Po týdnu od odstavení divná bolest v prsou. Poradíte, prosím?

moija
31. pro 2020

Prosim o zkusenost ci radu s peci o prsa po odstaveni ditete. 25.12. jsem kvuli lekum ze dne na den prestala kojit 20m syna, presto ze uz je "velky", kojil se stale dost a tedy podle ocekavani se mi dost nalily prsa, jelikoz na nich nemam skoro zadny tuk, byly celkove tvrde, bolely, tak jsem stridave chladila, nahrivala, sem tam neco odstrikala... od tretiho dne (pondeli) uz mi to neslo a prsa uz ani nebolely, vypadalo to, ze se vraci pomalu do normalu, nebyly uz tak nalite, trochu zmekly. Ale vcera a hlavne v noci mi z nich zacalo dost tect a od rana jsou zase silene nalita a bolava :( ta bolest je trochu jina, spis bodava, s tim, ze to bodani je v ruznych castech obou prsu, plus me rezou bradavky... zkousela jsem volat na gyndu, meli volno, ale sestricka doporucila tvarohove zabaly a pripadne kdyby se pridaly jine priznaky tak pohotovost. Nemam uplne pocit, ze by to byl pocinajici zanet, jen me ta divna bolest a ta zmena, kdyz jsem si predevcirem rikala, jak uz to vypada dobre, znervoznuje. Nemela jste to nektera podobne? Plus to divne rezani bradavek. Je mozne aby to byla nejaka kvasinkova infekce? Nikdy jsem na to netrpela, da se to chytit i mimo kojeni?
Moc vsem dekuju!!!

lv
31. pro 2020

To spíš ten zánět, co nejvic chladit

rikatoka
31. pro 2020

@moija já jsem nedávno taky odstavila ze dne na den 17mesicniho, trvalo to asi 3 dny chlazení, odstrikavani a rozmasirovavani zatvrdlin. Pak byl klid, kdy jsem si taky říkala, že už je vše v normálu. A po 10 dnech od odstavení znovu nalite jedno prso a teklo v podstatě samo... Musela jsem ale zase asi 2x trošku odstrikat a pak už fakt dobrý. Plus teda jsem 2x denně pila salvejovy nebo matovy čaj, to pro zastavení laktace taky pomáhá. Ale už mě teda prsa nebolely, jen se prostě ještě jednou jedno prso nalilo. Ta bolest a hlavně řezání bradavek mi pripada spíš na začínající zánět nebo infekci. Uvidíte, jak se budete cítit, ale jestli fakt tak bolí bradavky, tak bych na pohotovost zitra jela...

jjasmina
1. led 2021

To spíš zánět, já jsem to teda rozmasirovala ve sprse i pres bolest, chladila a teda dávala to odsat malé, měla jsem i horečku.Jinak někdy jsou už zapotřebí antibiotika prej. Jinak vy ste se neradila,s dr? Mě říkala, kdybych chtelar odstavit, napíše léky na zastavení laktace ať nemám problémy

moija
autor
1. led 2021

Uprimne me vubec nenapadlo se s gynekolozkou poradit, sebehlo se to docela rychle a ja se hlavne bala, jak se k tomu postavi syn, vubec jsem pred tim odstavenim nedomyslela, jak tezke to muze byt pro ta prsa, i kdyz jsem vedela ze ze dne na den to neni uplne idealni...
Jinak dnes uz je to trochu lepsi, bradavky sice porad obcas rezou, ale jinak se celkove citim dobre, nejsem nejak slaba nebo tak. Uvidim, jaky bude vikend, ale v pondeli se chystam k dr, pohotovosti se velmi rada vyhnu

kettkav
1. led 2021

@moija Mě vždy zachránily ty tvarohové zábaly.

moija
autor
5. led 2021

Tak tvarohove zabaly zachranily nakonec i me, sobotu uz to bylo mnohem lepší a v nedeli uz uplne v pohode a prsa naprosto v normalu 🙂