Pomoc, asi opravdu neumím kojit. Poradíte, prosím?

agnes_123
21. kvě 2020

Ahoj,
asi vám bude nadpis diskuze připadat padlý na hlavu, ale těžko popsat, jak moc se už dva měsíce s kojením peru, kolikrát už jsem to obrečela. Mléka mám dost, bradavky mám optimální, stravuji se dobře, hodně piju.. laktační poradkyně mi řekla, že jediný problém je hlava. Mé dítě stále zvrací. Mám nádhernou dvouměsíční holčičku, ale prostě bleje. A bleje proto, že když si ji vezmu na kojící polštář, neumím ji přechytit na druhé prso. Pobleje se u toho... Dokrmujeme, protože zpočátku mléka nebylo dost. Odsávám. Dávala jsem mléko po stříkačce, teď máme systém Calma, což je super. Pořád vážit, pořád vážit, pořád vážit... před kojením, po kojení. A ani po dvou měsících není všechno v pohodě. Nechci se kojení vzdát, protože je to krásný a pro dítě důležitý. Prosím - když budu věcná - jaký kojící polštář si mám pořídit, když jsem úplně levá a neumím chytnout dítě tak, aby se nezeblilo. Takové ty pevnější polštáře jsou možná pro taková nemehla lepší - máte zkušenost? Kojila jsem nejdřív na obyčejném polštáři, jak mě to naučili v porodnici. Pak v zavinovačce (to bylo debilní, malá se tam kroutila). Teď se snažím znovu na tom obyčejném kojícím polštáři, ale když se dneska malá už podruhé zeblila, tak ... já na to nějak nemám. Neumím to. Potřebuji prostě něco pro debily, jako jsem já☹( Zažila jste to některá? Poradíte něco? Je mi psychicky úplně na dvě věci...

pipi_puncocha
21. kvě 2020

Já jsem možná natvrdlá, ale jak souvisí blinkání s kojícím polštářem? Některé miminka prostě zvrací, ať uděláš cokoliv. Byla ta laktační i u tebe zkontrolovat přisátí? Eventuelně můžeš vyzkoušet i jinou, na druhý názor. A zkoušela jsi kojit vleže nebo v savčí poloze? Pošlu ti odkaz jaký kojící polštář mám já, ale fakt bych si nemyslela, že to je v tom.

https://www.motherhood.cz/tehotenske-polstare/t...

petulejan
21. kvě 2020

Taky mě to přijde divný,pokud s ní tedy neděláš přemet,když ji přendáváš 😁😁😁 kojící polštář je nejlepší takový ten dlouhý,který si do kříže obmotas za zády,krásně drží a ty se i o něj opreš.

zirafka11
21. kvě 2020

Zkusila jsi kojit bez polštáře a v jiných polohách? A co kojit vždy jen z 1 prsa a střídat je?Jinak blicí miminko neznamená, že neumíš kojit.

alla007
21. kvě 2020

@agnes_123 hmmm... když jsem kojila v noci - vleže, taky jsem jí nepřehazovala jak pytel. Měla klínek míst polštáře a jen jsem se natočila a dala druhé prso. Asi má tvoje reflux, v tom případě co nejméně manipulovat. Jak poroste, bude to lepší

ondul
21. kvě 2020

Já tedy žádný polštář nemám, vždycky čapnu co je po ruce a když nic není, tak si taky poradim.
Jestli jsem to pochopila správně, tak prostě s ní při přehození k durhému prsu neumíš manipulovat, takže se ti tím pohybem poblinká? Co s tím má tedy společného polštář. Ono to je těžký, ale zkus nad tím tak strašně urputně nepřemýšlet, to se pak z bluldnýho kruhu nevymotáš, psychosomatika je velká věc.

hojda
21. kvě 2020

Já vidím zatím je problém v refluxu dítěte, ten nějak řešíte?

