Při kojení trpím bolestí. Nekojit - je to tak špatný?

tezu
21. čer 2010

Ahoj vsem maminkam!
Chtela jsem se Vas zeptat na nazor, jestli rozhodnout se nekojit je opravdu tak spatny, jak mi po precteni nejruznejsich clanku a diskuzi pripada. Mam sestitydenni holcicku, a hned na zacatku mi prokousla obe bradavky. Diky pitomym clankum, ze kojeni neboli, a ze ragady se zahoji za par dni jsem nakoupila a postupne vyzkousela bepanthen, purelan, gencianku, propolisovou masticku i hydrogely, a kojila zurive i pres neuveritelnou bolest dal s tim, ze je to normalni a ze to prejde. Po 14 dnech jsem uz myslela, ze to nevydrzim a pozvala jsem si lakt. poradkyni. Ta mi techniku schvalila, a dala na zkousku mast od welledy. Bohuzel po ni se mi obe bradavky otevrely do zivyho, tak jsem na jeji radu druhy den jen odstrikavala(rucne),a vesele jsem si privodila zanet prsu s teplotou 39,4. ..Takze jsem kojit zase musela..Bylo to priserny, obe bradavky rozsklebeny a zhnisany a ja na dne. Tak mi poradkyne dala kloboucky. Pravda, zpocatku byla bolest mirnejsi, ale pak se vratila, a ke vsemu se bradavky pod kloboucky vubec nehojily. Tak jsme si pujcili el. odsavacku a krmili strikackou. Je to uz 14 dni a bradavky se teprve zahojuji (i lakt. poradkyne rekla, ze byly neskutecne hluboky), zato moje holcicka pribrala za dva tydny 700g, takze ji to evidentne prospelo🙂 Vcera jsem s poradkyni zkusila kojit, a bylo to temer bezbolestny, jenze dneska je bolest zpatky a jizvy na bradavkach vypadaji hur. A ja uz po sty brecela. Neumim si predstavit, ze kojim, ale stejne tak je mi smutno z predstavy, ze takovy mrne bude pit z lahvicky umely mliko jen proto, ze ja nevydrziim nejakou bolest.
A tak se Vas tady chci zeptat, co si o tom myslite. Zacinam mit pocit, ze se z toho zblaznim. Kvuli odstrikavani nemuzem na zadnou delsi prochazku ani na vylet, a kvuli bolestivym prsum si mrnouska po kojeni ci odstrikani ani nepochovam. Pripada mi to jako zly sen. Myslela jsem si, ze kojeni je samozrejmost a ted mam za se bou probreceny sestinedeli a vyhlidky nejsou o moc lepsi.

tezu
autor
23. čer 2010

@crawler Ahoj, tak to jsme jak pres kopirak, stejnej vek , stejnej problem, jen ja mela spatnej postup. Bradavky mam sice normalni a mlika dost, ale ted uz je to pase. Nechapu jak je mozny, ze ty lakt. poradkyne maji kazda jinej postup, kdyby mi tenkrat dala odsavacku hned, mozna ted taky aspon "nechavam mazlit", ale ja se tech bradavek porad tezko muzu dotknout a porad tam mam hluboky ragady, ktery opet hnisaj.

tezu
autor
23. čer 2010

@strouzek ja mam doma taky peknou kojici vybavu, jesteze odsavacka sla jen pujcit, koukala jsem, ze jeji cena je 20 000... 😨

strouzek
23. čer 2010

odsávačka tolik peněz? no páni

tezu
autor
23. čer 2010

@strouzek taky jsem se divil, je to Lactina Select od Medely a takovou cenu maj vsude na netu.

strouzek
23. čer 2010

já jsem myslela že ty ceny jsou kolem 3 tis.-5 tis. zhruba, no ještě že jsem jí nepotřebovala tolik prachů bych neměla, sice se unás dá prý půjčit v porodce ale já nemám u takových věcí ráda půjčování

tezu
autor
23. čer 2010

@strouzek je rozdil mezi elektrickou a rucni, a tahle je asi nejdrazsi, a nejvykonejsi, zvedne laktaci prej zarucene a u me teda splnila ucel. zpocatku jsem na jednu davku odsala 60-70ml, a po dvou tydnech 150 jen to hvizdlo🙂

wobludka
23. čer 2010

koukám, že máme všechny skoro stejně staré dětičky 😀
to koukám, u nás byly naštěstí návštěvy na pokoji zakázaný... moje spoluležící měla taky mlíka hektolitry, její malej se v tom topil a ten můj umíral hlady, jsem měla sto chutí jí ho taky vrznout 😝

