na flašku při přechodu na částečný Um a při celkovém přechodu opět strašně mě mrzí že nekojim ale hlavní je že je natálka spokojená

kebulka
8. dub 2008

zuuu - kojili jsme z prsu, proto jsme taky vždycky kombinovali, žádné krmení neměl celé MM nebo UM. Jen zpočátku v noci MM, ale i tam jsme časem museli přidat UM.
Navíc jsme měli kloboučky kvůli plochým bradavkám a bez nich to nešlo.
Z prsu dostal za 24 hodin zpočátku cca 500 ml, postupně se to snižovalo, ke konci to bylo 250 - 300 ml, ale to už baštil příkrmy, takže neměl takovou spotřebu.

jaku
8. dub 2008

To jsem ráda, že je nás víc. Já zpočátku kojila, ale malý špatně přibíral, pak dokonce zhubnul. Odstříkavala jsem, krmila po lžičkách a ani po 14 dnech "lžičkování" nevytáhl ode mě víc jak 20ml. Takže jsme najeli na lahvičku a plne "kojili" do 8 týdnů. Pak jsem dávala nutrilon , zpočátku ob krmení, pak častěji, malý pil čím dál víc tudíž dnes ve 4,5 měsících má jedno až 2 krmení odstříkaného, zbytek nutrilon, pije tak 5-6x denně. Taky jsem se snažila odstříkávat ze začátku každé 3h, teď už jen 3xdenně. Hlavně mi to jde pouze rukou a vcelku slušně jsem si zlikvidovala krční páteř a ruce celkově. Takže se pomalu smiřuju s představou, že s tím skončím a budeme jen na nutrilonu. Klobouk dolů všem co to vydržely tak dlouho! 🙂

d57
8. dub 2008

Ahoj hoůky tak se taky přidávám. Dceru jsem kojila 3měsíce, protože mi od porodu z pravého prsa pořád valila místo mléka krev, ani na mamologii ani laktační poradkyně nezjistili proč mi ta krev teče. Ještě k tomu malá nechtěla moc sát. Pořád mi plakala - hladem, tak jsem začala s UM. Teď mám kluka, má 4 měsíce, po porodu díky žloutence mi u kojení usínal, když měl po žloutence tak nechtěl moc sát, musela jsem ho každých 20 minut přikládat, nic jsem nestíhala. Začala jsem každé 3hod odsávat a dávat mu to lahví. Je to docela dřina, ale pro mě rychlejší než když jsem ho přímo kojila. Teď jsem mu pomalu začala dávat k obědu zeleninku, večer kašičku, tak snad ještě nějaký měsíc vydržíme. Z levého prsa už skoro nic neodsaji, teď to zachraňuje to pravé - po 3hod tak 120-150 ml.

kalo
8. dub 2008

Já jenom kojila 2měsíce, pak kojení s Nutrilonem jsme vydrželi do 8 měsíce.. 😉 /samozřejmě k tomu příkrmy od 5m/

vendy01
8. dub 2008

Ahoj holky, my nemáme problém s kojením, ale malej se často v noci budí, tak jsme mu zkusili dát večer jak MM tak Nutrilon. Těšili jsme se, že vydrží dýl spát, ale ouha. Absolutně odmítá flašku, plive ten dudák a brečí. Jakmile ho dám k prsu, tak je šťastnej jak blecha. Lahev i dudlík máme od Aventu..Fakt nevím jak na to 😒

pitrska
8. dub 2008

Ahojky asi tyden mozna ani to ne 😉

myschka
8. dub 2008

vendy my řešili to samé ale měli jsme to o to těžší, že já už skoro žádné mléko neměla ☹ Kojila jsem do osmi měsíců a teď malá přes den mlíko vůbec nechce a pijeme ho jenom na noc a k snídani. Nakonec po vyzkoušení snad všech druhů UM a všech dostupných lahviček na trhu jsme zkončili u láhve tommee tippee a HAMI 2. Jinak od malička pije čajíček z aventky a teď už je zvyklá takže se napije UM klidně i z ní.
Držím palce a hodně trpělivosti 😉 😉
Jo a hlavní je mít dost velkou díru v savičce, některá miminka jsou líná a proto flašku odmítají a pláčou viz. naše Aduš

