Odporná chuť rozmrazeného MM - řešily jste?

zuzka_b2
17. led 2014

Dobrý den,

ochutnala jsem pro kontrolu zamrazené a rozmrazené MM - a překvapilo mě, jak ošklivě chutná. Postupovala jsem de instrukcí pro odsávání a zamrazování.
Máte stejnou zkušenost? Nevíte, čím to je, pobytem 24h v ledničce, zmrazením? A není rozmrazené MM pro miminko škodlivé, když se chuť tolik zhorší?

Díky za zkušenosti a rady.
Zuzka

lv
17. led 2014

kojila jsem do 8m malé, zamrazit se mi podařilo opravdu málokdy a když se mi to nezdálo, pachem, chutí, tak to letělo..snad poradí někdo zkušenější v tomhle..taky jsem postupovala přesně podle toho, jak se má.

lucieandrlova
18. led 2014

Já jsem zamrazovala a po rozmrazení mi tedy chuť hrozná nepřišla, ale určitě bylo mléko trochu jiné konzistence a vůně než po odsátí. Po ohřátí už mi přišlo normální. Zkuste ho nejdřív ohřát a pak ochutnat, přivonět a pokud by se Vám to i potom nezdálo, tak jak píše @lv - vyhodila bych to.
A ještě dotaz - jak to rozmrazujete? My jsme to rozmrazovali z mrazáku hned do ohřívače láhví (jestli nemáte ten proces rozmrazování moc dlouhý...)

dana3262
18. led 2014

@zuzka_b2 jak dlouho a v čem jsi to mela zmrazené? A tech 24h v lednici jsi to mela ve dveřích nebo v prihradce? Nema chutnat spatne, pokud ano, je zkažené..to poznas uz podle cichu.

zuzka_b2
autor
21. led 2014

@lv @lucieandrlova, @dana3262 -holky dekuju za reakce. Mléko jsem ochutnávala rozmrazené, ohřáté. Ochutnala jsem dvě dávky a špatně chutnaly obě. Zamrazuji v kelímkách k tomu určených od Aventu, je fakt, že když to napřed skladuji v lednici, tak někdy i v dvířkách, je možné, že obě tyto dávky byly z toho zkažené? Nenechávám ledničku dlouho otevřenou, tak mi nepřišlo, že by ten kelímek tak rychle změnil teplotu.. Rozmrazovala jsem jednou rychle v horké vodě, jednou podle instrukcí přes noc v lednici - přišlo mi, že to pomalu rozmrazené chutnalo hůř, ale mohlo se mi to jen zdát.

lucieandrlova
21. led 2014

Myslím, že to může být tou lednicí... Já jsem buď chladila 1 den v lednici nebo rovnou zamrazovala. Obojí ne. Taky v kelímkách Aventu, v lednici i v láhvích Medely. V lednici uprostřed, ve dvířkách ne. Podívejte se do návodu lednice. Jsou tam rozepsány teploty v celé lednici (jinde se skladuje maso, jinde zelenina, jinde máslo apod.). Ohřívali jsme rovnou v ohřívači láhví.
Nevonící mléko bych vylila.
A ještě dotaz - sterilizujete ty kelímky? Ta vůně by mohla být z toho. Pokud máte špinavé kelímky a láhve chvilku na lince a pak se teprve umyjí, mohou potom smrdět... Musí se to hned vyplachovat... My to první vypláchneme, před sterilizací umyjeme NUKem a teprve potom sterilizujeme.