Odstavení nočního kojení. Jak jste na tom byly vy?

makkyv
16. kvě 2022

Ahoj maminky,
Dcerka má 1,5 a z prsa už má spíš dudlík. Opravdu mě to už dost unavuje. Nějaké vaše osvědčené rady?
Spíme spolu v posteli, vždy se vzbudí, hledá prso - cucne si na pár min a otočí a spí.. dudák od mala nechtěla.

Všem děkuji za radu. 😊❤️

nazka
16. kvě 2022

@makkyv už jsem to tu psala včera jedné paní, já si musela zalepit bradavky náplasti, že bebiko a že to nejde. Dva dny se mě na to ptala a to bylo celý. Překvapivě rychlý konec, byla hrozný závislák do té doby. Byly ji dva roky akorát. A dudlík taky nechtěla.

palja
16. kvě 2022

@makkyv buď zalepit jak píše tady paní výše nebo já jsem si tenkrát namazala bradavky citronem a bylo. Řekla jsem, že je mléko zkažené, cucla si jednou a byl konec.

mysh_me
16. kvě 2022

Ja jsem v noci nabidla vodu, normalne z lahve co pije pres den. Cucla si a spala dal, ale ma teda dudlik. Kdyz se ptala na mleko, rekla jsem ze uz neni, ze uz ho vypila, ale muze si dat vodu. Nabizela jsem teda i pomazleni/prituleni ke mne, ale o to zajem nemela 😀 Ze zacatku parkrat zafnukala, ale rev kvuli tomu extra nebyl.

eithelwing
16. kvě 2022

Syn byl podobny zavislak. Drzela jsem, dokud mi i po kojeni nezacal delat v posteli party. 🙈 A tak bylo ze dne na den utrum. Byl v podobném věku.
Prvni vecer brecel, ale jak mě vystridal muz, tak spal. Dalsi dvě noci spal stále s manzelem, pak jsem se vrátila a byl klid, ani tuk o mliku. 🙏

andelka
16. kvě 2022

Stejně,do 3 let. Pak jsem se rozhodla, na dva dny odjela a už nedala. S tatínkem to zvládli. V naší posteli spí pořád.

makkyv
autor
16. kvě 2022

Já to dnes zkusím, dala jsem ji postýlku k posteli a byla nadšená, zalepím si prso náplastí na večer a udělám ji kaši. K posteli flašku s čajem a dudlík, plena, plyšák a uvidíme.

nazka
16. kvě 2022

@makkyv držím palce. A doporučuju to prso vysvětlit, že je bebiko, že to nejde. Ač jsou maličcí, jsou chytří

jana_zofie
16. kvě 2022

a nejaka rada pro ty, co k tomu koji mimino? Nemusi prestat uplne, stacilo by mi to nocni...

makkyv
autor
16. kvě 2022

@jana_zofie A není to škoda? Když je to ještě miminko?😔 ušetříš hromadu peněz za UM😊

@nazka Zkusím, uz se těším, je na mě prilepená celý den..

nazka
16. kvě 2022

@jana_zofie u vás to bude asi složitější, nežárlí třeba i na miminko, když pije?

lenerka1
16. kvě 2022

@jana_zofie Já na děti nikdy nezkoušela nějaké fígle, narovinu jsem jim řekla, že v noci potřebuji spát a že když cucají mlíčko, tak spát nemůžu a ráno nemám náladu na hraní a tak, že miminko ještě nemůže pít vodu, tak to mlíčko musí dostat, ale oni se můžou napít vody nebo pomazlit a mlíčko budou mít až ráno. Hodně pomohlo, že kolem toho 2 roku už sem tam spali u babi a zvládali to bez kojení, takže párkrát sice trochu remcali, ale po pár dnech už si zvykli a rovnou chtěli vodu či tulení.

makkyv
autor
16. kvě 2022

@jana_zofie Pardon, už jsem to pochopila, já četla, že chcete odstavit mimi😏
Známá takhle kojila 2 letou + 3 leteho, každý na jednom prsu😳 ale jednou prostě řekla, že mlíčko došlo a není.. chvíli pofňukovaly, ale prý to zabralo 🤔

jjasmina
16. kvě 2022

@makkyv nedat, k posteli vodu a nepodlehnout tlaku ❤️ a vydržet

makkyv
autor
16. kvě 2022

@jjasmina SPÍ! Už od 22 hod a bez prsa!!!!❤️❤️❤️❤️
Zalepila jsem je, řekla, že mám bebí a pochopila to. Dokonce jsem ji dala do postýlky, aby spala už sama, spí vedle mojí postele. Má tam i flašku. Přečetla jsem ji pohádku a spí!❤️❤️ Bože!!😅❤️
Uvidíme jaká bude celá noc.. zatím jsem moc spokojená💕

makkyv
autor
16. kvě 2022

@jjasmina Tak se nic nekoná, jsem to nezvládla 😔
Malá krásně spala, pak se probudila a řev.. říkám ne, vydrz! Usnula a za 20 min znovu, mně ji bylo tak lito, ze jsem si ji hned vzala k sobě, prso a jsem úplně hotova 😔😅 boze jsem naštvaná 😪😔😂!! No každopádně do toho jdu, ale ne takhle, zkusím to omezit a postupně “vyparit” od rána proste mít “bebí” a klasická strava, prso jen asi v nejhorším případě😪😬

