Pláč u kojení. Co s tím?

nikyoberreiterova
9. říj 2022

Dobrý den, mám 6 týdenního chlapečka. Odjížděli jsme z porodnice na UM a po týdnu doma jsem se rozkojila. Malý ze začátku pil krásně, krásně se přisál a všechno. Pak zničehonic začal dělat kraviny. Plakal a mléko mu nestačilo. To po chvíli přestalo a teď to začalo znova a ještě ve větším měřítku.
Někdy se naji hezky a usne, většinou v noci. Ale jindy kojime třeba hodinu v kuse. Malý se začal blbe prisavat a nebo jednou nasaje, to mu teče samo a pak když má sat pořádně, tak začne řev, ale hrozný :( snažím se vydržet s nervy, ale je mi ho líto a nevím jestli má hlad nebo ne. Prostě u kojení dělá kraviny, odsává se, řve. Někdy se napije, usne, za půl hodiny se vzbudí a chce zas. A já už nevím co s tím :( mohli by jste mi prosím někdo poradit? Zda s tím někdo má zkušenost?
Děkuji

alice180
9. říj 2022

@nikyoberreiterova jak dlouho to teď trvá. Já si pamatuju,že tohle proběhlo několikrát. Trvalo jen pár dní. Jednou jsem už šla pro UM a láhev. Ale pak jako když utlo a kojim do teď (17 měsíců).

nikyoberreiterova
autor
9. říj 2022

@alice180 tak týden, možná dýl :( jsem už z toho nešťastná :( po flasce se mi právě sahat nechce :( měla jsem problém se rozkojit a na flasce jsme byli ze začátku

alice180
9. říj 2022

@nikyoberreiterova no mě to připadá na klasickej bojkot. Zkus houpat nosit v satku. Kojit klidně kůži na kůži. Pri kojení zkus stlačovat. Klidně zkousej jiný polohy při kojeni. Zkus pít Caro, gravimilk, kojící čaje pokud ještě nepiješ, abys navýšila tvorbu mléka. Pokud si nedá můžeš odsát at o mlíko nepřijdeš. Já vím je to strašný kolikrát by člověk řval. Ale to zvládneš. A když to nepůjde tak můžeš zkusit odsávat a dát mlíčko do lahvičky a když ani to ne tak skocis koupit um. Hlavně trpělivost a klídek.

dasipe
9. říj 2022

Vypadá to na spurt v 6ti týdnech 🙂

lucka662006
9. říj 2022

Zažila jsem něco podobného s dcerou i synem. Sáli třeba jen minutu a už nechtěli, přitom pláč, jakoby měli hlad. Za den vypili hrozně málo, měla jsem obavy, že nebudou přibírat. Začala jsem jim kojení vnucovat a o to to bylo jen horší. Pak jsem si řekla, že to nechám na nich, mléka mám dost tak není problém a když budou potřebovat, napijí se, nebudou přeci dobrovolně o hladu, že to příroda vyřeší. Přišlo mi, že se chovají zcela nelogicky.. U každého to trvalo cca týden až deset dnů, pak se krásně rozkojili.

nikyoberreiterova
autor
10. říj 2022

@lucka662006 ano, malý taky saje chvíli, ze začátku mu to teče trošku samo bez snahy a pak jak musí sat, tak hrozný řev a konec :( snad to taky přejde 🙏 moc děkuji

nikyoberreiterova
autor
10. říj 2022

@dasipe mě přijde snad že ten spurt trvá už od 3 týdne 🤦‍♀️ akorát ze začátku to nebylo tak hrozný :( to ten pláč byl jedno, dvě kojení a ne každý a jen co ho položím :(
Ale snad to přejde 🙏 děkuji

nikyoberreiterova
autor
10. říj 2022

@alice180 pijí kojící čaje ve velkém, meltu to samý, mléčné výrobky.. snad to přejde :( protože jsem z toho fakt nešťastná :( ani ne z toho že pláče, každý miminko pláče, ale z toho že je to hlady a nedokážu ho nakrmit :( a flasku bych řešila fakt jako poslední možnost :( ale děkuji za radu ❤️

dasipe
10. říj 2022

@nikyoberreiterova a nezkoušela jsi po kojení třeba dokrmit? Lahvičkou, ze stříkačky nebo cévkou? Koukala jsi do pusinky, jestli tam třeba něco nemá? Víc mě asi nenapadá 🤷 neboj, srovná se to 🍀❤️

sorboni30
10. říj 2022

@nikyoberreiterova růstový spurt. Trva 14 dni jsk u kterého ditete..u dvojcat to trvalo 14 dni.. u male ted hned z porodnice co jsme prisli tak tyden. Ale byl to mazec.. s dvojčaty jsem zazila spurt 2x. V měsíci a ve dvou myslim. Musis vydrzet a kdyz tak lahev. Jako nemas se ceho bat. Vaz si miminko kolik vypije z prsa at vis. Pokud mu davas pit a nevazis, nemas prehled zda je nakrmene nebo hladne.. jinak z lahve se muzes kdykoli vratit k prsu. Byla jsem s malou 2 mesice v porodnici nez jsme sli domu..narodila se v 6 mesici. A rozkojila jsem se v klidu i po flasce.

nikyoberreiterova
autor
10. říj 2022

@sorboni30 my jsme právě s flaškou odcházeli z porodnice, rozkojila jsem se až po týdnu doma.
Vážím malého, vždycky něco málo vypije ale jak se vzteká tak prostě nevypije to co potřebujete:( tak snad to co nejdřív přejde 🙏

nikyoberreiterova
autor
10. říj 2022

@dasipe
@dasipe dokrmit jsem nezkoušela, stane se mi docela často, že malý třeba po dvou hodinách řvaní a bojkotování usne.. jako malý nehubne zatím, ale ani nepribral, už cca 5 dní se drží na stejné váze