Odsávačka nic neodsaje

danvitka
5. lis 2018

Jdu si pro radu ohledně množství mlicka 🙂 treba má někdo podobnou zkušenost 🙂 Zhruba v prvních 3 týdnech jsem musela pořád odsavat kvůli zánětu, během pár minut jsem odsala aspon 100ml, postupně se to ustálilo a já na odsavacku úplně zapomněla. Protože zamrazene mlicko se blíží ke 2 měsícům tak jsem ho chtela vylít a začít jen tak pro strycka příhodu odsat novou várku, jenže ejhle v odsavacve max 10ml :O, zkouším to 3 dny a pořád stejně :O ale i prsa uz mi neprijdou tak mega nalita :/ kojim po cca 2,5 až 3 hodinach, v noci po 4-6h, malý prospívá (zatím), nebreci, nebudi se (většinou). Bojím se jestli to malému do budoucna bude stačit, jestli nepřicházím o mlicko. Piju kojici caje, caro, meltu, stres sice je, ale zažila jsem horší 🙂

calvac
5. lis 2018

@danvitka Bud v pohode. Nejlepsi odsavacka je mimi. Ono se produkce mleka casem upravuje vzhledem k potrebam mimca. Mnozstvi odsateho mleka vubec nesouvisi s tim,kolik mas mleka. Ja z pocatku taky odsala moooc a ted uz ne. Pritom mam mleka dost,kojim devitimesicni dite a prvni syn byl kojen dva roky a taky jsem postupem casu neodsala nic.

kackakastanka
5. lis 2018

ja kojila plne do sedmi mesicu a nikdy se mi nepodarilo nic odsat, takze neboj, odsvacka naprosto nic nerika o množství mleka, a jak psano vyse, nejlepší odsávačka, která by do množství mlika mohla mluvit, to odsava presne tak, jak ma a je spokojena, takze nohy nahoru odsávačku tam, kam patri a uzij si to 🙂

meesha
5. lis 2018

@danvitka odsavat tak max v sestinedeli, pak se to ustali a vetsina nic neodsaje

vanea
5. lis 2018

Nevím jestli je to normální, ale za celých 14 měsíců (i s hodně nalitýma prsama) jsem neodsála víc než na dno ... prostě nic. Medela, avent, ruční, elektrická....úplně jedno....prostě nic, pár kapec a šmitec🙂 přitom jsem kojila a až do odstavu UM malý neměl..A bohužel až úplně na konci kojení jsem taky zjistila, že nejlíp a nejvíc mi jde odstříkat mlíčko ručně a je to fofr🙂 Jinak prsa se nalívají většině maminek jen ze začátku, pak už jsou víceméně měkká jako dřív (já je měla opravdu "vyfouklá" jakoby v nich nic nebylo, ale to je prostě jen pocit), mlíčko se tvoří jen dle potřeby miminka..

kata267
5. lis 2018

@danvitka ja uz kojim rok a nikdy jsem neodsala vic jak 10ml tak jsem se na nejake "zasobovani" vyprdla

danvitka
autor
5. lis 2018

Dekuji za zkušenosti, uklidnilo mě to 🙂 nerada bych krmila umělou časem :/ kojeni si chci udrzet co nejdéle

barchen
5. lis 2018

@danvitka Kojila jsem 20m a krome dvou dnu v porodnici,kde jsem odsala 20ml, jsem nikdy nic neodsala.Dite si vzalo, co potrebovalo.

olga_
5. lis 2018

@danvitka Nemusíš odsát vůbec nic. Jinak paradoxně právě nalitá prsa značí úbytek laktace. Kojím pětiměsíční dvojčata a prsa nalitá nemám vůbec, odsála bych také velké kulové a oba jsou spokojení 😉.

alcar
6. lis 2018

@danvitka zmrazene MM nemusis vylivat po 2 mesicich. Pri teplote -25 vydrzi zmrazene az 6 mesicu!