Těhu deprese, máte zkušenost?

katkapavlik
20. únor 2018

ahoj chtěla bych se zeptat zda máte některá z vás zkušenosti s tehu depresemi čekame 2 dite po 6 letech a takove stavy jsem nikdy neměla je to oprvdu děs pocit bezmoci šílenství hruza nevíte jak stím bojovat jak dlouho to bude trvat děkuji

daljuska
20. únor 2018

A před otěhotněním jste nic takového neměla??? Je možné, že to jen těhotenství vyvolalo. A čeho konkrétně se to týká ty stavy??? Já s depresí bojuji pár let, no u mě v těhotenství zmizela. Já to mám tak, že mi pomáhá fyzická aktivit, pohyb a hlavně to nevzdávat a snažit se být v klidu, což je někdy těžké, přeci jen , každý řešíme v životě něco.....Spíše není to ze strachu ze změny??? A také je podstatné, jestli to není stav úzkosti ale opravdu deprese, ty jsou takové těžší, ta úzkost umí taky své......

katkapavlik
autor
20. únor 2018

Mám spiš asi strach že to nezvladnu doma zase mimino do toho syn pujde doprvní třídy že budu stále víc unavena už tět bych někdy propala klydne celý den kdyby to jen ško mam pocit horaka nervozity strachu ale za pár minut se to uklidní problem jev tom že není problem aby mne to zbudily klydne ve 2 ráno

daljuska
21. únor 2018

@katkapavlik Myslím, že to bude ta úzkost, jak to popisujete, to by sedělo, i vzhledem k situaci, která Vás čeká. Můžete se svěřit lékaři, to není nic, za co by se člověk měl stydět. Ale vzhledem k těhotenství asi stejně nic nelze předepsat. Tak potom zkusit pracovat sama se sebou, naladit se pozitivně na miminko a zkusit se těšit. Vy to zvládnete, nebojte🙂 Strach je to, co nás kolikrát přemáhá, ale nenechte ho. Jste silná žena, nepomáhají vám třeba písničky?
Já jsem hudební hodně,, tak třeba zkusit lehnout si a pustit relaxační hudbu, to mi velmi 🙂 Ale hlavně, nebát se, vše je jak má být, musíte si začít věřit, mít se ráda. Je to kus cesty, kterou člověk musí ujít, ale opravdu se dá zapracovat sám na sobě. Ono samotné těhotenství je náročné, jak psychicky, tak fyzicky, na ženu ten stav prostě působí...Tak zkuste opravdu najít v sobě něco, co vás uklidňuje a věnovat se tomu každý den chvilku.

katkapavlik
autor
21. únor 2018

Děkuji za odpověď tet mě spíš trapi že mi opět vyšel špatný test na krev jako v předešlém těhotenství tak mám zase jiný strach

daljuska
21. únor 2018

@katkapavlik Tak moc držím palce, aby bylo vše v pořádku, snad se to upraví 🙂

jitulien
21. únor 2018

Věřím, že jsi silná žena a že v pohodě zvládneš 🙂

katkapavlik
autor
22. únor 2018

moc děkuji snad to bude vše v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru