Pokračovat s kojením po nástupu menstruace?

petra57
21. zář 2016

Dobrý den maminky,

dcerce jsou čerstvě 3 měsíce. Před čtrnácti dny jsem dostala měsíčky. Do té doby jsem kojila. Z porodnice jsme odcházeli na UM, ale rozkojila jsem se. Sice jsme téměř celou dobu museli kojit z obou prsou, ale šlo to. Když jsem dostala měsíčky tak první asi 3 dny malá nechtěla moc pít. Říkala jsem si, že to bude tím, že jí mlíčko přestalo kvůli MS chutnat. Ale odsáté mi ho vypila a po těch asi třech dnech pila docela normálně. MS jsem měla také jen cca 3 dny. Potom jsem po pár dnech zkusila dokrmovat Nutrilonem. Jak říkám, kojení nebylo naprosto ideální nikdy, ale poslední dobou se mi malá zdála méně spokojená. S dokrmem je spokojenější. Jenže poslední asi 4 dny se mi zase trhá v průběhu kojení a je při kojení taková nervózní. Mlíčko jí teče, ale trhá se. Problém je v tom, že se netrhá úplně vždy, například v noci ne a někdy ani přes den ne. I když se trhá a je to boj, nakonec většinou prso téměř celé vypije, resp. vypije téměř obě celá prsa, ale vzhledem k tomu, že je mlíčka opravdu méně, má to vypité poměrně rychle.

Můj dotaz zní, zda s tím máte některá zkušenosti. Mám ji dál kojit a dokrmovat? Nebo se na kojení vykašlat, protože tohle trhání je známka toho, že jí mlíčko nechutná? Nebo nekojit, ale jen odsávat a odsáté mlíčko jí dávat lahvičkou? To ale nevím, jestli se na chuti něco změní. Ráda bych ji kojila, ale jsme z toho nervózní obě a pokud moje mléko není dobré, tak ji nechci nutit, aby ho pila...

Moc děkuji za rady.

slimacikmia
21. zář 2016

@petra57 nemyslím, že máš "zlé" mlieko, možno len tečie pomalšie a preto sa malá "trhá" ( to by vysvetľovalo, prečo z fľaše pije dobre) ak budeš ďalej pokračovať, bude sa ho tvoriť viac, bude tiecť rýchlejšie a malá bude spokojnejšia. Tak jej nechaj vytiahnuť mliečko, ak budeš mať pocit, že má hlad, dokrm ju fľašou, aj keď ideálne by bolo nedokrmovať, aby sa zvýšila tvorba, ale ak si z toho v strese, ničomu to nepomáha...

demetritis
21. zář 2016

Hele ja u obou deti ms dodtala v 6nedeli . U syna byly s kojenim peoblemi od porodnice z dcerkou jen kratce a tu kojim stale a to sem tehotna s dalsim neprestavej prvni 2 az5ms je chut jina a mimi se cuka pak se to srovna a je to ok, pomaba bananove mleko malinko meni chut 😉

andryyysssek
21. zář 2016

Ahoj,já kvůli tomu,že se syn pořád odtahoval a dělal u toho blbiny přestala v 6m kojit.Začal to dělat v 5m,po měsíci takového kojení jsem to vzdala.Zkus to vydržet aspoň do toho půlroku,a pak uvidíš,jestli se to do té doby spraví nebo budeš chtít přestat.

lajla
21. zář 2016

V polospanku jde vždy kojení líp...přes den to bývá horší, děti vše vnimaji 100 násobně, je to normální
Pokud chcete kojit.. malá je ještě prcek, stálo by to za to...zavolejte do medely a pujcte si nemocniční odsavacku, zachránila nám úplně vše, já měla koupenou tu na dvě prsa za 10,ale pokazila se a tu nemocniční mi pujcili, poplatky nejsou nikterak velké a do pár dní bude mlicka hodně
Hodně pít, ricinus communis 5ch, melta, kojit klidně i co hodinu a půl a po každém koju odsát, co odsajete ,dat místo prikrmu

tulena
21. zář 2016

Mléko určitě dobré je. 🙂 Jen teče pomaleji než z flašky, zkusila bych zrušit flašku a jen kojit. Celý den, dva, zalézt do postele tělo na tělo a kojit dle potřeby, dobře jíst... mléka by mělo přibýt.

zoyka
21. zář 2016

Ahoj 🙂 Myslím, že největší problém je v Tvojí nejistotě. Potřebuješ někoho, kdo Tě povzbudí a dá Ti sílu věřit, že kojit prostě budeš. Zavolej si domů laktační poradkyni. Vidím, že si z Jihlavy, tak mrkni:
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
http://www.kojeni.cz/maminkam/poradci/seznam-vy...
Nebo se zkus poptat ve skupině maminek z Jihlavy.

astyna
21. zář 2016

Já si nemyslím, že by problém byl v mléce. Ale, když si vzpomenu na svého syna v 5.měsíci, už to jsou prostě hodně vnímavá miminka, které fakt všechno zajímá. Je to prostě dáno vývojem 🙂 Takže buď to budeš akceptovat a dál kojit, nebo ne a dávat umělé mléko. Když vidíš, že mléka je dosti, tak proč se stresovat, že to je naopak.

naomi6
22. zář 2016

@petra57 Nevzdávej kojení, byla by to škoda, vždyť je ještě tak maličká. Na dokrmování bych se vykašlala, pokud máš dost mléka, tak není co řešit. To trhání je normální, občas to děti dělají, třeba je to jen takové období. Držím palce 😉

barbora_barbora
23. zář 2016

Mám velmi podobnou zkušenost s oběma dětmi. Mléka jsem měla dost, ale od první menstruace (u syna po třech měsících, u dcery už po dvou) se to zhoršovalo. Vždycky během menstruace jsem neměla skoro žádné a děti měly hlad. Pokaždé jsem myslela, že už je kojení prostě konec a trápila se, co dělám špatně. Trochu jsem dokrmovala a kojit nepřestávala, po pár dnech to bylo vždycky zase lepší. Když mléka ubývalo, dokrmovala jsem třeba jednou dvakrát denně z lahvičky a z kombinací neměli problém. Syna jsem tak vydržela kojit do 6 měsíců, dceru dokonce až do 8. Hlavní je, se tím nestresovat. Kojení je dobré, ale mnohem důležitější je maminka, která se netrápí, takže když už to pak nejde, je lepší dát dítěti s úsměvem lahvičku, než mu cpát prso, ze kterého to nejde a máma je z toho akorát zoufalá.

petra57
autor
4. říj 2016

Dekuji za rady 🙂