jjasmina
17. kvě 2022

@makkyv jj nejlepší je si najít vlastní způsob, ale nepodlehnout a nedat, já odpoutavala pozornost od prsa, když jsem pustila očko 😃moje i fakt už dobře jedla, přes den jsem kojila max jednou a to víte, že v noci se taky vztekala no.. Někomu vyhovuje úplný odstav najednou, já ba to šla postupně, v noci jsem nedala, pak nad ránem, pak před spaním a to poledni si odstavila aj sama už. Ono to chce čas, ale prostě vydržet to no

makkyv
autor
17. kvě 2022

@jjasmina Taky to raději vezmu postupně🤔😂 tohle bylo něco na mě..😬 ale zase je na prsu a já už jsem z ni úplně na palici😂😪 Spí mi poslední 2 týdny úplně na nic, ale úplně.. ani prso nepomáhá, takže to proste budu zkoušet, ať už je klid 😪😅

chrystyanna
17. kvě 2022

@makkyv může špatně spát i bez prsa. My máme poslední tak týden taky spaní na houby. Pokud má nějaký posun(nová dovednost, zub, víc času třeba venku), tak se může budit tím.. Moc zážitků, špatně sny, bolavé bříško.. U nás se v 2.5 letech blbe spí, brečí v spánku, bije okolo sebe, budí se..

makkyv
autor
17. kvě 2022

@chrystyanna Ale právě prso má, tak já nevím co se teď děje.. ale ano přesně jak píšeš, třeba zub, nemusí ji být dobře nevím.. vždycky mi spala na prsu třeba od 20/21 hod do 9/10 hod a teď? Usne v 22 hod třeba vstává ve 4,5 pak třeba ještě v 6.. no budí se a vůbec ji tak neznám 😒😬

jjasmina
17. kvě 2022

@makkyv Mě se malá budila každou chvíli popravdě, proto ten odstav, navic po roce mi kojení už přišlo strašně nepříjemné teda, do odstavu mi vydržela spinkat max hodinu v kuse a to se kolikrát vzbudila i po 20 min. Jinak jak píše pani výše, mala měla v unoru 2r a ted má taky nějaký období jak vzdoru, tak že se budi, ale není to už takové fiasko jako s kojením

9radka9
17. kvě 2022

@nazka u nás..mega závislák, prvé odstavenie nevyšlo=velké emócie, o 3 mesiace potom som najskôr natrela citrónom, nič, potom myslím olivovým olejom, nič 😀 nakoniec octom a to už mně přišlo tak nechutné, že jsem ji to do pusy nedala a vysvětlila, že mám bebi, spolu jsme to utirali, opakovala jsem bebi, pochopila hned, žádné drama se nekonalo, trvalo myslím 1-2 noci, kdy v noci přestala vyžadovat, obrovská úleva (měla 20 měsíců, celou tu dobu jsem kojila nepočítaně přes den a min 10 krát v noci) teď se tomu směje, že bradavky=bebí

9radka9
17. kvě 2022

@makkyv jinak když si přečtete můj příspěvek výše uvidíte, že vaše malá spinká přímo kralovsky, u nás se v noci déle než hodinu nespalo i když byla kojena, ale samozřejmě, zkuste změnu, ucte zaspavat bez kojení, už to určitě umí

nazka
17. kvě 2022

@9radka9 to je taky dobrý 😄
Jinak u nás, když jsem byla 10x vzbuzena, tak to byla ještě ta lepší noc 🤷‍♀️

makkyv
autor
17. kvě 2022

@jjasmina Taky má období vzdoru, že by mě jeblo už 😪😂😂 je to fakt, taky mi je to už nepříjemné 😪

@9radka9 No včera jsme zkusily a opravdu to bylo ze začátku super, pak to bylo horší a já podlehla😪😬

9radka9
17. kvě 2022

@makkyv ještě na to nejste připraveni (vy, mimino, nebo obě) to je v pořádku a hlavně nesmíte očekávat okamžité pochopení od dítěte a rychlý výsledek, to vše se právě dostaví jediné vtedy, když budete chápavá, trpělivá a odhodlaná

makkyv
autor
17. kvě 2022

@9radka9 No, doufám.. kez bych to zvládla, ale pak prostě podlehnu😪 už mě to kojeni nebaví, ale večer mi ji je pak strašně lito. Nejradši bych nekojila jen pres den, to jsem úplně vytocena 😪

jjasmina
17. kvě 2022

@makkyv nesmíš podlehnout 😀

makkyv
autor
17. kvě 2022

@jjasmina To si říkám taky a pak vidíš ty psí oči a je to!😂

jjasmina
18. kvě 2022

@makkyv buď tvrdacka😃

9radka9
18. kvě 2022

@makkyv dejte tomu ještě chvíli 😊 a nebrala bych to tak, že "podlehnout", z toho vyplýva, že jeden z vás je vítěz a jeden poražený...je třeba si uvědomit, že je to pro dítě nesmírně těžké...nebojte, zvládnete to, ale ještě zřejmě nejste připraveni