jipe
21. kvě 2020

1. přestala bych vážit, pokud dlouhodobě prospívá, 2. přestala bych dokrmovat, 3. zkusila bych jedno kojení - jedno prso, další kojení druhé prso. Mým dětem to nestačilo, kojila jsem vždy z obou, dcera taky hodně blinkala, ale nijak zvlášť jsem to neřešila, ona se řežírala, vyrostla z toho. Nedovedu si moc představit, jaká salta bys s ní musela dělat při přendávání z jedné strany na druhou, aby to samo o sobě způsbovalo blinkání. Můžeš ji zkusit dát v průběhu kojení odříhnout, ale nic moc jiného asi nevymyslíš. Kojící polštář na to vliv mít nebude

malytlustyhroch
21. kvě 2020

Moje druhe dite ma reflux a kojeni pohroma ( i kdyz u prvniho slo vsechno jedna basen), u nas se ta obdobi, kdy ho reflux trapi a netrapi hodne stridaji. Prvni tri tydny ok, pak dva mesice blby, pak treba tyden dobry, tyden spatny - a na kojeni je to hrozne videt. Moje dite, kdyz ho trapi reflux, tak proste odmita sat, dudla, fnuka... Ja pak poustim fen, stridam prsa ( aby to teklo skoro samo) a kojim v polospanku. Takze to bylo jako temer permanentni bojkot kojeni. Zlepsilo se to skokove kolem 6m, a dnes se ( hura!!) po asi peti tydnech, kdy saje ukazkove, porve usmal na prs! (I varena mrkev vykouzlila usmev driv). Kojici polstar jsem uprimne nebyla schopna pouzit nikdy, ani u toho starsiho, ktery byl ukazkovy savec. U toho mladsiho, zvracejiciho ditete se mi nejvic osvedcilo, udelat si ze dvou perin v posteli naklonenou rovinu a kojit v leze na boku, oba hlavu vyrazne vys nez nohy (a zaludek). A nechavat odrihnout i v prubehu kojeni, jednou, dvakrat ( a to dite toho zas pulku vyzvraci, neudelas s tim nic, chce to proste jen prezit.)

leilinka1234
21. kvě 2020

Ani jedno moje dítě teda nezvracelo, ale kojení s kojícím polštářem mi bylo hrozně nepohodlné. Kojila jsem v savčí poloze, ta byla super. Dala jsem si pod svá bedra na gauči polštářek a miminko leželo na mně. A nebo jsem kojila v leže. To byla naše oblíbená poloha 🙂

filigranologie
21. kvě 2020

@agnes_123 Urcite zkuste savci polohu. Pokud prospiva a mleka mas dost, tak se vykasli na vazeni a dokrmovani. Nektera miminka proste blinkaji vic, nez jina, prestoze mama dela vse na jednicku 🙂 Jeste muzes zkusit bezplenkovku, blinkani muze znacit, ze se proste potrebuje trosku vyprazdnit 🙂

jjasmina
21. kvě 2020

Já třeba kojící polštář ani nepoužívám, vždycky si dám malou obličejem k sobě, přivinu a ona saje hezky sama, tohle mi třeba už krásně vysvětlili vše v porodnici. Ale já třeba nejsem stresař nějak, takže to chce vše dělat v klídku,, myslím, že miminko vše vycítí

klea81
21. kvě 2020

A kdo ti říkal, že máš pořád vážit? Reflux by měl řešit dětský doktor, to s polohou při kojení podle mě nesouvisí.

veronikav31
21. kvě 2020

Já sice kojila jen asi necelé 3 týdny+dávala jsem UM,pak jsem u syna přešla plně na UM a blil jak amina pořád,ať jsem dala jakékoliv Um, nakonec jsem do Um dávala Nutriton a zlepšilo se to(Nutriton používala i moje švagrová která jen čistě kojila a malá jim hrozně blila).Blití se ztratilo po příkrmech,až měl kousky.Museli jsme dávat příkrmy a Um v rozdílnou dobu. Takže za mě blití s kojícím polštářem nesouvisí. Doporučila bych zkusit laktační poradkyni. Já vážila asi měsíc, ale jen kvůli tomu,abych věděla zda syn přibírá, s váhou má problémy doteď(nyní 2r a 3m)

hanih
21. kvě 2020

Pokud myslis, ze je problem v manipulaci s ditetem, zkus treba kojit v leze. Ale teda asi bych se spis obratila na pediatra, ze mi dite porad zvraci. Ja s tim nastesti zkusenost nemam, ale zvraceni nemusi byt jen z manipulace, muze to byt reflux nebo treba neco uplne jineho.

