Nekludné miminko pri kojení, čo robím zle?

adrianka1712
22. srp 2013

Ahojte, prosim o radu. Moja 15-dnova dcerka je posledne 2 dni velmo nepokojna pri kojeni, pri papani mrnci, place, vypluva a odstrkuje od seba moj prsnik a potom zase hlada "papanie", potom zase chvilku papa a zase place. Mliecka mam dost, po kazdom krmeni si trosku aj odgrcne, niekedy papa velmi hltavo. Kojim ju skoro nonstop, vyzaduje krmenie aj kazdu pol hodinku, malokedy sa stane, zeby po jedle dlhsie spinkala. poradte prosim, nasa detska dr. ma dovolenku, tak zatial hladam akukolvek radu. co robim zle? dakujem.

lucieandrlova
22. srp 2013

U nás to bylo podobné a vážením před a po kojení jsem zjistila, že málo pije. Proto chtěla pořád kojit a spala jen půl hodiny. Taky mi sousedka poradila nechat ji odříhnout vícekrát za kojení, protože jak brečí, tak polyká vzduch... Ale moc neporadím. Dcera se tímto způsobem postupně odstavila od prsa a já jsem až do 15 měsíce už jenom odsávala a dávala jí to ve flašce. Pak pila z flašky (nejdříve stříkačkou) v kuse cca 8 minut a pak spala 3 hod.
Ale zkuste ještě prolistovat diskuze ke kojení a taky na internetu rady laktačních poradkyň, popř. nějakou pozvat domů...

katyxq
24. srp 2013

Zkus si přečíst http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/kolik... - je tam spousta tipů, co může způsobovat neklid miminka při pití a časté kojení. U nás to bylo víc věcí - chtěla čůrat (takže ač jsem si před porodem myslela, že je to trošku švihlé, začali jsme s bezplenkovou komunikační metodou), špatné trávení, nadýmání až silná bolestivá kolika (koukni na https://www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika/), jak později vyplynulo, bylo to od začátku reakce na bílkovinu kravského mléka z mé stravy), prostě se cukala od prsa, že cítila z mého mlíčka to, co jí nedělalo dobře, a zároveň chtěla být přisátá a dudláním se při bolesti uzklidňovat.
Určitě bych neváhala a domů si zavolala laktační poradkyni, ať se na vaše kojení podívá.

luciemachalova
30. srp 2013

Ahojte,můj malý má 6týdnů a 6kg.Doktorka říkala že přibírá dost.Porodní váha byla 4100g a 53cm.Máme problémy s kojením.Pije hltavě,jde slyšet jak to do něj padá,často se mi odtrhává od prsu a křičí a taky se někdy začne dávit.Tak ho dám odgrknout,zaspinká a jak ho položím tak je hned nebo během chvilky hore a zase hledá...Tak mu znova nabídnu a pokračuje ten stejný kolotoč a nebo nechce,přitom má pořád pěstičku u pusy...V noci pije ale klidně a pěkně.Přijde mi že mu to mléko nestačí,že potřebuje víc když je takový velký,že je jakoby pořád nedojezený,je to možné???Přes den taky skoro vůbec nespinká přitom má očička červené jak se mu chce spinkat...Prosím poraďte jestli máte s takovým případem zkušenosti.