Nechce se kojit vsedě, vleže naprosto ok

lucka662006
10. bře 2014

Ahoj, prosim pomoc, maly - 3.5 mes.- zacal odmitat kojeni vsede a chce pouze vleze. Jak budeme kojit venku? Nemate zkusenost? Je mi to lito a mam nervy.

frantiska85
10. bře 2014

Já kojit vsedě s dítětem v náručí ani neumím. Doma kojím vleže a na ven mám vychytávku-dítě položím na lavičku na záda, sednu si vedle jeho boku a sehnu se mu hrudníkem nad pusu. Od podprsenky nechám viset látkovou plínu ( růžek zastrčený v podprsence zároveň pobere kapky z druhého prsu) a není vidět vůbec nic a kluk má navíc klídek za oponou 🙂

arrowka
10. bře 2014

Já jsem dlouho kojila malou pouze vleže. Dokud neudržela hlavičku, tak mi to bylo vsedě nepříjemné, bolela mě záda a nedokázala jsem si ji napolohovat tak, abychom měly správnou techniku. Teď už vsedě kojím úplně běžně (ačkoliv když jsem doma, stále preferuju kojení vleže), větší dítě už se kojí úplně jinak a postupně jak roste, tak se dokáže nastavit do takové polohy, která mu je pohodlná. 🙂
Možná to bude i váš případ, malý se třeba cítí nepohodlně, špatně se přisává, špatný tok mléka nebo cokoliv podobného. Radím nechat to být, ven choďte mezi kojením a když to bude venku nutné, tak třeba malého hlad donutí, ale nelámala bych to přes koleno.

cutie_01
10. bře 2014

Malou jsem kojila střídavě vsedě a vleže. Vloni v srpnu (to jí byly cca tři měsíce), tak mi začala bojkotovat levé prso. Řešením bylo kojit jen vleže na jednom boku a prsa nenápadně vyměnit. V návaznosti na to, začala odmítat i kojení vsedě. Docela mě to stresovalo, protože s její frekvencí kojení jsem pořádně nemohla nikam jít, resp. jsem se musela vždy vrátit včas domů. No a až někdy na konci roku vzala kojení vsedě opět na milost...ale někde venku (myšleno třeba v kavárně) ji teď stejně moc nakojit nemohu, neb ji všechno ruší a kouká všude kolem. Moc se s tím podle mně udělat nedá, nejlepší je brát to tak, jak je (pokud to jde) a ono to období zas přejde (a přijde třeba něco jiného 🙂 )

mrazulkav
10. bře 2014

Malá mi cca ve 3 měsících najednou taky začala odmítat běžné kojení v sedě. Zkoušely jsme změnit polohu - tzv. fotbalista (aspoň myslím, že se tomu tak říká - na kojícím polštáři byla položená vedle mne), to šlo půl dne... pak protestovala zase... z nouze jsem se v křesílku svezla na záda, takže ležela na mně a to šlo zbytek dne... pak jsme musely kojit v leže, ale občas jsem zkusila v sedě (což většinou bojkotovala) a po necelém týdnu to najednou zase šlo...
Nevím, co to bylo... ale jsem ráda, že jí to přešlo! Teď tedy zase měníme polohy, protože jí asi rostou zuby a baští málo ☹ vždycky jen zažene nejhorší hlad a o to častěji krmíme...

lucka662006
autor
12. bře 2014

Diky vam za info, jeste me napadlo, jestli mu u kojeni vsede neni vedro, nebo si z nocniho koja vleze nenavykl na kojo v leze. Cim vice je ve dne ospaly a mrzutejsi, tim vice se pri koju v sede krouti.A take kouka vsude kolem. Jeste ho u toho rusi moje dvouleta.

ja.muza
5. dub 2014

Malý má 18 měsíců a v podstatě od narození kojím jen v leže. Přišlo mi to nejpohodlnější 🙂 Když jsme někde byli tak jsme to vždy nějak zvládli. Vůbec se tím nestresuj, synek si určitě řekne jak je mu to pohodlné a když bude mít opravdu hlad určitě ho nakojíš i v sedě 🙂

janadajova
5. dub 2014

jéé ...mě nešlo kojit v leže jen v sedu ..a v noci jsem tolik toužila ležet .))

kamino
5. dub 2014

Ja do pul roku kojila jen na fotbalistu,pak jsem se naucila vleze a spokojenost. Hlavne v noci😉