Nepřibírání, ale přitom dostatek mléka. Zažily jste?

cazadora
1. pro 2007

Máme problém, malé jsou dva měsíce a váží 3500g (porodní váha byla 2650) to by asi nevadilo, kdyby přibírala alespoň pomalu, ale to se neděje váha stagnuje už 14dní. Většina kojení u nás probíhá posledních 14dní takto: malá se přisaje, párkrát cucne, pustí se a začne plakat, kroutí se, jak ji bolí bříško, většinou už se jí nepodaří přiložit, tak ji dokrmuju odstříkaným mlékem, ale ne vždy si ho vezme. Z jednoho prsu odstříkám při každém kojení cca 100-150ml. Jinak přední mléko už nedávám vůbec (na radu mudr. a na laktační lize též), aby pila jen to zadní, protože ona vypije tak 45-max80ml (a to jen veeelice zřídka, spíš kolem padesáti šedesáti. Pokud do pondělka nepřibere, máme asi nástup do nemocnice na pozorování. Neměli jste některá podobný nebo stejný problém??

cazadora
autor
7. pro 2007

tak se hlásim, že je to u nás pořád stejný takže myslim že příští čtvrtek už se nemocnici nevyhnem, ale neva aspon budem vědět že je natálka vpořádku 😎 krmim seč můžu víc už udělat nemůžu 😀

lusinta
8. pro 2007

Ahojky, nestihám etda pročíst celou diskuzi,tak možná už jste to probíraly. Ale existují tzv. růstové spurty, kdy miminko moc moc pije, ale pitom nepřibírá, protože ROSTE. akže pokud doktorka začne brblat, že děcko neřibír,aby se začlo s dokrmy, tak by mělo nejdřív mimčo změřit,jetsli se třeba hodně nevytáhlo.

Každopádně každá máma pozná,kdy její mimi trpí hlady.A pokud je mimčo v pohdoě, nevadí to,že nepřibírá. Určitě se to zlepší. Nijak bych to neřešila! Rozhodně nedokrmy,protože pak se ačne tvořit míň mlíka a jsme v začarovaným kruhu, z kterýho se už jen těžko vrací k plýmu kojení.

johanda
8. pro 2007

lajlo, klidně bych ji nakojila, třeba má jenom žízeň. Kojí se dle potřeby i když přikrmuješ.
Cazadora a kolik Natálka vyrostla? Někdy děti investují více do růstu než do tloušťky.

cazadora
autor
8. pro 2007

johando natálka zatím vyrostla jen 6-7cm, nebo to není "jen"?

lucitko
25. pro 2007

NIčeho se neboj 🙂 miminka přibírají ve skocích mi přibrali za šestineděli 1,7 kg!!!!Další měsíc kilo a další měsíc 0,2 kg chodili jsme každy týden na převážení a doktorka chtěla abychom po kojení ještě dokrmovali, ale já jsem věděla že mléka mám dost, tak jsem se na dokrmování vykašlala, no a najednou zase začal přibírat sám od sebe. Teď přibíral zase dva měsíce v normálu, trošku víc než "kolegové" no a mezi 5-6 měsícem mi přibral 0,3 a to jsme začali dávat příkrmy a hlad prostě nemá, pokud je spokojená, tak bych to neřešila