hancazivocich
23. čer 2010

no, já v porodnici na pokoji s holkou, co rodila ve stejný čas jako já, to bylo v poho, akorát mlíka měla, až jí malá vycucávala čísla, který ona odmítala zapisovat 😠 😠 Mně to z taktických důvodů ani radši neříkala a manžovi to šeptala, protože z mý strany to bylo samý bééé a bůůůů.. Dokonce jsem ji měla sto chutí požádat, jestli by mi nepřiživila malou 😅 😅 Zdržela nás žloutenka a ,,nejedení", takže jsme na pokoj dostaly další, ale to bylo něco... Mně z ní málem švihlo - hormony pracovaly, kozy furt venku a mně!!! se ptala, jestli si myslím, že kojí dobře - malá furt přicucnutá.... Ze mě byl málem vrah..
Jo a jak jsem musela mít malou pod světlem, musela být jen v plínce, otvírala pořád okna i dveře, aby se pořádně vyvětralo - v lednu, kdy venku bylo asi mínus 15.. Prosit jsem mohla já, její tchýně - ať na nás bere ohledy, až na ní vletěl můj chlap.. Nakonec to zmerčila i sestřička..

crawler
23. čer 2010

@tezu hele - já nemohla snést ani slabé volné tričko, jak se mi dotýkalo prsou, tak mi bylo zle...víš, co mě poradila laktačka? potírat prsa vlastním mlékem - neměla jsem žádný bepanten, purelan, apod. jen vlastní mlíčko a za 4 dny byly prsa ok - pak jsem počkala až odpadly strupy a začala jsem znovu přikládat...

hancazivocich
23. čer 2010

crawler :
já myslím, že tezu někde psala, že už to taky zkoušela... Vypadá to, že už je rozhodnutá.......

tezu
autor
23. čer 2010

to je pravda, zkousela jsem i to potirani vlastnim MM. mimochodem jinde se dostete, ze na stare a vetsi ragady je to mliko naopak nevhodny, takze si vyberte, ze jo..
jinak jestli tu nekdo ma radu, kterou jsem jeste necetla a nebo nevyzkousela, tak tomu poslu co si bude prat🙂

ja uz rozhodnuta jsem, diky vam🙂diky🙂

hancazivocich
23. čer 2010

tezu -
ta první holka v porodce měla nějakou zázračnou mastičku, ale nevím jakou - pur ..purin.... - možná úplně jinou 😅
Zkoušela jsi sudocrem? My museli lepit pupeční kýlu, po druhým nebo třetím lepení to strhla sestřička na třech místech do živýho masa, prostě jsem to zkusila - a ejhle - bylo to skoro hned pryč...

hancazivocich
23. čer 2010

Jo a někdo doporučuje i fénování 😅 😅 Jednak hráze a jednak poprask. bradavek

strouzek
23. čer 2010

wobludko nápodobně, moje spolubydlící měla mlíka tolik že ten její malej se málem utopil, každopádně i je fakt že i když měla mlíka hektolitry a ještě o odevzdávala tak ten její malej byl hrozně neklidnej uplakanej. no aby taky ne, kromě porodnické stravy baštila ještě oříšky čokoládu aj. že se divím že tomu bobkovi to bříško neexplodovalo

hanco mě se taky moje spolubydlící ptala na to ať jí zhodnotím mlíko(barvu, množství) techniku přísátí malého, barvu bradavek.... myslela jsem že jí praštím 😀 jinak jsme taky měli žloutenku což bylo na mý hormony taky něco, malou mi odnášeli na noc a vrátili mi pokaždý zpět ten prázdnej vozíček mě to připomínalo potrat tak jsem řvala jak tur, když jsem se šla podívat na malou a viděla jsem jí bobka svázanou ručičky plínkou a přes oči tu pásku v tom svítícím inkubátoru tak jsem byla s nervama už totálně hin.

tezu
autor
23. čer 2010

@hancazivocich fenovani? aby to jeste vic oschlo a popraskalo?hmmm..to nevim
ta mast je purelan, 100% lanolin, dokonale promasti a zvlacni-bradavla je elastictejsi a nepopraska

tezu
autor
23. čer 2010

@hancazivocich jo a sudocrem nam pomoh na opruzenej zadecek, ale na opruzeniny v trislech nezabral, to bych si na bradavky neatlala
strhla do masa?no to musela bejt krava, teda pardon, ale ..

hancazivocich
23. čer 2010

NOo, u nás byla na pokoji celou dobu se mnou - pořád jsem musela sledovat, jestli si nesundává ty brejličky, nervy v kýblu - hlídat brejličky, aby jim to nepočůrala, polohovat, no ... magor. Připomínalo mi to inkubátor
Jinak tuhle fotku jsme soukromně nazvali - a stejně vám uteču!

