14denní syn se zakuckává u kojení

geilinka
28. črc 2016

ahojte synovi je 14 dní a poslední týden se mi hrozně zakuckává u kojení, každé kojení se zakucká aspon jednou -kojim na ruce nebo v leže. mám strach že se mi ,,utopí" čim to je? často mu i teče mlíko z pusinky

odula
28. črc 2016

@geilinka nejsem ekšpert, ale mam dojem ze prostě strašlivě rychle saka 🙂

geilinka
autor
28. črc 2016

@odula a co s tím??? k dr jdeme zítra ale jsem z toho už na nervy když celej zčervená a já čekám kdy se rozdejchá (dám ho na ruku na tygříka a plácám po zádech)

lv
28. črc 2016

trochu odstříkat, dávat jen několikrát odříhnout, jinak je to normální..chápu, že jsi vyděšená, pokud se vyloženě nedusí, nedýchá, promodrává mu pusa, nehty, a "jen" zrudne, tak se nic neděje

geilinka
autor
28. črc 2016

odstříkávám protože jinak nemuže chytit pořádně dvorec jak jsou prsa narvaná
no právě ted už uplně z rudnul ze začátku jen trochu zakašlal a bylo to v poho tak se desim aby se to nevystupnovalo až na to zmodrání

bajana
28. črc 2016

Mlieko ti asi prudko strieka. Vtedy treba prsnik vytiahnut a nechat mlieko vystriekat von, napr. do plienky. Odsavanie nepomoze, pretoze to zacina az okolo minuty po kojeni.

bajana
28. črc 2016

Do minuty od zaciaku kojenia som myslela.

geilinka
autor
28. črc 2016

@bajana když prs vyndám tak zatim co se malej rozdýchává mlíko odkapává

odula
28. črc 2016

@geilinka asi když saje tak strika hodně zprudka. Měla jsem to tak se synem. Spoustu mlika a velkej jedlik. Ono se to casen upravi podle spotřeby 🙂.... Co ja jsem delala... Myslim ze jsem nechala nazunkat a když jsem viděla ze uz zase moc hlta tak jsem na chvilinku odendala nechala odpočinout. Můžeš odendat i driv nez zacne cervenat. Hezky pomalinku. Ale fakt myslim ze se není čeho bát. 🙂 jo - je tady nekde vlákno primo s laktační poradkyni, tak zkus položit dotaz tam. 🙂 a neboj fakt se to srovná !!

geilinka
autor
28. črc 2016

@odula on zčervená až když se zakucká nevypozorovala sem žádný příznaky že už se zakucká...prostě najednou začne kuckat

odula
28. črc 2016

@geilinka tak ho zkus odendat ještě nez zrudne. Prostě malou pauzicku. Nema zakrytej nebo plnej nosanek??

geilinka
autor
28. črc 2016

@odula nn dýchá volně ☹

geilinka
autor
28. črc 2016

jakmile kucká tak ho dávám na tygříka a plácám po zádíčkách zrudne až při tom kuckání

odula
28. črc 2016

@geilinka no super (ze dycha volne). Nejsem laktační poradce, takže fakt nevím, jestli to je ok co ti píšu, ale jak už tady psala i bajana a lv - není potřeba se znepokojovat. Když uvidíš že hodně polyká nebo mu třeba už teče mlíčko z pusinky nebo cítíš že to mlíčko hodně stříká nebo prostě "preventivne" ho jemne odendej od prsu (vis jak na to?) ještě třeba než se zakucká, nechej odpočinout a znova. zkus to. A uvidíš, co ti řekne dr. Jdete tam UŽ zítra ;) a neboj, určitě se neutopí. 🙂

geilinka
autor
28. črc 2016

@odula no právě se bojim četla sem článek že pokud se voda dostane do plic může se člověk ,,utopit" i dvě hodiny po tom že to tam nadělá paseku tak se bojim aby to s mlikem nebylo stejný.....on se pouští po chvilkách sám a prostě se hladově otočí na druhou stranu a hledá pak se zase vrátí na správnou stranu přisaje se a za chvíli se zakucká

lv
28. črc 2016

Zakuckáš se z mililitru, který ti vlétne za tu záklopku, tím se mu mlíko nedostane do plic, to 100%. Kašle, kucká, rudne aby tu mini kapičku dostal ven, do plic je ještě kus cesty.