ewcik
9. dub 2008

Tak my jsme to zvládli takto kombinovat pouze měsíc. Plně jsem kojila 4 měsíce,potom přestala přibírat a hlavně se u posledního večerního kojení neuvěřitelně vztekala,tak jsme jí dávali večer ještě flašku s Nutrilonem. Po měsíci se už vztekala i u kojení přes den..........jakmile jsem vyhrnula tričko, následoval řev 😀 takže po pátém měsíci jsme skončili s kojením nadobro. A malá je spokojená 😉

terrezka
9. dub 2008

taky jsem ráda, že toto téma někdo načal.
tak my jsme plně kojili přesně do pátého měsíce. měla jsem mlíka, že bych mohla dokrmovat jesle. ale najednou v tom pátým měsíci stres a šup za dva dny mlíko skoro fuč. anča se vztekala u kojení a pofňukávala tak jsem volala dr co s tím a že mám přikrmovat tak že jako prso + 90 ml UM tak jsem to dělala asi 14 dní s Nutrilonem. hrozně jsme se u toho s Andulínou prali. ona to UM vůbec nechtěla a pak mi to jednou celý vyblila (doslova) takže jsem si řekla tohle teda ne. a koupila jsem Bebu H.A. 2 a to jí náááramně šmakovalo a dr mi pak řekla, že je na mně kolik čeho jak vypije takže to dělám tak že jí dám - snídaně - UM, oběd - UM, svačina - kojení, večeře - UM a v noci prsa (budí se mi tak 2-3 takže mi za noc ty prsa vysaje) no a jelikož mám v nich málo mlíka tak jim trvá zase celej den než se nalejou.....
jako kojení je fajn, je to nejlevnější, můžeš to kdekoliv "vytasit" ale když nemáš tak nemáš a po mé zkušenosti radím - ŽÁDNÝ STRES. ale zase si říkám, že dopadnout tak že ve dvou letech apsolvovat histerický záchvaty na veřejnosti, že chce prsínko tak to raději přestat kojit teď...... myslím, že v tom půli roce už se nic neděje když nekojíte - pak začínaj příkrmy a kaše atd. já jsem kojená jen 14 dní a jsem normální (v rámci možností 😀 )
hlavně se nestresujte maminy když už třeba ve dvou měsících nekojíte. tak nekojíte no. ono to mimi hlady určitě nestrádá nebojte!

knobloska
9. dub 2008

Já taky odstříkávám, pže malá nějak z prsa nic nevysaje. Pila tak 20, 30, pak jsem odstříkávala a dokrmovala přes prst stříkačkou, aby si nezvykla na dudlík a chtěla prso. Jenže pak řvala celou noc a celej den, tak jsme jí moje mlíčko dali do flašky a byl klid. Odstříkávám 1x za 5 hodin 120ml ( víc prostě nemám ), takže to má na 2 krmení. Každý 3. krmení má Nutrilon. Sama dětská mi to poradila a jsem jí moc vděčná, že na mě nekouká jako na krkavčí matku. Teď se nám ale vyskytl jiný problém-když jí dám 60 od sebe, tak vydrží max. 2 hodiny sytá, ale někdy pofňukuje už za 30 minut, zato po Nutrilonu spinká 3 hodiny. Bojím se, že mám slabý mlíčko, jak mi řekla mamina. Existuje to vůbec? Nebo je 60 málo? Malý je 14 dní, ale narodila se s 2600 g a teď má 2800, takže zase ládovat jí asi moc nemůžu, když je takhle maličká.

