Lze kojit a 1-2x týdně krmit mat. mlékem z lahvičky?

petulkabr
25. bře 2015

Ahoj holky.
Čekáme miminko za pár měsíců a chtěla bych se zeptat, jestli je možné kojit a zároveň cca jednou, dvakrát do týdne krmit odstříkaným mat. mlékem z lahvičky (za předpokladu, že s kojením nebude problém)? Ráda bych totiž kojila, ale lahvičku bych chtěla využívat např. při krátkých výletech s miminkem nebo při vyřizování věcí ve měste (do města je to od nás cca 30 km a kojení na veřejnosti asi nebude moc pro mě). Co byste mi doporučily? Uvažovala jsem o lahvičce Medela calma, prý je pro kojené děti nejlepší a o odsávačce Medela mimi electric nebo swing. Je možné "nasbírat" MM na následující den, uskladnit v ledniččce a druhý den prostě jedno nebo dvě kojení vynechat a pužít odstříkané mléko z lahvičky? Nepřeruším si tím kojení?
Díky moc za vaše zkušenosti

zanri
25. bře 2015

zdravím, podobná diskuze tu byla nedávno, lahvičku Calma doporučuji (raději 250ml) a odsavačku swing taky, ale nekupovala jsem, půjčila jsem si ji. Kojení můžete vynechat, ale prsa se vám stejně nalijí, takže budete muset stejně odsát, jinak vám můžou prsa ztvrdnout a třeba i zánět, dost to pak bolí...uvidíte, jak na tom budete s mlíčkem, kolik ho budete mít a tak, řešila bych to až pak - jen vědět, kde případně rychle věci zakoupit (vypůjčit)
https://www.modrykonik.cz/forum/zacinam-prikrmovat/lahvicka-calma-medela-mate-zkusenost/