Nalévá se mi hodně jen jedno prso. Čím by to mohlo být?

5. pro 2023

Ahoj holky, potřebuju poradit ohledně kojení 😶😶 Syn ma 5 týdnů, dobře prospívá (5kg). První týdny byl klid. Poslední týden ale začal hodně po kojení ublinkavat a i když ho dám odříhnout tak si po nějaké době v leže blinkne (opakovaně ) či po odříhnutí mu začne hned šílená škytavka 😶🙏. Dneska se mi ale začalo extrémně až do bolesti nalévat jedno prso a vůbec nevím proč. Kojim z obou tak nějak stejně. Kolem 18 h jsem se prsa nemohla ani dotknout, bolavé bouličky... Tak jsem ho nakojila, mléka jak pro regiment 😂... Úplně se topil, zakuckaval, začal se pouštět a znovu přísavat, zuřit, kopat.... Úplně se pere. Ani ne hodina a koza zase plná... A znova a znova... Hrozně se rozčiluje. Asi to hodně teče 😶. Snažím se nabízet i druhé, u toho je klid. Ale jak dám to nalite tak se zlobí. . Nevíte čím by to mohlo být 😶😶

lentilkah
5. pro 2023

Zkus pred kojenim nahrat, odstrikat, nakojit a pak zchladit. Muze jit o retenci. Kdyby se pridala horecka, unava, bolest hlavy, pujde o zanet.

barbora1102
6. pro 2023

Mě se taky u dcery strašně nalivaly prsa a malá se úplně topila a hltala, laktační poradí nejprve odstříkát ten prvotní nával mléka a pak až nakojit a pomohlo to 😊