Máte zkušenost s umělým vyvoláním laktace?

prchalkaesi
23. kvě 2014

Ahojky, chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenosti s umělím vyvolánim laktace?
Čekáme miminko, které mi nosí náhradní maminka. Ráda bych dítě sama kojila, ale zatím mi nikdo nedokázal poradit jak na to.
Pokud máte někdo nějaké zkušenosti budu moc vděčná za všechyn rady co mi dáte.
moc děkuji🙂

elllenka
23. kvě 2014

Myslím, že toto není možné. Logicky co vím, tak mléko od krav nebo koz je jen když jsou předtím březí. Bez toho to nejde. Pak je dojí tak dlouho dokud to jde. Kdyby to šlo jinak tak to určitě zemědělci využijí a pak by to šlo určitě i u lidí. Většinou se vše zkouší na zvířatech a pak až na lidech.
Myslím, že není ostuda nebo velký problém, když se nekojí. Lepší je být spokojená v dnešní době je v obchodech spousta dobrých umělých mlék i když je to drahé tak lepší něco než nic. Netrap se tím.

Přeji hodně štěstí, hlavně aby vše dobře dopadlo.

olusenka
23. kvě 2014

Já konkrétně nikoho takového neznám, i když znám lidi, co dostali miminko k adopci, ale při hledání rad ohledně problémů s kojením prvního dítěte, jsem na to na internetu už dříve několikrát narazila. Možné to samozřejmě je, nasadí se nějaké hormonální léky, min. dvoje, a pak se také začne odsávat, aby se mléko utvořilo. Na mamila.sk je to dobře popsáno. Já držím palce, myslím, že je to krásné.
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
Myslím, že i tady na MK o tom něco je, snad v té MK Wiki encyklopedii nebo kde...

katyxq
23. kvě 2014

https://www.modrykonik.cz/kojeni-adoptovanych-deti (ale vychází to hlavně z výš uvedeného článku Mamily)
a tady jeden zajímavý článek http://www.dumrodin.cz/adoptivni-kojeni/zazrak-... a ještě http://www.rodina.cz/clanek6816.htm

elllenka
23. kvě 2014

teda to jde? to je fajn. Je super že jsou takové možnosti, omlouvám se za předchozí příspěvek. Držím palce.
Je super, že jsou možnosti a že někdo chce pro dítě udělat všechno co je v jeho silách a nešáhne hned po umělém mléku. Držím palce

amabilis
23. kvě 2014

@prchalkaesi Držím palce, ať se to povede a jinak ono to existuje i u zvířat, takže proč ne u lidí 😉

lrg
23. kvě 2014

Wau, jsem asi mimo, ale toto je u nás legální?

emin
23. kvě 2014

@prchalkaesi Jde to, je to o vůli a také trošku o štěstí, jak zareaguje Vaše tělo. Není v tom nic nepřirozeného, a dokonce ne vždy je brát hormony, jen Motilium jako podporu. Je o to, umět zpočátku miminko dokrmovat alternativně, tedy ne lahvičkou ale cévkou u prsu a již před "porodem" pravidelně odsávat, byť smozrejmě zpočátku nic neodsajete (nutno každé 3 hodiny i vnoci). Po "porodu" je dobré mít miminko stale u sebe, šátkovat, spát s miminkem, být co nejvíce kůže na kůži. Podívejte se na odkazy od katyxq a rozhodně doporučuji se spojit s dobrou LP a o všem se s ní v klidu pobavit. Legální to samozřejmě JE 🙂 Hodně štěstí.

terezapetrova
23. kvě 2014

Taky nevin proc by to nemelo byt legalni 🙂 mnoho stesti nastavajici mamince..

hanyzka11
23. kvě 2014

myslím, že Irg měla na mysli, jestli je legální, že dítě nosí náhradní matka. To by mě tedy taky zajímalo, jak toto funguje. Protože podle našeho práva je matkou dítěte žena, která ho porodila. I když má oplodněné vajíčko od jiné ženy.

marcinek
23. kvě 2014

@hanyzka11 neni zakon, ktery by upravoval, ze je to nelegalni, tudiz je to mozne. Do RL je zapsan skutecny otec ditete (jelikoz jde o jeho sperma a vajicko jeho zeny) a jeho zena nasledne dite adoptuje.

rebelie
23. kvě 2014

@prchalkaesi Laktační poradkyně Radka Vyoral tvrdí, že s tím zkušenosti má (vedly jsme o tom debatu na jiném fóru) http://www.rodinavezline.cz/?ukaz=13_laktacni_p... , tak bych se kdyžtak zkusila ozvat jí...

luciebx
23. kvě 2014

ja si myslim ze jde pouze o hormony.. ja mela mleko jeste nez sem otehulila... pak sem kojila asi 14 mesicu... malymu budou 4 roky a to mliko mam furt.. dr mi na to rekla jen ze to jsou hormony... takze ja bych mohla delat kojnou asi furt 😅

hanyzka11
24. kvě 2014

@marcinek tak to jo, to jsem si myslela, že to musí být přes adopci.díky za vysvětlení

prchalkaesi
autor
24. kvě 2014

@lrg
legální to v podstatě je, u nás na náhradní mateřství nejsou žádne zákony takže to není zakázano. 🙂

prchalkaesi
autor
24. kvě 2014

ano, marcik to popsala správně, jiná cesta u nás není a pokud by si to rodička rozmyslela(což si myslím že se o nás nestane, protože je to moje maminka), tak s tím biologiští rodiče nic neudělají. Je smutné že naše zákony na toto nemyslí.

Holky, jste zlaté, moc vám všem děkuji za všechny odpovědi, a odkazy, jsem moc ráda za tuto pomoc, jak jsem hledala na internetu tak jedine co jsem našla bylo že je to o štěstí, že mám zkoušt odsávat a přikládat miminko a buď se povede nebo ne.