Miminko se u kojení zakuckává. Stává se někomu?

niliho
3. říj 2022

Dobrý den,
dcera má měsíc a poměrně často se mi během kojení zakuckává, ale tak, že kolikrát nemůže popadnout dech. Jsem vždy na mrtvici, že se nenadechne. Rychle jí zvednu a poplácám po zádech. Stalo nebo stává se to někomu? Nevíte čím by to mohlo být? Jestli je to tím, že špatně polkne, nebo nepolkne a zaskočí jí. Mám už z každého kojení obavu, že se mi zase začne dusit a lapat po dechu.
Děkuji

lucina90
3. říj 2022

@niliho zkuste jinou polohu u kojení

sorboni30
3. říj 2022

@niliho jinou polohu, asi ti tece hodne mléka tak nestíhá bumbat. Zkus si nejdriv trochu odsat at ji to tolik netece

niliho
autor
3. říj 2022

@lucina90 vyzkouším při dalším kojení

niliho
autor
3. říj 2022

@sorboni30 vyzkouším při dalším kojení, kojím pořád v jedné poloze a opravdu v ní se mi pořád zakuckává

limali
3. říj 2022

@niliho možno aj zlá technika prisatia, kontaktovala by som LP aby na to mrkla a poradila 😊

niliho
autor
3. říj 2022

@limali taky jsem nad tím už uvažovala, jestli se správně přisává

optimistic
3. říj 2022

Mám stejný problém. Kojím v leže.

lidija1234
4. říj 2022

@niliho malej mi dělal to stejně při pití z lahvičky a známé malá při kojení. Prý to ty malé děti někdy nestíhají ( dát,polykat, dýchat) mě malej přestal úplně dýchat.... Byla jsem z toho hodně na nervy až v půl roce se to zlepšilo a zacel to zvládat. Známe pomohlo přestat kojit a začít odstrikavat protože se jí malá taky zadusila a skončili v nemocnici....s lahví to zvládá lépe. Jak už holky radili zkusit jinou polohu a v případě nouze přejít na lahvičku.

niliho
autor
4. říj 2022

@optimistic už jsem zkusila měnit polohy a je to lepší, ale občas se ještě i tak zakucká

niliho
autor
4. říj 2022

@lidija1234 jj, asi je to tím, že opravdu nestíhá polykat, ona totiž i docela hltá, tak asi jí to pak zaskočí. Já jsem už změnila polohy a když vidím, že nestíhá, tak jí to prso vytáhnu. Jednou se mi stalo, že jí trvalo než se nadechla a to jsem myslela, že umřu. Opravdu se u každého kojení bojím, že se zadusí

nikyoberreiterova
27. říj 2022

@niliho dobrý den, mám dvouměsíčního syna a taky se to stává, malého zvednu a fouknu mu do obličeje, pomůže to 🙂