puhelin
21. kvě 2020

Nevazit, nedokrmovat. To je cesta od kojeni.
Mne nejvic vyhovuje kojeni v leze, kojim tak uz druhe dite a obe diky tomu nezvracely. Kdyz v leze usnulo, nikam nepremistuju, neprenasim.
Kojim uz 3 roky a za tu dobu jsem se kojici polstar nenaucila pouzivat. Je velky, prekazi. Nanic.

agnes_123
autor
21. kvě 2020

Děkuji všem. Asi jsem se vyjádřila neobratně. Máme prostě blinkací dítě (reflux nemá) + já jsem na manipulaci levá. Proto mi mimčo ublinkává skoro furt. Potřebuji si pomoct. Miminko nezměním. Můžu změnit manipulaci (už u mě byla laktační + jdu na kurz celkové manipulace s dítětem) a můžu změnit kojící polštář. A do toho mi pochodují nervy, protoze je to unavny. Už jsem si vybrala polstar My Brest Friend. Je pevný, tak snad na nem miminko nebude tolik zvracet (bude se mi s nim lépe manipulovat). Jo a ať nedokrmuji? Musím - nařídila to lékařka, protoze dite hublo. Takže vazim a dokrmuji. A odsavam a odsavam.

agnes_123
autor
21. kvě 2020

A díky díky všem, které napsaly, že s kojícím polštářem nekamaradily. Doted mi přišlo, že jsem snad jedina na světe, kdo s tím má problém. Parkrat už jsem to chtěla hodit do popelnice...😁

elesse
22. kvě 2020

@agnes_123 no jak to rict, polstar jsem nikdy nepouzila, je to s nim komplikovanejsi nez bez nej. S dite mi lehce ublinkava zatim v podstate porad kdyz se s nim vic hybe nebo se hybe on. Podle doktora je to normalni

surikata131
22. kvě 2020

@agnes_123 tak zkus kojit vleže v posteli a nebudeš s ní muset vůbec hýbat (můžeš dát mimčo odprostřed a když budeš chtít kojit z druhěho prsa, tak si přelehneš ty). Nebo dávej malou odříhnout po nakojení z 1 prsa. Moje malá blila jak amina do půl roku, ale přibírala krásně. Pochybuju, že to bude tvou manipulací nebo polštářem, některé mimča prostě blinkají

petrasipkova1
22. kvě 2020

Taky jsem nevěděla jak první holčičku chytit 😅, řešení bylo ze jsem začala kojit v leze 👍🏻

puhelin
22. kvě 2020

@agnes_123 Pises, ze ti po dokrmu taky zvraci. Nejjednodussi je si zalezt do perin a miminko kojit, nabizet prso klidne kazdou pul hodinu. Mezi tim at spinka. A po probuzeni zase nabidni. Nebo pokud v polospanku zacne hledat. Bez odsavani a dokrmu. Laktace se ti rozjede.
Moje dcera byla taky blinkaci. Kdyz jsme sly ven s kocarkem, kojila jsem ji v korbe, abych ji nepremistovala, jinak si ublinkla. Nez jsem k tomu dosla, nosila jsem ji do kocarku jen ve spodnim pradle a oblekala se u vchodovych dveri, at se porad neprevlekam. :D Kdyz se nikam neslo, bylo to snazsi. Na ten polstar bych se vykaslala.

jipe
22. kvě 2020

a kojíš na požádání (třeba nonstop) nebo jedeš nějaké intervaly? Ono může dělat paseku v bříšku i to míchání kojení, lahvička, UM. Pokud není s váhou výrazně dole, tak opravdu zkus na týden zalést s dítětem do postele a kojit, kojit, kojit, klidně vleže, nemanipulovat po kojení. Já měla kojící polštář taky jen na spaní v těhotenství, kojení mi na tom nešlo, brala jsem si jen malý polštářek z gauče nebo nic

agnes_123
autor
24. kvě 2020

Ahoj, dávám echo, jak to dopadlo - pořídila jsem si ten pevný polstar My Brest Friend a je po problému. Malá je na něm jak na pohodlném talíři, nikde mi "nezapadne", páteř rovná... Pecka. Kéž bych ho měla dřív.