Vaginální vyšetření během porodu. Je možná jiná poloha než vleže na zádech?

jansovad
9. říj 2020

Ahoj, máte někdo zkušenost s jinou polohou při vaginálním vyšetření při porodu než vleže na zádech?
Při prvním porodu mě vždy vyšetřovali takto, a jakmile jsem si lehla na záda, přišla nesnesitelná bolest a zastavily se mi kontrakce...

hezz17
9. říj 2020

Jasne ze jde 😉

kachna001
9. říj 2020

Samozřejmě, nikdo tě nemůže vyšetřit, když to nedovolíš přeci 🙃

barmil
9. říj 2020

@jansovad ja byla na boku, jednu na té operce na nohy, druhou normalne na lehatku.. Na záda by mě nikdo nedostal.

alkena
9. říj 2020

Při druhém porodu mě vyšetřovali normálně ve stoje. Sice jsem se nechala ukecat na záda, ale během minuty jsem šla dolů, ta bolest byla nesnesitelná. A vtipný bylo, že po vyšetření zhodnotili, že je ještě spousta času a za půl hodiny se rodilo.

jansovad
autor
9. říj 2020

@barmil díky, aspoň vím, co jim můžu tentokrát navrhnout, snad to na boku bude lepší 🙂

jansovad
autor
9. říj 2020

@alkena díky za další tip. Tak to je dobrý, to se už tak někdy povede, že?

cherie24
10. říj 2020

@barmil to se celkem divim. Mě taky nutili si lehnout na záda, že to musim pár minutek vydržet i když jsem u toho ležení měla takové bolesti, že bych trhala kachličky ze zdi. To je dobré vědet třeba pro příště jestli se ještě zadaří a zkusit je poprosit o jinou polohu. Na boku to bylo lepší? ☺

barmil
10. říj 2020

@cherie24 ano, mě nebolely tak kontrakce jako právě kříž. Jak říkala doktorka, jalovy bolesti, velký, ale ničemu nepomuzou. Na zadech jsem během porodu nebyla vůbec, ani jednu dobu porodni. Klecela jsem, byla na boku, chodila, byla ve vaně na kolenou a pak právě při porodu takhle na boku

listopadka1
11. říj 2020

já měla syndrom dolní duté žíly a když jsem si lehla na záda, tak jsem omdlela. Takže chtě nechtě museli vyšetřovat na boku 😀

nikola_kopecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru