Kojení vleže. Je správné?

optimistic
16. zář 2022

Zdravím, všude se dočítám, že kojení vleže, kdy matka je na boku a dítě na zádech jen s otočenou hlavou je špatně. Nevíte proč? Já takto kojím, ale mám strach, že to je špatně. Vyhovuje mi, že miminko u toho takto dobře usne, je to pro mě pohodlné. Na druhou str moc hltá a občas mu to zaskočí, tak mě napadlo, jestli to není tou polohou...

lucina90
16. zář 2022

@optimistic mělo by být taky na boku a usne taky 🙂 teče to lépe do krku

jjasmina
16. zář 2022

@optimistic já kojila vždy vleže a v pohodě

optimistic
autor
16. zář 2022

@jjasmina ale jde o to, že miminko je na zádech a ne na boku. Takto jste kojila?

cilkat
16. zář 2022

Nejde o to, že dítě leží... jde o to, aby nemělo "zalomenou" hlavu. Jenže moje dítě třeba ze zad prostě nedosáhne na prsou, takže si ho podložím paží, tím se dostane na bok... a teprve když usne, tak tu ruku vytáhnu, čímž dítě spadne na záda... a spokojeně spí.

jjasmina
16. zář 2022

@optimistic ano, mimi leželo vedle mě, tahle poloha nám vyhovovala

pampeklec
16. zář 2022

První jsem kojila převážně v leže, prvních několik měsíců... potom na uspání samozřejmě taky, mladší taky. Jak je dítě staré? Jak ho máš uložené v posteli? Má možnost se přesunout podle potřeby (nemá zavinovačku, těžkou peřinu...)? Snad už v šestinedělí se obě děti dokázaly v noci samostatně obsloužit, možná s nějakou mojí drobnou dopomocí ze spaní (to samozřejmě nevím 🙂 ). Pokud se takhle dobře nakojí a tobě to vyhovuje, jiné problémy nemáte, tak bych to vůbec neřešila.

optimistic
autor
16. zář 2022

@pampeklec staré 1M. Hodně kontaktní, takže spí se mnou. Je volně, žádná zavinovačka, nic takového. Je pravda, že párkrát se už obsloužil sám a to byl na boku...

optimistic
autor
16. zář 2022

@pampeklec jediný "problém" že přes den moc nenaspí a pořád ho kojím, ale možná si to mylně vykládám a vyžaduje jen kontakt...

jjasmina
16. zář 2022

@optimistic Já měla taktéž hodně kontaktní dítě, byla neodložitelná nebo pořád na prsu, přes den toho taky moc nenaspala no a v noci taky nic moc

optimistic
autor
16. zář 2022

@jjasmina no 3. týden jsem prokojila celé dny i noci, teď už ty noci jsou lepší

jjasmina
16. zář 2022

@optimistic u nás byli noci lepší až po odstavu 😀

me_druhe_ja
16. zář 2022

Já jsem teda obě děti kojila taky hodně vleze, ale ony lezely na boku. Jenže pak dostali oba frejkovu peřinku na kyčle a to nešlo. Staršího jsem pak kojila v sede a dala do postýlky, ale u mladší to nešlo. Ta byla prvního půl roku extrémně kontaktní. Takže jsem se naučila právě kojit v leze že byla na zádech a jen otočila hlavu. Bylo to dost krkolomné pro obě, ale jinak to nešlo. Naučily jsme se obě. :D pokud to vyhovuje vám obema, tak bych to neřesila

pampeklec
16. zář 2022

@optimistic to bude dobrý ❤ doporučuju kromě mobilu ke kojení i knížku, i vleže to jde 🙂