hancazivocich
23. čer 2010

tezu - to radila porod asistentka - jako když je máš rozdělaný ,,do mokra"

strouzek
23. čer 2010

chuďátko malé, já jsem právě taky nervovala kvůli těm brýlím, sice jí na starost sestry ale vědomí toho že jí nemám u sebe, vedle sebe mám prázdnou postýlky, malá kdovíkde a stará se o ní kdovíkdo který může třeba mít blbej den a zapomenout jí brýličky zpátky nasadit tak jsem měla nervy v kýblu. hlavně u nás slouží na novorozeneckém jen 2 sestry a když je porod tak je jedna pryč a ta druhá má na starost pak všechny mimča a v tu noc co tam Nelinka byla na tom světle byl zrovna šrumec, děcka řvali jedno přes druhé a sloužila jen jedna sestřička tak jsem se hrozně bála aby se něco nestalo.

hancazivocich
23. čer 2010

strouzek -
malá byla od malička hroznej drak - neudržitelná v nakázané poloze-dělala si srandu ze všech příkazů (po svým).. Z porodky jsme se zapotili - i tatínek a dědouš, protože oblíkat tohle stvoření byly galeje

hancazivocich
23. čer 2010

@strouzek - já myslím, že i když tam byla jen jedna, tak si tohle dovolit nemohla - zapomenout, nedat nebo tak.. Spíš si myslím, že to měly na noci líp ošéfované - olepené 😉

hancazivocich
23. čer 2010

Mě zas vyděsilo, když ji odnášela na odběr, pleskla ji na přebalovák a pak si klidně šla do koupelny!! Jak mně se chtělo vraždit... Pak čteš články o tom, jak jim v porodce spadlo dítě a každej, že u nich to není možný... Já vím, že u čtyřdenního dítěte se nepředpokládá, že by dělalo sudy, nebo si sedlo, ale madam, když byla u hrany, tak se odrážela ručičkama a ,,popojížděla". Nikdo tomu nevěřil, dokud to neudělala před prim. Čapla za šprušli - nějakej reflex či co a frnk...po postýce

jaru30
23. čer 2010

Ahojky,
Wobludko, tak jsem psala Nutricii a paní mi odpověděla, že Nutrilony v lahvičkách dostávají přednostně lékárny u porodnic 🙂
Ale! Pak mi psala Nika (ještě jednou moc děkuju!!!!) a posílala odkaz na netu, kde se dají koupit. Jsou to lahvičky po 100 ml, takže pro nás přesná dávka 😀
Takže tady je: http://www.lekarna.cz/nutrilon-1-24x100ml-rtf-6...

wobludka
23. čer 2010

@jaru30 jsi zlatá 😵

jaru30
23. čer 2010

@marggitka jojo, v Krumlově. Jsem sice z Budějc, ale k nám bych nešla ani za zlatý prase.
V Krumlově to nemělo chybu. Jsem z porodu a i následujícíh dnů v porodce nadšená. Ty lidi tam jsou prostě super. Za celej ten tejden jsem nepotkala jedinýho protivu. A sestřičky jsou fakt poklad. Dělaly psí kusy, aby mě po císaři rozkojily a pořád povzbuzovaly, ať to nevzdávám. Daly mi tam elektrickou odsávačku od Medely a fakt na ní nedám dopustit. Doma jsem si jí hned pořídila. Néé novou, ta stojí 2000,- ale jetou. Pani jí používala 2 dny 😀 prodala mi jí za litr, no nekup to 🙂 Na odsávání už jsem si i zvykla. Jde to s ní docela rychle, dneska poprvé jsem ze sebe vyždímala nějakých 200 l na jeden zátah...jen tak dál 🙂

jaru30
23. čer 2010

@wobludka si přeci pomůžeme a poradíme, ne? od toho tu jsme 😉 😀
Lahvičky jsou sice dražší, ale to neva. Na cesty jsou super!!! člověk tak často s miminečkem cestovat nebude, ale když už, tak těch pár flaštiček snadno nahážu do tašky a jedééém 🙂

jaru30
23. čer 2010

teď koukam, že mi někam zmizlo písmenko.....vyždímala jsem nééé 200 l ale 200 ml! 😀 To bych byla úplně vycucaná 😀 😀

strouzek
24. čer 2010

jaru a jak to budeš na těch cestách ohřívat ty lahvičky? mě to přijde stejný jako vzít termosku s vodou a míchat tam to mám aspoň teplé zato u těch lahviček asi stejně budeš muset někde poprosit o ohřátí a nebo mít tu ohřívačku do auta.

hancazivocich
24. čer 2010

Holky... já o tý ohřívačce jednu dobu přemýšlela, ale pak jsem četla, že to musíš ohřívat snad 15minut... To by se dítě asi u nás tenkrát pominulo....
A skoro všude mají dneska mikrovlnku - i na benzínce dost často, ..........

jaru30
24. čer 2010

@strouzek My máme ohřívačku, která se dá použít i v autě 🙂 Doma to ohřátí vůbec netrvá! 🙂 120 ml mlíčka z ledničky trvá cca 2 minuty 🙂 takže pohoda. V autě to asi bude dýl, ale to mi nevadí 🙂 Je to ohřívačka Babymoov expres