lv
28. črc 2016

@geilinka ano, až bude ve vodě, dá ej vždy na něj pozor, ale kde tam píší o kojení? 🙂 máš strach, to chápu, ale nehledej paniku, tragédii, kde není, i to je úkolem matky.

geilinka
autor
28. črc 2016

@lv nikde ale na základě toho článku sem si řekla že když to způsobí voda může i mlíko....jsem stresař a za všim vidim megaproblém no.....přítel už mi zakázal na netu cokoliv číst

odula
28. črc 2016

@geilinka k sekundárnímu utopení dochází a) VODOU b) když děcko bylo několik sekund ponořené hlavou POD VODOU. Brala bych to jako dobrej návod k ostražitosti (ne nervování se) při KOUPÁNÍ, ale ne důvod k nervování se při KOJENÍ. ;) prosím tě buď v klidu, drobkovi obcas vyndej prso z pusy ještě než se začne kuckat (to mu ale fungujou výborně reflexy, co? 😉 ) a buď ráda, že je takovej sákač a že ty máš spoustu mlíka. Nic se neděje a zítra to zkonzultuješ s Dr.

@lv kdybych mohla, tak dám tak dvacet palců, hlavně za tu poslední větu.

odula
28. črc 2016

@geilinka jo, Google je hroznej. Přítel má recht. Nejstrašnější je stanovování diagnozy. Manžel už mi to taky zakázal 😀 😀

geilinka
autor
28. črc 2016

díky trochu ste mě uklidnili, ale i tak se bojim, je to první dítě no...přitom když měla máma bráchu se ségrou a něco se stalo byla sem absolutně v klidu že to bude v pohodě a bylo a nechápala sem proč máma šílí z každý blbiny...no ted to vim.....

@odula tak stanovení diagnozy mám za sebou u sebe 😀 mám snad všechny nemoci co existujou 😀

lv
28. črc 2016

@odula díky! 🙂 já jsem taky stresař, u každé běžné nemoci vím/vygooglím horší variabntu, komplikace.. a pak se rozhlídnu, vzpomenu si na děti, co mají opravdové potíže, a vychladnu.

@geilinka Však píšu, že tě chápu..vzpomínám si, jak jsem si u první říkala, že jí prostě musí něco být, že není možný, že tak řve, brečí..a určitě něco vážnýho... se mě to radí, viď. Však je lepší se zeptat, než nezeptat a bát se. Neboj, po 6 nedělí ho budeš znát, jak svý boty a všechno umět 🙂

geilinka
autor
29. črc 2016

@lv mě zas přijde divný že honzík pořád spí, skoro ani nebrečí....už prospal i celou noc bez mlíka (od tý doby si řídim budík po 4 hodinách, pře s den po 3 a stejně mám problém jo zbudit kolikrát

sisstin
29. črc 2016

Mne se kolikrat u kojeni dusi doted -8,5m, je to normalni..,

lv
29. črc 2016

@geilinka jo, tak to spaní ho po měsíci přejde 100%, to se vsaď.

odula
29. črc 2016

@geilinka toz co u dr.?

geilinka
autor
31. črc 2016

@odula ahoj dr. to nijak neřešila konstatovala, že prostě hltá no ☹ jinak jsme přibrali 190 g za týden tak snad dobrý...nic neříkala

zemlu
31. črc 2016

Ahoj, já mám malou 8tt a měla jsem stejný problém. Jedna maminka mi poradila - lehnout na záda a kojit tak, ať to neteče samo. a pohoda 🙂

zabicka737
31. črc 2016

Ahoj, dcera mě to dělala do 2 mesíce, už jsem se bála, že se zadáví. ☹ Ale postupně se naučila odkašlávat a sála po maleji. Hold hodně hltala mléko a teď je to vpohodě. Vždycky jsem ji na chvíli dala do svislé polohy odříhnout a odkašlat a hled se zase drala k prsu a baštila a takhle jsem to dělala několikrát za sebou. 😀