Narkóza a kojení. Máte zkušenost? Jak jste to vyřešily?

martik169
3. bře 2022

Ahojte , dnes jsem se dozvěděla že budu muset co nejdřív podstoupit narkozu kvůli zubům. Jelikož je tam zánět nechcou to moc odkládat je to prý casovana bomba plus musím jít 2 osmičky řezat... jelikož kojím řekli mi, že můžu kojit po 24 hodinách ,že dostanu jen oblbovak že to nebude úplné uspani nebo můžu dostat jen injekce proti bolesti, ale neumím si představit jak mi rezou v puse a tahají zuby jen s injekci... problém je v tom že maly je hrozný zavislak na prsu..spíme spolu přes den I v noci..usina u prsu, spí u prsu je mu rok.. vůbec nevím co mám teď dělat.. přes den by se to snad nějak zvládlo..sice teď už neusne ani v náručí kvůli zubům ale budiž, nějak by asi nakonec usnul unavou..ale v noci ? Budi se v noci poslední čas tak 10x a jediné co zabírá je prso.. nemůžu mu ho jen tak vzít ano je to jen jeden den jedna noc ,ale ta představa mě desi.. má někdo podobnou zkušenost? Jak jste to vyřešili? Dekuji😔

katule1990
3. bře 2022

@martik169 Byla jsem na operaci v celkový narkóze, když byly synovi 2 měsíce. S sebou jsem měla dávku odsátýho mlíka a odsávačku. První dávku po operaci jsem odsála a vylila a pak už ještě v nemocnici normálně kojila. Konzultovala jsem to s doktorem s laktační poradkyní. Nebála bych se toho a udělala to stejně 🙂.

eviicka
3. bře 2022

@martik169 měla jsem několik narkóz, celkem krátké - kyretáž. Co doktor to jiný názor, někdo řekl dokonce, že nekojit hned, ale nehrotit, že bude alespoň malý dobře spát (se smíchem), někdo že dříve jak za 12 hodin v žádném případě. Já už kojila jen na noc a v noci. Radili mi po narkóze vše odsát, ale mě se už mlíko předem samo netvořilo. První dvě narkózy jsem pak na noc malému napít dala (cca 8-10 hodin po zákroku), při té třetí jsem to měla jako svojí motivaci k odstavu a na usnutí nedostal (v noci pak už ano).

ni_kola
3. bře 2022

@martik169 já byla pod narkózou, když jsem kojila dvouměsíční miminko. Doktoři doporučovali odsát a vylít, ale já neodsaju vůbec nic, takže jsem kojila hned jak jsem se probudila a miminko nemělo žádný problém. Nebála bych se toho.

jana_zofie
3. bře 2022

@martik169 nevim, jestli existuje vic typu narkoz, asi jo, kdyz rikaj jen oblbovak, ale ja po revizi mela jen po dvou hodinach odsat a vylit a pak uz dobry. Zkus se jich na to zeptat, jestli nemaj "na sklade" neco setrnejsiho. Jinak zanet netusim, ale vysekavali mi 4 neprorezane osmicky pod injekcema (lokalkou). Naraz. Jde to. V kazdem pripade bych si ale nechala napsat neco poradneho od bolesti na pozdeji, az se ti to probere, slucitelneho s kojenim. Mne tenkrat napsal zubni chirurg Talvosilen (paralen s kodeinem) a zabral mi krasne. Ted mi ho nedavno napsal praktik na nejakou hnusnou virozu s kaslem jako tehotne a kojici, takze by to asi nemel byt problem. Mamila ma taky na strankach ze kodein je u kojeni vetsich deti ok.
Taky je pravda, ze me na bolest obvykle zabere krasne uplne vsechno, kdyz uz neni zbyti a neco si vezmu...

haniula
4. bře 2022

@martik169 jsem laktační poradkyně Mamila. Pokud budete mít pouze nějaký "oblbovak" ,tak kojit můžete hned... Není tam žádné omezení....

martik169
autor
4. bře 2022

@jana_zofie děkuji na lék se určitě zeptám. Bala jsem se že budu moct max paracetamol..a to mi moc nepomáhá když je nejhůř

martik169
autor
4. bře 2022

@jana_zofie a nic jste necitila? Bojím se to zkusit jen s injekci,, říkali že je to všechno u nervu a tak se bojím že to i tak bude bolet

drep
4. bře 2022

Záleží velmi na typu výkonu a podaných lécích. Obecně na to nejsou úplně jasná doporučení, ale když mi pacientka řekne, že potřebuje kojit, tak lze dát léky, tak mohla kojit hned. Resp. Teda v intencích operace zubu.

jana_zofie
4. bře 2022

@martik169 u tech osmicek spis jen tlak, ale teda fakt hnusny. Ale kdyz mi cistili kanalky, tak to u tpho nervu bolelo, ne ze ne. Ale zas ja jsem dost cita... Ale rozhodne bych netvrdila, ze.to neucitis, no, to rict nemuzu...

luhana
4. bře 2022

@martik169
Momentálně řeším totéž. Čeká mě operace v celkové narkóze. Syn 11m, totální prsomil. Málo jí, vodu téměř nepije, jen by se kojil. Budí se nejmíň 10x za noc. Na mamila sk. jsem se dočetla, že se dítě může kojit ihned po probuzení z narkózy. Nicméně ještě dál sháním informace, abych malému nějak neublížila.

martik169
autor
4. bře 2022

@luhana taky se snažím ještě sehnat informace ale.jsou dva tábory, lékaři tvrdí nekojit 24 h a maminky a poradkyně rikaji že můžu kojit hned...tak teď babo raď 😔každopádně kdyby jste něco zjistila budu vděčná za radu. Dekuji😊

martik169
autor
4. bře 2022

@jana_zofie děkuji, uvidim no jak to nakonec vyřeším 😔

luhana
4. bře 2022

@martik169
Ano, určitě dám vědět. Čeká mě ve středu konzultace v nemocnici, tak když se něco dozvím, napíšu 😊

martik169
autor
4. bře 2022

@luhana moc děkuji 😊

lenickakl
4. bře 2022

Mne v nemocnici rekli, ze muzu normalne kojit cca dve hodiny po narkoze.

chimny
5. bře 2022

Mám za sebou ( včera) sekání osmičky v lokální anestezii.Opravdu to není nic co by se nedalo vydržet.Neboli to vubec je to umrtvene.Pokud máte motivaci kojení miminka,tak tím spíš.

sherryel
6. bře 2022

@martik169 : já byla na slepaku v šestinedělí a 24hod. Nekojit a pak teprve dávat mm. Bohužel já nemohla dopředu odstříkat mléko. Tak že um ...

fatal_error
6. bře 2022

@martik169 byla jsem na revizi delohy (po vyvolanem potratu) v dobe, kdy jsem kojila temer dvouleteho. Revize probehla v 1 rano, ve 12 me pousteli a bylo mi receno, ze 1. davku mam odsat a vylejt a pak ze uz muzu kojit normalne.

luhana
7. bře 2022

@martik169
Tak jsem psala do laktační poradny a bylo mi opět řečeno, že se může kojit po narkóze hned. Narkóza tím, že se zní probudíme rychle vyprchá a vyčkávání s kojením nezpůsobí, že by bylo mléko čistějsí.

martik169
autor
12. bře 2022

@luhana super moc děkuji 😊

handulkak
12. bře 2022

@martik169 měla jsem mít narkozu kvůli jinému výkonu, nakonec jsem zvolila jen entonox když bylo nejhůř a 1/4 oblbovaku. 🙂