vendy01
9. dub 2008

Myschka díky za radu.. 🙂 asi budeme muset vyzkoušet jinou baštu nebo se na ten dokrm prostě vyprdnu. Malej přibírá dobře..kojení v pohodě..jen ty noci jsou náročný, 4 měsíční nevyspání mě fakt nějak zmohlo 🙂 Ještě ale ty necelý 2 měsíce vydržim, pak budou příkrmy, kašičky a snad to bude dobrý. Náš Filípek je už od narození nespavec a myslím, že mu to zůstane 🙂

siima
9. dub 2008

Ahoj holky, taky se přidávám. Odsávala jsem už třetí den v porodnici, protože se mi narodil lenoch 😎, u kojení zásadně spala a nic nevytáhla...Protože nepřibírala ani pak kombinovaly jsme UM Bebu a MM od 3.týdne, jednou na noc UM a pak jsem se snažila zbytek pokrýt odsátým MM...byly to teda galeje 😖 . Od 5. měsíce jsme UM měly 2x a odsávat úplně jsem přestala na konci 7. měsíce. Ale jako bramburka jsme ze začátku musela odsávat každé dvě hodiny, abych zvýšila laktaci, pak se to docela rozběhlo, ale přebytek mlíka jsem teda neměla nikdy. Nevím jestli bych do toho šla znovu, když jsem definitivně uklízela odsávačku do komory, tak se mi fakt ulevilo 😉 ...

chaluska
9. dub 2008

Knobloska, slabé mlíko ne, jen málo. Dělala jsem to ze začátku stejně jako ty. Měla jsem zapálené prso a malej byl po žloutence a nechtěl pít. Nutrilon jsem dávala normálně z lahve, odstříkané stříkačkou s prstem a taky občas jen tak kojení. Bylo to těžké období, ale rozkojila jsem se mlíka mám dost i dnes. Stálo to za ten boj.

zuzkaex
11. dub 2008

ahojky holky, my máme od narození problém s přibíráním. Doktorka mi poradila abych dokrmovala UM. Terka ale vůbec nechce - lahví Avent, obyč.flaškou, lžičkou ... no prostě nic a hrozný řev. Nevim jestli jí to mám nutit. Krom váhy za 4 týdny přibrala 300g je zdravá, čilá a hlady nepláče. Nevim jestli mám málo mléka nebo jestli si prostě víc nevytáhne. Odsávání mi nejde a při kontrolním vážení u Mudr. vypila 80ml což je na 3,5měsíce málo.
Prosím radu ☹ děkuji 🙂

dvojka
11. dub 2008

Zuz - my meli stejny problem.Ve 4 mesicich doktorka naridila diky neprospivani UM,ale nase mala neprijala ani lahev,ani lzicku,ani sondicku-vzdy nastal hrozny rev.Mlika jsem mela dost musela jsem i odstrikavat,ale nebyla moznost jak ji to dat

Pri dalsi kontrole v 5 mesicich jsem to DR, rekla ze proste jen kojim,ze UM ani odstrikane mliko nechce,tak nakonec nas nechala byt....Mala byla jinak uplne zdrava...

Ale si vem---v roce mela 7 kilo a nyni ve 3 letech 13---Je to sice malo,ale i my rodice sme jako deti byly hubene,tak nas doktorka už nechava byt 🙂

dvojka
11. dub 2008

jeste chci dodat,ze jsme teda cas od casu lahvicku nabidli az do sesteho mesice neuspesne a zacatkem sedmeho mesice jsme male prilepsili HA mlickem --To uz si lahvicku vzala jednou denne....

berynka
11. dub 2008

My kombinovaly UM a MM asi tak tři měsíce, pak už jsme začaly po půl roce věku s příkrmem.
Když byla malá dost nafutrovaná přes den, tak spala v noci celkem dobře a první lahev mlíka jsem dělala až tak v pět ráno 🙂 . Dudlík od flašky a UM si vzala v pohodě, páč už měla hroznej hlad.